Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:36:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody  (Przeczytany 32400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #45 dnia: 25.05.2011, 22:26:18 pm »
Też mi jakoś te ostanie zdjęcie nie spasowało, ale...
Umilknę bo nie chcę żeby ktoś na zlocie był zły na mnie, że się czepiam.
Pozdrawiam Jakub

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia 2012
« Odpowiedź #46 dnia: 15.01.2012, 17:16:29 pm »


2011/2012

Witamy, po dłuższej przerwie w Nowym 2012 Roku. Relacja z III Krajowej Imprezy z Okazji Światowego Dnia Żółwia znajduje się na forum TUTAJ. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze pragniemy serdecznie podziękować za obecność i wsparcie.

W październiku 2011, jako grupa Krakowskich Żółwiarzy uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Festiwalu Ludzie Zwierzętom, będącym kontynuacją „Marszu (Nie)milczenia – stop przemocy wobec zwierząt”. 41 zdjęć z wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii zdjęciowej na facebook'u. Dodatkowo w listopadowym magazynie fauna&flora został opublikowany artykuł pt. „Ogólnopolski Festiwal Ludzie Zwierzętom”.

26 października 2011 odbyło się w Szkole Podstawowej nr 37 im. Juliana Tuwima pierwsze nowohuckie Spotkanie z Egzotyką pt. „Nie taki wąż straszny jak go malują”.

24 listopada 2011 rozpoczęto w ZSOI1 kolejny cykl spotkań dla najmłodszych - VII Spotkaniem z Egzotyką pt. "Żaby na aby, aby…”.
 

KONKURSY NA TURTLE DAY


1. Plastyczne: „Żaby”, „Smok”, „Smoki”, „Arka Noego”

2. Fotograficzne: „Mój kontakt ze zwierzętami egzotycznymi”, „Mój pupil i ja”


Szczegóły TUTAJ


TERMINY



Pozdrawiamy serdecznie organizatorzy

« Ostatnia zmiana: 15.01.2012, 17:18:06 pm wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #47 dnia: 20.02.2012, 02:59:08 am »
Nowy Rok 2012 rozpoczął się kolejnym VIII Spotkaniem z Egzotyką dla Najmłodszych – „Kraina smoków. Tematem wiodącym spotkania była: „Kraina smoków – gady – prehistoria i współczesność”. W krainie smoków, w Krakowie, poznaliśmy potomków Wawelskiego Smoka i Bazyliszka. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: czy smoki to tylko mity i legendy? Poznaliśmy starych i nowych bohaterów walczących ze smokami. Zachęcamy do obejrzenia jak zwykle naszej galerii zdjęciowej.



Dodatkowo zupełna NOWOŚĆ - prace konkursowe dzieci

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA – IX Spotkanie z Egzotyką „Wojownicze Żółwie Ninja” 22 marca 2012, godz. 9:30

Pozdrawiamy organizatorzy

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.