Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:32:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Logo serwisu - zgłoszenia  (Przeczytany 7276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Logo serwisu - zgłoszenia
« dnia: 02.01.2008, 11:09:17 am »
Postanowiłam trochę uporządkowac ten temat. Skoro Bartek wciąż zasypuje nas pomysłami  ;D i są inne osoby które mają swoje propozycje to od tej pory przez 2 tygodnie w tym wątku zapraszam wszystkich do nadsyłania projektów loga dla naszego serwisu.
Po zamknięciu nadsyłania zgłoszeń zostanie sporządzona nowa - obejmujaca wszytskie niepodlegające dyskwalifikacji projekty ankieta.

Kilka wymagań:

1. Minimalne wymary ok 250 x 250 pixeli, czyli mniej więcej jak u Bartka. Przy czym tę granice można traktować luźno, wszytsko zależy od samego loga, tego na ile jest szczegółowe, jaki ma kształt (bo nie musi być kwadratem ani kołem - kształt jest dowolny).

2. Kolorystyka dowolna, logo nie musi być czarno-białe ani jednobarwne. Przy czym jeśli decydujemy się na wielobarwne logo to powinno mieć jednolite obramowanie, ew. krawędź. chodzi o to by logo było dobrze widoczne na różnego rodzaju tle (ew. po zmianie koloru, co jest najmniejszym problemem.) Dlatego sam kolor loga nie ma znaczenia - nie wykluczone bowiem że będzie się zmieniał zaleznie od tła. Chodzi o to by logo było po prostu uniwersalne.

3. Projekt loga powinien być samodzielny. Z racji ochrony praw autorskich nie jest dopuszczalne wykorzystanie gotowych zdjęć, grafik, wzorów, znaków towarowych lub ich fragmentów, chyba że licencja danej grafiki zezwala na takie lub dowolne korzystanie, wówczas należy podać z projektem loga stosowna informację i źródle i licencji.
Ze swej strony wyrażam zgodę na dowolne wykorzystanie w tym celu zdjęć mojego żółwia. W przypadku zdjęć innych użytkowników należy zwrócić się do nich o zgodę.

4. Logo powinno zawierać miniamlnie dwa elementy konieczne do tego by mogło stanowić logo - czyli domenę strony (www.zolw.info). Może ew. zawierać nazwę "Serwis o żółwiach lądowych", ale zdaje sobie sprawę że to raczej nierealne, nie będzie pasować, dlatego nie jest konieczne - ewentualnie można przedstawić tutaj 2 projekty - z nazwą i bez.
Drugi konieczny element to graficzny obrazek żółwia lądowego. Nie musi być to grafika "fotograficzna" może byc fantazyjna, futurystyczna a nawet odbiegać od rzeczywistego wygladu żółwia, ale na tyle by grafika nadal na pierwszy rzut oka symbolizowała żółwia.

Wszelkie pytania można zgłaszac w tym wątku lub ew. na PW.

Zapraszam i zachęcam do zgłoszeń  :)
Oto wszystkie dotychczasowe propozycje - Bartka:

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


----

Loga 1,4 i 6 usunięte. Szczegóły:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,784.msg8180/topicseen.html#msg8180

Beata
« Ostatnia zmiana: 02.06.2008, 20:16:52 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2008, 23:45:27 pm »
Witam,
Widzę, że temat "logo serwisu" zaczyna w niektórych osobach wzbudzać dość nieprzyjemne emocje. W związku z tym chciałbym krótko i trochę off-topic wyjaśnić tutaj parę spraw o których zapewne nie wszyscy wiedzą:
1. Pomysł na konkurs 'logo serwisu' jest pomysłem użytkownika still (co nie zostało zapisane w pierwszym poście - niniejszym jest to sprostowywane).
2. Konkurs w swej pierwotnej postaci nie był konsultowany z żadnym z administratorów serwisu, co spowodowało czasowe usunięcie pierwotnego posta użytkownika still - do czasu wyjaśnienia pewnych wątpliwości.
3. Wątpliwości niestety nie udało się wyjaśnić a efektem końcowym jest opuszczenie naszego forum przez użytkownika still.
4. Parę chwil temu pojawiły się posty użytkowniczki arashi w bardzo nieprzyjemnym i mściwym tonie związane z całą powyższą sytuacją (powinny się znajdować jeszcze w śmietniku). Uważam, że jeśli istniał jakiś problem - była możliwość dyskusji na ten temat. Niestety opcja nie została wykorzystana. W związku z powyższym konto użytkowniczki arashi zostaje w dniu dzisiejszym zawieszone.

Jeśli ktokolwiek uważa, że powyższy temat wymaga dalszego omówienia - proszę o PW lub o założenie nowego tematu.

Pozdrawiam,
Admin Techniczny

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #2 dnia: 02.02.2008, 10:22:36 am »
Przepraszam, że tu coś dopisuję. Ale temat chyba się zatrzymał, nie ma innych prac. Ja wracam do domu, i na dniach moż euda mi się coś jeszcz ewykonać. Jako, ż edotychczasowe loga były black and white więc teraz zrobię jedno kolorowe, takie na jakie mnie stać i mma nadzieję, ze mogę je jeszcze dołączyć. Mam nadizeję, że się uda. No i czekamy na inne propozycje.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #3 dnia: 04.02.2008, 11:40:29 am »
No nie ma, ale i tak uważam że jest już w czym wybierać. Jeśli masz jeszcze jakieś pomysły to super, zaczekam jeszcze ;D

 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2008, 20:50:08 pm »
no to tak jak obiecałem. Pomysły mi się skończyły więc to logo jest ostatnie. Nie mam na czym namalować żółwia bo można by zrobić to ręcznie, ale za dużo zabawy.

-------------


Logo usunięte. Szczegóły:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,784.msg8180/topicseen.html#msg8180

Beata
« Ostatnia zmiana: 02.06.2008, 20:14:42 pm wysłana przez Beata »

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2008, 20:58:25 pm »
trochę te czarne kreski się zniekształciły, ale to sie da poprawić

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #6 dnia: 06.02.2008, 08:29:22 am »
no i poprawiłem jak jest teraz?

proszę się wypowiadać i dołączyć moją prace do prac zgłoszonych :-)

----

Logo usunięte. Szczegóły:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,784.msg8180/topicseen.html#msg8180

Beata
« Ostatnia zmiana: 02.06.2008, 20:14:16 pm wysłana przez Beata »

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #7 dnia: 07.02.2008, 09:38:28 am »
Ojej wogóle nie natrafiłam wcześniej na ten post i ominęła mnie cała ta afera.  Szczerze mówiąc nie wiem do końca co sie stało i o co chodzi?! Wszystkie pomysły trzeba konsultować z administratorami, tak?

Bartku, Twoje loga są rewelacyjne i nie mogę się zdecydować ktore mi się najbardziej podoba. ^-^
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #8 dnia: 07.02.2008, 09:54:46 am »
mi się najbardziej podoba ostatnie, tylko jeszcze trochę do poprawy są te czarne kreski. Więcej pomysłów nie mam, czekam na inne prace, potem jakaś ankieta i wreszcie forum będzie miało logo :) Chciałem namówić kolegę na zrobienie fajnego loga, ale nie ma czasu.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #9 dnia: 07.02.2008, 10:17:59 am »
tak, te kolorowe jest ładne...
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Logo serwisu - zgłoszenia
« Odpowiedź #10 dnia: 07.02.2008, 18:45:12 pm »
Super loga  :) Zaraz robię ankietę...

Oto i ona: http://forum.zolw.info/index.php/topic,612.0.html

Ojej wogóle nie natrafiłam wcześniej na ten post i ominęła mnie cała ta afera.  Szczerze mówiąc nie wiem do końca co sie stało i o co chodzi?! Wszystkie pomysły trzeba konsultować z administratorami, tak?

Oczywiście, że nie  :) Zdarzył się nam jeden troll, nic więcej :) 
« Ostatnia zmiana: 21.03.2008, 13:00:05 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.