Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:03:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Filmy o naszych pupilach  (Przeczytany 8282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline timi0305

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Filmy o naszych pupilach
« dnia: 09.02.2012, 17:41:31 pm »
Witam serdecznie.
Dawno mnie tu nie było sam nie wiem czy ten temat ktoś kiedyś poruszył, ale ja wyjdę z zapytaniem do administratorów i użytkowników tego forum.
Wiec zastanawiałem się czy dało by się utworzyć tu na Forum dział z filmami video coś na kształt "YouTube"
wyszedłem z takim pytaniem ponieważ  na pewno wielu z użytkowników tego servisu na pewno jest Świadkami niesamowitych igraszek swoich pociech
pewien jestem ze wielu z nas ma nawet prócz zdjęć nagrania video które ogląda z uśmiechem na ustach,
być może nawet chcieli by się podzielić takimi nagraniami z innymi użytkownikami tu na forum.
dając nam wszystkim nowy sposób przekazywania radości jakie czerpiemy z opieki nad tymi wspaniałymi stworzeniami 
wynikały by z tego też inne korzyści tzn np. osoba mniej doświadczona w hodowli mogła  by obejrzeć krótki film instruktażowy od innego użytkownika np,
jak powinien wygladać przebieg danego zabiegu pielęgnacyjnego itp. pozwoliło by to na korektę własnych błędów hodowlanych jak i na wsparcie innych hodowców
Rozumiem jednak że taka zmiana na forum wiąże się z różnymi trudnościami np: technicznymi lub i finansowymi jak i zmiany w regulaminie.
Jednak ten pomysł rozwinął by to forum i dał nowe możliwości rozwoju dla Nas dla forum i naszych pociech.
chciałbym by wszyscy wyrazili swoje zdanie o tym pomyśle

 
                                                                             pozdrawiam serdecznie        Mariusz Frątczak
Mariusz

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2012, 01:39:40 am »
Mam jakies tam filmiki ;)
http://www.youtube.com/watch?v=q_POxj22X0Q <--- Tutaj mój żółwiowy kącik
http://www.youtube.com/watch?v=y__xfEL-Plg <--- greczynka po zimowaniu
http://www.youtube.com/watch?v=dt83-tKBReY <--- Dokładne nagranie mojej żabci i jej terra

Na wiosnę, jak ruszy sezon wybiegowy- nagram więcej ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2012, 21:21:05 pm »
Pomysł ciekawy, tylko mógłby być kłopot z rozmiarem tych filmików i ich składowaniem na serwerze. Póki co, można podrzucić ciekawy link opatrzony opisem w dziale "(Wiedza) o żółwiach".
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline timi0305

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2012, 10:52:27 am »
Wege żółwiki super tez lubię swoje Karmić z ręki. no a kącik dla nich też na wypasie na pewno czują się tam komfortowo
a co do filmików można by przynajmniej na początku wprowadzić jakieś kryteria odnośnie wilekosci pliku czy jego formatu (rozszeżenia) oczywiście w granicach rozsądku żeby można było coś tam nagrac więcej niż parę sekund co do mozliwosci serwera nie wiem jakie ma obecny serwer możliwości jak już mówiłem to wiąże się z kosztami takimi jak nośniki danych chociażby nie wiem jakie dyski twarde o jakich rozmiarach obecnie są w urzytku i jakie ewętualnie trzeba by wykonać modernizacje.
powiem inaczej nie wiem ile by wystarczyło pamięci na dysku by taki dział uruchomić szkoda że widzę tak małe zainteresowanie tym pomysłem gdybym miał pewność że dany admin. doprowadzi tą sprawę do końca i uruchomi taki serwis tu na stronie. oddałbym nawet swój dysk o pojemności 1 Tb. jak by było trzeba i by coś to dało powodem tego jest to że z tej tu strony uzyskałem wiele potrzebnych informacji które pomogły mi w stworzeniu odpowiednich warunków dla moich lamparcików gdy by nie ten serwer i jego ''społeczność" moje żółwiki były by skazane na ciężki żywot,
dlatego właśnie zależy mi na dalszym rozwoju tego forum. Lecz cóż teraz mogę podziękować tylko tym osobą które jakoś się odezwały w tym temacie  więc dziekuje i serdecznie pozdrawiam
dodaje parę fot. z moimi pociechami.                                                                                                                         
 F.M.
Mariusz

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2012, 11:28:20 am »
Śliczne żółwiki :)
Co do słabego odzewu - spokojnie, to nie czat, niektórzy tu wchodzą raz na tydzień-dwa, a i wtedy nie dadzą rady przeczytać wszystkiego naraz, szansę mają wątki opatrzone jak najbardziej treściwym tematem.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline sobs

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 1
  • Geochelone pardalis
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2012, 12:00:49 pm »
Śliczne żółwiki :)
Co do słabego odzewu - spokojnie, to nie czat, niektórzy tu wchodzą raz na tydzień-dwa, a i wtedy nie dadzą rady przeczytać wszystkiego naraz, szansę mają wątki opatrzone jak najbardziej treściwym tematem.

Nie wiem czy cała sytuacja nie mija się z celem; w czasie gdy istnieje wiele serwisów umożliwiających wstawianie zdjęć i video, a każdy może dać swoje linki w podpisie, czy choćby w jakimś temacie typu "nasze żółwie - nasze video".
Co do samego pomysłu zawsze można zorganizować jakąś zrzutę może wypali. Wszystko jest możliwe, a w takim temacie musi się admin wypowiedzieć...bo tylko on zna możliwości.

Swoją drogą temat jest o wideo a nie o foto...więc nie dziwię się małym zainteresowaniem wątku jak tak wszystko porozrzucane.

Offline timi0305

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Odp: Filmy o naszych pupilach
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2012, 13:06:02 pm »
odnośnie porozwalanych wątków wideo czy  fot. wiadomym jest że wielu z urzytkowników jest nowych sam  nie jestem "weteranem" tutaj i niezawsze wiedzą gdzie dany temat umiescic,
choć jak na możliwości dzielenia się informacjami tu na serwerze to i tak to wszystko jest ładnie i zgrabnie zorganizowane. A co do innych serwisów na których można zamieszczać te filmy to zgadzam się ze jest ich multum. ale z samergo wygodnictwa, czy nie mieliście czasem myśli ze fajnie było by otworzyć jakieś video tu na serwerze i wydać pod nim swoja opinię , niż latać po innych serwerach. Poszedłem poprostu za ideą rozwoju dla tego miejsca oraz sadze że jako urzytkownicy którzy czerpią korzyści i radość z tego tu forum  powinniśmy pomódz adminowi w prowadzeniu tego miejsca chociażby podsuwaniem jakiś pomysłów na uleprzenie czy usprawnienie działania tego forum,jak by nie było jesteśmy jego częścią lecz zgadzam się ,że najsilniejszy głos to głos  admina.
« Ostatnia zmiana: 11.02.2012, 13:10:18 pm wysłana przez timi0305 »
Mariusz