Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 08:11:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: E-book na bazie artykułów serwisu  (Przeczytany 5539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
E-book na bazie artykułów serwisu
« dnia: 20.12.2006, 17:10:51 pm »
A moze gdy będzie więcej arykułów na stronie to zrobić taką książke w wordzie ze spiem treści, a może nawet ktoś zechce kiedyś wydrukować.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #1 dnia: 20.12.2006, 17:35:57 pm »
Dobry pomysł. Kiedyś faktycznie można by przygotować takiego e-booka (coś w stylu jak jest na tej angielskiej stronce Pani Lindy King), żeby było wszystko pod ręką. Obecnie każdy może tylko pojedynczo wyeksportować wybrany artykuł do pdfa.
Problem tkwi jednak w tym, że aktualnie serwis jest w intensywnym rozwoju, a przynajmniej na tyle na ile jest to możliwe. W każdym razie na razie brakuje wielu podstawowych artykułów, opisów gatunków, zdjęć... wszystko stopniowo mam nadzieję się będzie pojawiało na ile czas pozwoli, bo chęci mam nadzieje będą zawsze. Poza tym te artykuły, które są również są poprawiane, zmieniane - nierzadko po trafnych uwagach użytkowników. Planuję dołączać do nich stopniowo różne fotki związane z tematem.
To też powoduje że aktualna zawartość serwisu nie jest do końca ustabilizowana.

W najbliższym czasie planuje zrobić nowe artykuły o żywieniu, będą w nich pojawiać się stopniowo fotki roślin, bo wszystkich na razie nie mam.

Ale dzięki za inspirację  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #2 dnia: 20.12.2006, 21:54:31 pm »
Ja ze strony merytorycznej to nei dam rady wspierać, bo mam amłe doświadczenie, ale jesli będize coś trzeba ze strony graficznej lub coś innego to pomogę. Zrobię taką okładkę dla eboka

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #3 dnia: 27.12.2007, 22:01:32 pm »
No i minęło trochę czasu. 120 dni od ostatniego postu :) tak potężny odkop. Serwis nadal się rozrasta i chyba można wrócić do tematu. Coraz trudniej szuka się na forum potrzebnych materiałów i myślę, że można by spróbować na feriach zmontować taki pierwszy próbny ebook.
Jak się wam podoba szata graficzna? Zdjęcia są ze strony głównej. Tuptuś i Stefan

http://img84.imageshack.us/img84/8669/zsxv0.gif
http://img84.imageshack.us/img84/2811/zgfi0.gif

Cytuj
http://img84.imageshack.us/img84/8669/zsxv0.gif
http://img84.imageshack.us/img84/2811/zgfi0.gif

coś się czasami z tymi linkami dzieje. Najlepiej przekopiujcie sobie link i otwórzcie w nowym oknie bo tu pojawiają się, przynajmniej u mnie zmniejszone wersje i trochę wygląda na zniekształcone.
« Ostatnia zmiana: 27.12.2007, 22:05:00 pm wysłana przez Bartek »

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #4 dnia: 27.12.2007, 22:31:26 pm »
Widziałam obydwa linki, bomba dla mnie. Naprawde tu sa same talenty na tym forum :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #5 dnia: 28.12.2007, 10:30:45 am »
Teraz potrzebna akceptacja reszty forum no i adminów, a potem powoli przygotować materiał i posklejać.

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #6 dnia: 28.12.2007, 10:37:46 am »
Wyglad - profeska :) Bardzo mi się podoba, naprawdę świetne. Jedyne co bym zmieniła to grzbiet - spokojniejsze litery i układ tekstu równoległy do krawędzi. Może jeszcze malutkie logo z okładki na grzbiecie by się zmieściło ...?

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #7 dnia: 28.12.2007, 14:18:12 pm »
jak pomysł zostanie zaakceptowany, to mienię czcionkę na hmm może arial jest bardziej przystępna, no i zamiast tego kwiatka będzie logo strony

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #8 dnia: 28.12.2007, 19:28:11 pm »
Jak dla mnie też bomba  ;D

O e-booku pamiętam, ciągle nie mam czasu się za to zabrać...

Poznaję oba żółwiki  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline tuptuś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #9 dnia: 29.12.2007, 16:45:31 pm »
Może stworzyć jakomś grupe do robienie tego e-booka? Popytać sie ludzi kto ma czas i zna sie na tym troche. Można też wzionść wiadomości z różnych innych forum ale nie przepisawać wszystkiego słowo w słowo bo to był by plagiat.
Pozdrawiam wraz z Tuptusiem

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #10 dnia: 02.01.2008, 10:20:57 am »
Tutaj w zasadzie nie trzeba robić niczego od nowa. E-book będzie oparty na tym co jest na stronie, ew. forum ale trzeba to nieco streścić, usystematyzować, uprościć. Dlatego ważna jest w tym wypadku forma prezentacji. Gdyby to było zwykłe crtl-c ctrl-v to już dawno bym to zrobiła.

Z drugiej strony mam w zanadrzru parę nieskończonych artykułów - chociażby takich jak szczegółowy, sporządzony na bazie wielu ciekawych publikacji spis chorób, który warto by ująć w tym e-booku, żeby od razu wszystko było w miarę gotowe.

Ale super jest ta okładka. Bartek zmotywowałeś mnie. Postaram się poświęcić jakieś wolne popołudnie albo dwa i zobaczę co się da zrobić. Najpierw skończe chociażby te choroby. Zanim e-book się ostatecznie wyklaruje to poddamy go pod ocenę userów. Od razu jednak mówię że dla mnie jest to coś dużego (tak sobie to wyobrażam) dlatego tak ciężko jest się do tego zabrać. Szacuję że wszystko więc potrwa minimum kilka tygodni.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz  - czy dzielić e-book na dwie osobne książeczki. W zasadzie kiedyś jak nad tym myslałam to wyobrażałam sobie jednego e-booka ale jak się jednak zastanowić to kto wie - pewne (choć nieliczne) artykuły dotyczą tylko tych osobnych gatunków, ale dużo informacji jest tez wspólnych (przy czym tutaj się skopiuje dany temat). Należałoby jedynie nieco uwypuklić różnice gatunkowe i tyle.

Dlatego teraz wydaje mi się że jednak dwa e-booki zamiast jednego  :)

Ale idąc za radą Tuptusia - zgłaszajcie propozycje ciekawych wątków, postów z tego forum, do e-booka własnie.

Założyłam do tego nowy wątek:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,569.0.html

Wolę w tym wypadku nie cytować innych for bo tytuły e-booków będą opatrzone naszym logo i nasza domeną, co najwyżej w treści pojawią się linki do obcych stronek (również obcojęzycznych), ale na razie wierzę że u nas jest z czego wybierać i postaram się w miarę wyczerpac temat.
 :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: E-book na bazie artykułów serwisu
« Odpowiedź #11 dnia: 02.01.2008, 10:46:38 am »
Dopiero teraz zobaczyłam, świetne te okładki - i nawet mój Tusiek karierę widzę robi!
TUPTUŚ