Wiedza > Polskie strony i publikacje

Stronka żółwiowa :))

(1/4) > >>

Agnieszka:
http://www.chelonia.com.pl/turtles_.html

Bartek:
Kolejna dobra stronka, propozycja z przyklejenie nadal aktualna.

Beata:
Niestety nie mam dobrego zdania o tej stronce. Pominę tu już zdjęcia ślubne itp. offtopy w galerii, czy komunikaty "strona w budowie". Bardziej razi mnie niefrasobliwość autora przejawiająca się w wymyślaniu różnych żółwiowych personifikacji i błędy w tekstach znajdujących się na tej stronie.
Podstawowy zarzut - o jakich żółwiach jest ta strona? Tego nie wiadomo, a to robi zasadniczą różnicę odnośnie większości porad. Nie powiem, można znaleźć tam pewne przydatne informacje, ale kompletnie chybiony jest dział o żywieniu. Wprawdzie autor pisze: "Musicie jednak pamiętać, że nie wszystko jest dla Żółwi zdrowe, mimo, iż jedzą coś ze smakiem." z czym się zgodzę, po czym serwuje w tabelce iście zabójczą dietę, przynajmniej jeśli idzie o żółwie lądowe.

Poza tym autor jest niekonsekwentny bo przykładowo w prologu pisze:
"Lubią jak się je głaszcze pod brodą",
po czym w dziale "Zdrowie" czytamy:
"Może wydać się dziwnym, ale w naturze znacznie mniej chorują, niż trzymane w dobrych domowych (terraryjnych) warunkach. Jest tak z kilku powodów.
(...) 10. Nikt ich nie bierze na ręce, nie głaska, (...)"

W ogóle mam wrażenie że ta stronka powstała bez jakiejkolwiek spójnej i przemyślanej koncepcji co do jej treści i ogólnego kształtu, o czym świadczą tego typu wypowiedzi.
Popieram popularyzowanie wiedzy na temat żółwi, zwłaszcza na temat ich ochrony i uwrażliwienia na ich potrzeby za co należy się tutaj plus autorowi, ale niestety wiedza, którą przekazujemy dalej nie może być szkodliwa, powinna być zawsze aktualna, rzetelna, podparta naukowymi publikacjami i doświadczeniem. Wiemy że z tym na razie bywa różnie lecz wiemy też (i mam nadzieję że wiemy coraz powszechniej) że taka dieta jaką sugeruje autor wykończyła już niejednego żółwia... a przykładów nie trzeba szukać daleko

Agnieszka:
To co robimy z tą stronką? Usuwamy?

Beata:
Właściwie nie wiem co zrobić. Usuwanie postów traktuje jako ostateczność.
Proponuję by zostało, w końcu zawsze można dyskutować na temat tej stronki, zresztą może autor ją kiedyś poprawi, kto wie? ;)
Najwyżej zrobimy kiedyś osobny dział na tego typu linki i dyskusje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej