Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:16:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody  (Przeczytany 32410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia



Witam, już od maja tego roku działa nasza wizytówka w spisie-hodowcow! Dzisiaj wreszcie udało mi się uporać z zamieszczeniem wszystkich zdjęć z tego roku. Za niedługo ukażą się również filmiki z przygotowań. Wszystkich ciekawskich zachęcam do oglądnięcia naszej galerii.

Podziękowania dla:
Kamila Kowalskiego- za wykonanie wizytówki
Grażyny Augustyniak, Filipa Kamińskiego i Izabelli Halik- za wykonanie zdjęć
 

Dodano 23.12.2010, 11:50:18 am
Filmy z przygotowań 2010 już na stronie!

« Ostatnia zmiana: 23.12.2010, 11:50:18 am wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline zolwinka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2011, 11:10:54 am »
nawet nie wiedziałam że jest taki dzień... ::)

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2011, 00:21:49 am »
UWAGA!
Właśnie ruszyła oficjalna strona Turtle Day, wszystkich serdecznie zapraszam do odwiedzin i mam nadzieję, że zamieszczone materiały zachęcą wszystkich do udziału w jedynej takiej imprezie. Proszę nie przejmować się na razie licznikiem i brakiem galerii, bo już po feriach ruszamy z kolejnymi aktualizacjami.

www.turtleday.terrarium.pl
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #3 dnia: 23.02.2011, 22:09:37 pm »


AKTUALIZACJA:
Kolejne aktualizacje już za nami, na stronie w galerii pojawiła się foto-relacja z pierwszych obchodów (2009), a także strona posiada już profil na facebook’u. Zapraszam do klikania „lubię to” na samym dole strony głównej.

www.turtleday.terrarium.pl

Pozdrawiam za tydzień-dwa zostanie uzupełniona galeria z II Krajowych Obchodów (2010) oraz zostanie ustawiony licznik i podana dokładna data imprezy
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2011, 21:11:21 pm »
Uwaga: znany już jest termin krajowych obchodów z okazji Światowego Dnia Żółwia – 28.05.11 (sobota). Zapraszamy na stronę główną gdzie licznik został już wyzerowany i odlicza czas do jedynej takiej imprezy ;)

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #5 dnia: 04.03.2011, 01:29:29 am »
Galeria zdjęciowa została właśnie w całości zaktualizowana. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do jej przeglądania.



Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #6 dnia: 07.03.2011, 22:58:13 pm »
Wszystkich miłośników, opiekunów oraz hodowców zapraszam do klikania „lubię to” na samym dole strony głównej www.turtleday.terrarium.pl

;) jest chyba trochę więcej ludzi niż aktualne 34 osoby, którzy celebrują to święto, a losy żółwi nie są im obojętne

Pozdrawiam


,
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #7 dnia: 08.03.2011, 01:10:30 am »
A gdyby tak jakoś powiększyć tę galerię i tablicę fejsbukową? Ludzie lubią obrazki, ciekawostki, filmiki, jak dodasz to może znajdzie się więcej kliknięć:)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #8 dnia: 08.03.2011, 14:33:30 pm »
Stronka bardzo fajna...:)

Żeby kliknąć "Lubię to" to trzeba mieć konto na Facebooku - a to nie każdy ma...:)

Wojtek - a dużo ludzi było w poprzednich latach?

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #9 dnia: 08.03.2011, 14:43:51 pm »
W galerii na stronie jest ponad 400 zdjęć ;P Na tablicy w fb pojawiają się informację, demotywatory, filmiki etc. związne z żółwiami oraz z Dniem Żółwia. Myślę, że graficznie, wizualnie oraz organizacyjnie strona oraz konto na fb jest dopracowane. Niestety chyba mamy zbyt mało  miłośników żółwi w Kraju zainteresowanych takim świętem :P

Cytat: ankan
Żeby kliknąć "Lubię to" to trzeba mieć konto na Facebooku - a to nie każdy ma...
Oj teraz ponoć nie posiadając konta na fb XD nie funkcjonujesz w społeczeństwie

Cytat: ankan
Wojtek - a dużo ludzi było w poprzednich latach?

Całkiem sporo, jest tendencja wzrostowa co widać na zdjęciach. Ale największym sprawdzianem będzie III edycja. Bo na pierwszą ludzie przychodzą z ciekawości, na drugą bo zobaczyli relacje z ostatniej i stwierdzili, że chyba warto zobaczyć.

Pozdrawiam

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #10 dnia: 08.03.2011, 14:51:05 pm »
Oj teraz ponoć nie posiadając konta na fb XD nie funkcjonujesz w społeczeństwie

Strrraszne.... :o To wygląda na to, że nie istnieję... :P
Nigdy nie miałam żadnego konta - ani na fb ani nk....  ;D

A giełdę też w tym roku planujecie? Bo szkoda mi tych żółwi wystawionych w pudełkach na stołach... ::)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #11 dnia: 08.03.2011, 18:20:32 pm »
W galerii na stronie jest ponad 400 zdjęć ;P Na tablicy w fb pojawiają się informację, demotywatory, filmiki etc. związne z żółwiami oraz z Dniem Żółwia. Myślę, że graficznie, wizualnie oraz organizacyjnie strona oraz konto na fb jest dopracowane. Niestety chyba mamy zbyt mało  miłośników żółwi w Kraju zainteresowanych takim świętem :P

Tak klinęłam już kilka dni temu "lajka";) i widziałam co się tam pojawia.. i wg mnie właśnie za mało tego, może stąd ilość fanów nie rośnie. Strona swoją drogą a galeria na fejsie swoją. Chociaż z drugiej strony jak ktoś się interesuje żółwiami to kliknie i tak, bo chodzi o ideę tego święta a nie jego atrakcyjność.. więc nie wiem :) W każdym razie ja będę świętować, choć do Krakowa mam za daleko:) Pozdrawiam!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #12 dnia: 08.03.2011, 20:47:47 pm »
Cytat:  ankan
A giełdę też w tym roku planujecie? Bo szkoda mi tych żółwi wystawionych w pudełkach na stołach...


Wiesz co planujemy bo wbrew pozorom ma to wiele pozytywnych aspektów. Raz Ci sprzedawcy co się u nas wystawiają to pasjonaci i nie wprowadzają w błąd, a dwa ich żółwie są zdrowe i prawidłowo chowane. Dlatego wolę, żeby osoby chcące kupić żółwiki nawet po imprezie podłapały do nich kontakt, a nie szukały gdzie indziej. Małe pudełka przy rozdzieleniu na gatunki też nie głupia sprawa. Akurat te prezentowane na zdjęciach gady to są znajomego, który jako jeden z nielicznych sprzedawców trzyma od wiosny do jesieni na wybiegach oferowane gady i karmi jak należy.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że rozumiesz do czego zmierzam ;)



 

Dodano 08.03.2011, 20:58:53 pm
Cytat:  semiramida
widziałam co się tam pojawia.. i wg mnie właśnie za mało tego, może stąd ilość fanów nie rośnie. Strona swoją drogą a galeria na fejsie swoją.

Możliwe, że masz rację. Postaramy się w związku z tym poprawić i rozruszamy tablicę na fb oraz tamtejszą galerię zdjęciową w jeszcze większym stopniu. Za niedługo pierwsze spotkanie z przedszkolakami poprzedzające imprezę więc sypnę zdjęciami ;)

Dziękuje za zabranie głosu, bo ja naprawdę jestem otwarty na takie dyskusje i czekam na wszystkie Wasze propozycje co do Turtle Day ;)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 08.03.2011, 20:58:53 pm wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #13 dnia: 11.03.2011, 11:36:30 am »
27.05.11 (pt) 11-15/16 odbędzie się Wprowadzenie do III Krajowej Imprezy z Okazji Dnia Żółwia

Lokalizacja:
ZSOI  nr1 w Krakowie, Al. Kijowska 3

W programie prelekcje:
-„Światowy Dzień Żółwia”- Wojciech Urynowicz
-„O sytuacji żółwi ozdobnych na terenie małopolski…”- Izabela Halik

Osoby zainteresowane wysłuchaniem prelekcji serdecznie zapraszamy!


Pozdrawiamy organizatorzy

PS Wydarzenie na fb:  http://www.facebook.com/event.php?eid=207164255960850
« Ostatnia zmiana: 11.03.2011, 11:38:45 am wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #14 dnia: 11.03.2011, 12:29:42 pm »
Wojtek - ja nie twierdzę, że Ci ludzie źle hodują gadzinki .... Tylko po prostu mam jakiś uraz do stołów zastawionych mini-pudełkami. 
Wolałabym żeby ktoś przyniósł 2, czy 3 większe faunaboxy - urządzone odpowiednio - i w nich zwierzęta. A dla reszty sprzedawanych przez siebie miał katalog ze zdjeciami - i osoby zainteresowane zakupem mogłyby sobie wybrać gatunek i umówić się na późniejsze oglądanie w celu wyboru konkretnego osobnika.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ