Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:23:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody  (Przeczytany 32389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #30 dnia: 11.05.2011, 23:30:32 pm »
Wszystko cacy tylko nie działa link ..

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #31 dnia: 11.05.2011, 23:38:38 pm »
Teraz powinno wszystko już śmigać, dzięki za uwagę i zapraszam do ściągania oraz czytania.

Pozdrawiam

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #32 dnia: 11.05.2011, 23:43:36 pm »
No już jest cacy  :D

Zobaczmy co tam pisze ciekawego  ...  :P

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #33 dnia: 12.05.2011, 09:58:06 am »
mi też nie działa  :( kto mi pomorze ściągnąć bo jak to zrobiłam to jakieś dziwne kreski kropki itp. i nie morzna tego odczytać  ::)
- mam pytanie gdzie morzna kupić tą broszurkę lub zamówić na cały rok ? fajnie by było jak na Berlin by wysłali ...?
 

Dodano 12.05.2011, 10:41:58 am
;) mam :)
« Ostatnia zmiana: 12.05.2011, 10:41:58 am wysłana przez edytaqeenie »

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #34 dnia: 12.05.2011, 20:38:35 pm »
Magazyn jest bezpłatny, wysyłany według listy mailingowej więc zachęcam do wpisywania się i czytania pozostałych numerów.


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30.08.2011, 19:34:06 pm wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #35 dnia: 12.05.2011, 20:54:53 pm »
Powiedz mi dlaczego promujesz mi tutaj to dziadostwo mimo mojej wyraźniej dezaprobaty dla tego pisemka w dziale moderatorów?
Robisz to na przekór, na złość, nie czytasz ze zrozumieniem? Bo sama już nie wiem...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #36 dnia: 12.05.2011, 21:32:19 pm »
Cytat: Beata
Powiedz mi dlaczego promujesz mi tutaj to dziadostwo mimo mojej wyraźniej dezaprobaty dla tego pisemka w dziale moderatorów?

Przecież w dziale moderatorów temat dotyczył publikacji w tym magazynie artykułu na temat adopcji na naszym forum. Twoje zdanie zostało uszanowane i taki artykuł się tu nie pokazał mimo, że   pomysł podobał się kilku osobom.

Cytat: Beata
Robisz to na przekór, na złość, nie czytasz ze zrozumieniem? Bo sama już nie wiem...

:o :( Owszem teraz nie rozumiem o co Ci tak naprawdę chodzi, rozumiem, że może Ci się nie podobać ten magazyn, polityka i sposób rozsyłania, ale to nie zmienia faktu, że zgodnie z przeznaczeniem tego działu forum podałem link do publikacji na temat żółwi, którą każdy darmowo może ściągnąć z Internetu.

Pozdrawiam i liczę, że wyjaśnisz które publikacje można w tym dziale reklamować, a których już nie.

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #37 dnia: 12.05.2011, 21:53:04 pm »
Wiesz Wojtek ja tak tylko wtrące nie odnośnie tego całego magazynu, ale ogólnie dnia żółwia.
Czy w związku z tym, że ta impreza jest aż tak reklamowana na naszym serwisie będzie jakiś bannerek, link, reklama itp. na dniu żółwia?
Myślę, że wypadałoby jakoś tam zareklamować serwis, bo myślę, że nikt inny gdzie na jego stronie reklamujecie się nie odpuści bez jakiegoś zareklamowania.
Pozdrawiam Jakub

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #38 dnia: 12.05.2011, 22:04:42 pm »
Jakub , tu to jeszcze nic na tcp to dopiero jest reklamówka  :P

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #39 dnia: 12.05.2011, 22:22:06 pm »
Nie tylko na forum zolw.info, podobny tak obszerny temat jest również na zolwie.net/ oraz tcp. Nie oceniałbym tego tutaj jako czystej formy reklamy, a raczej informację o stronie i nowościach na niej. Tak jak napisał rainok na tcp masz owszem już reklamę: licznik na głównej stronie w dziale żółwi, podklejony wątek Imprezy na głównej stronie oraz serwer pod stronę udostępniony. Na innych serwisach również są wrzucone plakaty i założone wątki informujące o Imprezie. Tam gdzie się dało to wykupione zostały również pola reklamowe ;)


Serwisu zolw.info nie mogę mimo najszczerszych chęci reklamować bo nie dostałem takiego pozwolenia. Odnośnie Imprezy były uwagi, które uniemożliwiają reklamę Turtle Day na stronie głównej naszego serwisu. Pozwolono mi na założenie tematu na forum. Jeżeli polityka serwisu pozwoli to ja jestem w dalszym stopniu otwarty na stolik zolw.info na III Krajowej Imprezie z Okazji Dnia Żółwia.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #40 dnia: 13.05.2011, 15:43:57 pm »
Cytat: Beata
Powiedz mi dlaczego promujesz mi tutaj to dziadostwo mimo mojej wyraźniej dezaprobaty dla tego pisemka w dziale moderatorów?

Przecież w dziale moderatorów temat dotyczył publikacji w tym magazynie artykułu na temat adopcji na naszym forum. Twoje zdanie zostało uszanowane i taki artykuł się tu nie pokazał mimo, że   pomysł podobał się kilku osobom.

Niezupełnie tak było jak piszesz. Po pierwsze i chyba oczywiste - ja nikomu nie zabraniam pisać artykułów tam czy gdziekolwiek i nic mi do tego. Wyraziłam swoje zdanie na temat tego magazynu PO zapoznaniu się z jego zawartością. W moi odczuciu jest to zwykły spam, dobrze zawoalowany ale spam, zlepek przedruków poprzetykany reklamami. Dodatkowo niestarannie wykonany na tzw. odwal. Celem tej publikacji są reklamy i budowanie listy mailingowej a nie treść. Zresztą w tej naszej rozmowie to wyjaśniałam.

A że pomysł wstępnie podobał się kilku osobom, no cóż mnie też by się podobał i też o tym pisałam wspominając e-zine który kiedyś wychodził i o czymś takim intuicyjnie myślałam, ale jak to coś obaczyłam to niestety rozczarowanie kompletne. 

I dlatego byłam bardzo zdziwiona że po tylu przykrych uwagach i znając moje zdanie decydujesz się promować to na forum.
Jak pisałam w moim odczuciu jest to publikacja komercyjna o czym świadczy powielona treść mająca stanowić "wypełniacz" i wabik dla czytelnika a tak naprawdę chodzi o reklamy i zbieranie listy mailingowej (oczywiście komercyjnej - co wprost pisze w regulaminie). A komercyjnych postów tutaj nie aprobuję. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku można robić, polecać dobre sklepy, dobre produkty, bo o to chodzi ale ma to być szczera opinia. Reklama tym się różni że ze szczerością nie ma zbyt wiele wspólnego. Ta publikacja nie dość że komercyjna to jeszcze bezwartościowa.

A czarę goryczy przelało to zdanie: "Magazyn jest bezpłatny, wysyłany według listy mailingowej więc zachęcam do wpisywania się"
Szkoda że nie dodałeś słówka o tych "niezapowiedzianych wiadomościach"... swoja drogą ciekawy oksymoron

Cytuj
:o :( Owszem teraz nie rozumiem o co Ci tak naprawdę chodzi, rozumiem, że może Ci się nie podobać ten magazyn, polityka i sposób rozsyłania, ale to nie zmienia faktu, że zgodnie z przeznaczeniem tego działu forum podałem link do publikacji na temat żółwi, którą każdy darmowo może ściągnąć z Internetu.

Owszem nie podoba mi się, bo w moim odczuciu ma charakter spamu. I dopóki jestem administratorem tego serwisu i płacę za jego utrzymanie moje widzimisie maja prawo decydować to tu może być reklamowane a co nie.  dodam kolejny raz - to że magazyn jest darmowy nie znaczy że nie jest komercyjny. 

Zresztą na nachalność też mnie przeraża. Wczoraj kasowałam reklamę tego z tablicy na FBooku. No dosłownie wywalisz drzwiami to wejdzie oknem... Powiedz mi, czy ja się z moim serwisem komuś tak narzucam? Czy ja zamieściłam gdzieś na cudzym forum czy innym dostępnym miejscu bannery, linki itp.? Profil serwisu na FB to nie jest śmietnisko. Nikogo tam nie cenzuruję jak wstawia swoje materiały odnośnie żółwi, ale podobnie jak tu treści komercyjne są niedopuszczalne.

Cytuj
Pozdrawiam i liczę, że wyjaśnisz które publikacje można w tym dziale reklamować, a których już nie.

Już spieszę z wyjaśnieniem. Nie życzę sobie tego wszystkiego co jest wymienione w regulaminie w szczególności najróżniejszych form spamu, niezamówionej masowej korespondencji, niezamówionych reklam, nagabywania do wpisywania się na mailingi itp.
Jeśli masz wątpliwość zawsze można napisać na pw i zapytać.

Jak słusznie zauważył Jakub jest tutaj promowana impreza zw z Dniem Żółwia i jej strona internetowa. Niestety bez wzajemności co jest poniekąd przykre. Nie dlatego że mi zależy by zdobyć dla serwisu dodatkową popularność bo tej mu nie brakuje ale jest przykre tak po ludzku, w kontekście zwyczajnej koleżeńskości a jest tam girlanda innych bannerów i innych serwisów. I skoro się znamy i tutaj impreza jest promowana to można się zastanawiać dlaczego ten serwis się tam nie załapał...   

Nie tylko na forum zolw.info, podobny tak obszerny temat jest również na zolwie.net/ oraz tcp. Nie oceniałbym tego tutaj jako czystej formy reklamy, a raczej informację o stronie i nowościach na niej. Tak jak napisał rainok na tcp masz owszem już reklamę: licznik na głównej stronie w dziale żółwi, podklejony wątek Imprezy na głównej stronie oraz serwer pod stronę udostępniony. Na innych serwisach również są wrzucone plakaty i założone wątki informujące o Imprezie. Tam gdzie się dało to wykupione zostały również pola reklamowe ;)

Wiesz ja nie robię śledztwa kto i co na tym ugrał i jakie są powiązania między tcp giełdą imprezą i innymi akcjami, choć parę wniosków z racji samej domeny wydaje się nasuwać. Odkąd istnieje dział do zamieszczania linków jak i samych imprez logicznym jest że takie tematy będą się pojawiać. Co do giełd się wielokrotnie wypowiadałam ale nie przeszkadzają mi dyskusje na ich temat czy relacje z nich, opinie i komentarze bo po to to jest, ale znów wszystko w granicach rozsądku i normalnego użytkowania czym nie jest pingowanie co chwila tego samego tematu na chatboxie (był taki problem), wysyłanie hurtem pw o tej samej treści (na szczęście się nie zdarzyło). Wątpliwości może budzić pojedynczy post nowego usera który potem znika na wieki, bo to wskazuje że raczej kryptoreklama i takich przypadków było sporo i w różnych sprawach. Wydaje mi się że reklamę i normalnego posta po prostu można odróżnić.

Serwisu zolw.info nie mogę mimo najszczerszych chęci reklamować bo nie dostałem takiego pozwolenia.

I zdajesz się to bez zastrzeżeń akceptować i rozumieć w tamtym wypadku a tutaj przychodzi Ci to z trudem. Takie są moje odczucia. Swoją drogą chciałabym wiedzieć dlaczego nie dostałeś owego pozwolenia i od kogo?

Odnośnie Imprezy były uwagi, które uniemożliwiają reklamę Turtle Day na stronie głównej naszego serwisu. Pozwolono mi na założenie tematu na forum. Jeżeli polityka serwisu pozwoli to ja jestem w dalszym stopniu otwarty na stolik zolw.info na III Krajowej Imprezie z Okazji Dnia Żółwia.

Znów było nieco inaczej. Wątek założyłeś sam a ja czepiać zaczęłam się dopiero jak co chwila pojawiała się o tym wątku nowa wiadomość na ChatBoxie. Było to zbyt namolne i rozwalało ludziom rozmowę.
Przy okazji wyjaśniłam Ci że mam mieszane uczucia co do tego z uwagi na połączenie tego z giełdą i tylko z tego powodu nie zdecyduję się na szerszą publikację na temat imprezy, na stronie głównej właśnie. Gdyby nie to to miałbyś promocję w postaci artykułu, ew. też bannerów i nie widziałabym powodu żeby za coś takiego zbierać pieniądze i to jeszcze od kolegi. Ale tutaj jest impreza na pół komercyjna z uwagi na giełdę no to niestety ale nie.

Aż dziwne że na stolik miałbyś pozwolenie :) Powiem tak, zobaczymy, pomyślimy, zobaczę na żywo i może za rok jak mi się akurat spodoba. Na razie nie miałby się nawet kto tym zająć...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline kmilek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #41 dnia: 13.05.2011, 19:29:41 pm »
Witam, Nazywam się Kamil Kowalski, jestem właścicielem  serwisu Spis-hodowcow.pl

Ja napisałem informacje na Państwa Tablicy na FaceBook'u o  e-magazynie (na FB jestem podpisany z imienia i nazwiska, więc wszystkie uwagi, pretensje proszę kierować do mnie).
Po prostu myślałem że jeśli coś jest o żółwiach to zainteresuje społeczność hodowców, posiadaczy żółwi i tyle...


Czy "E-magazyn" jest Komercyjny?  Oczywiście że tak.
Czy "E-magazyn" jest darmowy? Oczywiście że tak, pobierający nie płaci za niego ani grosza, zostawia nam jedynie maila i musi zaakceptować regulamin.
Czy "E-magazyn" jest ulotką  reklamową? Oczywiście że tak.
Czy w E-magazynie są płatne reklamy? - oczywiście że tak, firma musi za coś opłacić serwery, serwis itp...
Czy w Emagazynie są darmowe reklamy i czy każdy serwis może się tam zareklamować?  Oczywiście że tak, wystarczy przesłać nam artykuł, fotorelacje, opis hodowli (szeroko pojęta hodowla zwierząt i roślin) w zamian art ukaże się w "e-magazynie" + reklama serwisu który podzieli się swoim tekstem.

Mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości i niedomówienia.

Jako że "E-magazyn" jest "tworem komercyjnym"  a to jest sprzeczne, wedle postów powyżej z polityką Administracji serwisu zolw.info, i jako że nasza firma chce być ferr Bardzo proszę o usunięcie wszelkich wpisów dotyczacych "E-magazynu".

Dziękuję i pozdrawiam



 

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #42 dnia: 15.05.2011, 11:48:33 am »
Dziękuję za wyjaśnienie. Mógł Pan się był zwrócić bezpośrednio do mnie.
Szkoda że Serpentin nie był na tyle szczery. Obawiam się że będziemy musieli zakończyć naszą współpracę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #43 dnia: 24.05.2011, 22:17:26 pm »
W związku z tym że Serpentin się nie wypowiada to pozwolę sobie wstawić kilka zdjęć z VI Spotkania z egzotyką dla najmłodszych , które odbyło się dn. 13.05.11 w ZSOI1 w Krakowie.
« Ostatnia zmiana: 24.05.2011, 22:22:20 pm wysłana przez rainok »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: TurtleDay - Światowy Dzień Żółwia, czyli nasze krajowe obchody
« Odpowiedź #44 dnia: 25.05.2011, 17:38:06 pm »
Serpentin, wszystkie zwierzeta, ktore tam pokazujesz dajesz dzieciom do podotykania?