Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 00:51:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Klub  (Przeczytany 10425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Klub
« dnia: 06.09.2007, 11:55:07 am »
Wpadłem na taki pomysł i chce znać wasze zdanie. Na początek było by to nie oficjalne i tylko w internecie.

Mianowicie chodzi mi o klub lub stowarzyszenie, które by gromadziło hodowców żółwi lądowych. Co pradawna robi to już forum, ale klub by gromadził oficjalnie tych najbardziej aktywnych. Wtedy można by opracowywać jakiś wspólne projekty artykuły, cz nawet e book o hodowli.

No i jak by ktoś jechał an jakieś targi gadów lub coś podobnego mógł by nas reprezentować.
Z czasem może będzie możliwość, każdy w miarę potrzeb i chęci kupienia naklejek z logo klubu czy koszulek. To wszystko jest do przemyślenia i dyskusji.

Wiadomo admini mają ostatnie zdanie.

a to tak na poczekaniu przygotowałem logo, które w razie czego można zmieniać obrabiać, no i oczywiście każdy moze da swoje potem wybierze sie to najciekawsze o ile pomysł zostanie przyjęty.




Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Klub
« Odpowiedź #1 dnia: 06.09.2007, 15:16:38 pm »
Mi się pomysł podoba i już czuję się klubowiczem!
TUPTUŚ

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Klub
« Odpowiedź #2 dnia: 06.09.2007, 18:12:11 pm »
co do koszulek i naklejek to ja pracowałem przez trzy lata w oficynie wydawniczej i mam tam nadal wielu znajomych tak samo i w sitodrukach ALE. jak wiadomo serwis nie jest komercyjny nie czerpie żadnych korzyści majątkowych ze swojego działania... jeżeli mielibyśmy to zmienić to Administrator serwisu musiałby zarejestrować swoją działalność a wtedy bez stałych dopływów gotówki np z reklam czy czegoś podobnego zjadłyby go składki i podatki od prowadzenia działalności... z tego co wiem z czasem może coś się w tej kwestii zmieni ale póki co raczej nie ma co na to liczyć... Myślę że bez reklam i nawet koszulek i naklejek (mimo że pomysł jest super i był analizowany już wielokrotnie) ta strona spełnia swoje zadanie tzn. skupia prawdziwych miłośników i znawców tego tematu oraz służy pomocą początkującym hodowcom... jeżeli jednak zebrało by się kilka osób i kupiło sobie takie koszulki i naklejki na zasadzie wspólnej składki gdzie nikt nie zarabia to nie ma problemu i ja już mogę się pod tym podpisać;)
Pozdrawiam
-still-
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Klub
« Odpowiedź #3 dnia: 06.09.2007, 21:16:54 pm »
Pomysł jest rewelacyjny, logo też... Bartek jest bez wątpienia naszym forumowym grafikiem  ;D

Zdecydowanie podoba mi się też pomysł aby jakos uprzywilejować najaktywniejszych, stałych użytkowników. Ja w tym względzie myślałam żeby niektóre działy zarezerwować tylko dla takich właśnie userów, ale pod warunkiem że mają określoną liczbę postów, niekoniecznie dużą ale zawsze. Chodzi bardziej o działy prywatne, bo z zasady uważam że forum ma pomagać ludzion w opiece nad żółwiem i nie wyobrażam sobie aby np ograniczać dostęp do działów jak np.:"Żywienie" itp. Co o tym sądzicie?

Jeśli zaś chodzi o gadżety to na pewno jest to fajna sprawa, ale prawdę mówiąc nie wiedziałabym jak się za to zabrać i oczywiście w grę wchodzą jeszcze koszta. Niestety od jakiegoś czasu mam też znacznie mniej czasu niż kiedyś. Domyślam się jednak że żeby coś takiego powstało należałoby wpierw stronę wesprzeć np. poprzez reklamę lub znalezienie sponsora (a to wcale nie jest takie proste - strona ma niszowy charakter, nie jest chyba aż na tyle popularna i nie każda reklama u mnie przejdzie). To z kolei wymaga rejestracji działalności gospodarczej a to ciągnie za sobą podatki (choćby w kwestii wykazywania że nie mamy dochodu przekraczającego kwotę wolną) i składki na ZUS i całą masę biurokracji... nie uważam że jest to problem nie do przejścia ale w chwili obecnej po prostu nie dałabym rady czasowo i organizacyjnie.

Logo jest naprawdę piękne (uchylę rąbka tajemnicy i powiem że nawiązuje do nowych rang  ;) ) i jako tekst proponuję wpisać np. tekst "Serwis o żówiach lądowych - testudo.draknet.sytes.net" albo jeśli za długie sam adres...  <afro>
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2007, 07:39:13 am »


no i poprawiłem logo

Co do tego klubu ro nie musi to być oficjalne i zarejestrowane, na razie będzie to nieoficjalny klub na forum.
Jak ktoś będzie chciał mieć logo na koszulce czy naklejce to po prostu o tym powie i w własnym zakresie będzie mógł to wykonać i tak by było ze wszystkim.

A jak by ktoś kiedyś jechał na jakieś targi czy co kol wiek związanego z żółwiami to można przygotować takie identyfikatory do wyrokowania. Każdy drukarkę ma [bo robić na czymś takim jak są dowody to za dużo zachodu.] może wydrukować sobie logo imie nazwisko i wtedy reklamuje serwis w sposób legalny i widać, że działa w jakiś klubie, a na forum coś takiego się przyda.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Klub
« Odpowiedź #5 dnia: 07.09.2007, 08:05:30 am »
naprawdę niezły pomysł. ;)
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #6 dnia: 21.12.2007, 10:28:54 am »
poprzednie logo mi zaginęło więc nie mogę go poprawić, ale zrobiłem inne

na tym jest tylko jeden kolor więc jakbyśmy chcieli je nadrukować na jakiś ulotkach wychodzi taniej i w ogóle je łatwiej spasować.
Jeśli się Wam nie spodoba to odtworzę poprzednie logo.
Jeśli coś w tym nowym jest źle, mówcie poprawię.

-----

Logo usunięte. Szczegóły:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,784.msg8180/topicseen.html#msg8180

Beata
« Ostatnia zmiana: 02.06.2008, 20:27:42 pm wysłana przez Beata »

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Klub
« Odpowiedź #7 dnia: 21.12.2007, 13:52:12 pm »
Fajne to logo, super pomysl:) na koszulce by fajnie wyglądało:)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #8 dnia: 21.12.2007, 15:56:45 pm »
fajnie, że się podoba, zobaczymy co powie reszta.

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Klub
« Odpowiedź #9 dnia: 21.12.2007, 17:38:25 pm »
Mnie się bardzo podoba :).

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Klub
« Odpowiedź #10 dnia: 21.12.2007, 19:27:53 pm »
Mi takze sie podoba ;D
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #11 dnia: 21.12.2007, 19:31:10 pm »
chciałem żeby było proste, bo ma nieść informację o forum, a znowu nie odwracać uwagi, np od treści, która będzie ważniejsza no i ma być oszczędne i nie może być przerostu formy nad treścią

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Klub
« Odpowiedź #12 dnia: 22.12.2007, 11:14:08 am »
jak wykorzystamy teraz to logo?
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #13 dnia: 22.12.2007, 12:45:50 pm »
no na początek może admin się wypowie co w nim zmienić, bo na razie jest sam link do strony a możesz wpisać, że jesteśmy jakąś organizacją czy klubem i może na stronę główną by dać gdzieś to logo.

no i jak by ktoś jakieś ulotki robił to od razu brać, nawet się nie pytać :-)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Klub
« Odpowiedź #14 dnia: 28.12.2007, 15:58:46 pm »
No to tak jak mówiłem - wybieramy logo - zrobiłem kilka wersji. Tyle ile potrafię tyle zrobiłem. Proszę o opinie.

logo 1 - http://img176.imageshack.us/img176/6389/logo1qi7.gif

logo 3 - http://img241.imageshack.us/img241/2859/logo3uu8.gif
logo 4 - http://img170.imageshack.us/img170/1746/logo4qk8.gif

-----

Loga 2 i 5 usunięte. Szczegóły:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,784.msg8180/topicseen.html#msg8180

Beata
« Ostatnia zmiana: 02.06.2008, 20:28:59 pm wysłana przez Beata »


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.