Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:37:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chaos :(  (Przeczytany 9077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doro Ta

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Chaos :(
« dnia: 29.08.2019, 13:35:14 pm »
Jestem na forum od niedawna, gdyz od niedawna opiekuje sie zolwiem greckim. Zanim zolw do mnie przybyl to wlasnie tu uczylam sie wszystkiego teoretycznie, tu zdobywalam potrzebne mi informacje i rozwiewalam swoje watpliwosci. Niestety minusem dla mnie jest to, ze jest za duzo nowych watkow, ktore zawieraja po 2,3 czy tez 5 odpowiedzi. Do kazdego pytania, tematu zakladany jest nowy krotki watek. Gdy szukam informacji na dany temat to musze otwierac dziesiatki takich wpisow, ktore sa najczesciej z przed kilku lat i trudno mi znalezc aktualny wpis. Drugim minusem jest umieszczanie informacji o zolwiu rowniez w kilku roznych watkach, przyklad: czytalam z zainteresowaniem o zimowaniu konkretnego zolwia i temat urwal sie na wlozeniu do lodowki, a ja chcialam wiedziec co dalej, jak przebiegalo wybudzanie itp. Pozniej okazalo sie, ze owszem jest dalszy ciag ale w nowym temacie o wybudzaniu :( Niestety znalazla to dopiero po czasie. Mozliwe, ze w innych watkach sa gdzies dalsze losy tego konkretnego osobnika ale musialaby przebrnac przez dziesiatki roznych tematow w poszukiwaniu. Nie lepiej byloby aby wlasciciel zolwia zalozyl tylko jeden temat i tylko tam opisywal losy pupila? Nie wiem czy dobrze wytlumaczylam o co mi chodzi  ::) Dla przykladu, od lat co roku uprawiam tykwy, i znalazlam forum ogrodnicze (forma bardzo podobna do tego forum) gdzie jest watek TYKWY. Tam milosnicy dziela sie informacjami, pokazuja swoje okazy, pytaja, rozwiewaja watpliwosci, dyskutuja...Jest jeden watek, zaczety kilka lat temu, ktory ciagnie sie do dzisiaj. Bardzo przyjemnie sie go czyta i sledzi poczynania stalych uczestnikow, jak i wita ciagle nowych. Nie trzeba skakac, szukac, zastanawiac sie w jakim temacie jeszcze szukac wpisu. Watek ciagnie sie na biezaco i wiadomo, ze ciagle jest aktualny. To taka moja sugestia, bo teraz jak znajde ciekawy wpis i chce o cos zapytac to okazuje sie, ze to stary wpis. Ja zaczelam pisac o mojej Edzi (taki tytul watku) i tam pisze wszystko: o poczatkach, o terrarium,  pytanie dot. lampy, watpliwosci dot. zimowania....Tam tez pewnie bede opisywac kolejne kroki dot.przygotowania do zimowania, wybudzeni itp. Ten watek to bedzie taki pewnego rodzaju pamietnik opisujacy dzieje Edzi. I wlasnie takich dlugich historii brakuje mi na tym forum: opisow codziennego zycia na przelomie od rozpoczecia tematu do dzisiaj. Pozdrawiam

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Chaos :(
« Odpowiedź #1 dnia: 02.09.2019, 22:22:01 pm »
No i pisząc w jednym wątku wszystko o swoim żółwiu, terrarium lampach i innych rzeczach robisz chaos.
Takie tematy tasiemce są zwykle omijane bo by dowiedzieć się czegoś ciekawego trzeba przeczytać kilka stron.
Po to są działy tematyczne by w nich zamieszczać osobno wpisy o konkretnych tematach.
Jak masz jakieś pytanie możesz zadać je w istniejącym już temacie.
Zwykle posty tasiemce dzieli się jeśli jest w nich kilka dyskusji. Oczywiście autor dostaje wiadomość o podzieleniu wątku.

Jeśli chcesz wyróżnić jakiś temat i podkreślić że to dla twojego żółwia wystarczy w temacie napisać np: "Jaka lampa MH - dla Edzi".

Offline Doro Ta

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Chaos :(
« Odpowiedź #2 dnia: 03.09.2019, 09:53:30 am »
Z jednej strony zgadzam sie z toba, bo gdy mam konkretne pytanie lub szukam rady w konkretnym temacie to szukam to w danym dziale i oczekuje konkretnej krotkiej informacji. I to jest naprawde super poradnik Ale forum to dla mnie miejsce gdzie mozna opisywac codzienne zycie zolwia: z jego problemami, sukcesami, watpliwosciami....gdzie mozna o tym podyskutowac, dopytac sie, poradzic czy tez po prostu poczytac i porownac ze swoim zolwiem. I to mialam na mysli zaczynajac ten temat. Tu na forum jest naprawde mnostwo informacji, opisow, wskazowek, ktore chetnie bym przeczytala i skonfrontowala z moja Edzia. Na podstawie konkretnie opisanych przypadkach mozna wielu bledow uniknac ale rowniez wiele pomocnych rad zastosowac. Ale po przeczytaniu 10-15 postow gdzie sa tylko 2-3 wpisy z podobnymi pytaniami i odpowiedziami szybko sie zniechecam.I czasami przypadkowo trafiam na interesejace mnie wpisy, ktore niestety koncza sie po kilku wpisach :(  Gdyby np. byl jeden post w danym temacie to kazdy, kto ma podobne watpliwosci czy pytania dopisywalby je w tym samym temacie ale bylaby to kontynuacja, a nie nowy watek. I tak na przyklad w temacie "Nasze zolwie" nie byloby mnostawa watkow tylko kazdy dopisywalby historie swojego (swoich) zolwii, i bylaby to ciekawa lektura, ktora czytalabym z zainteresowaniem bez przeskakiwania i otwierania ciagle nowych stron. Glowne tematy (rozmnazanie, zimowanie, oswietlenie itp) sa ok. ale latwiej by sie czytalo gdyby kazdy kto ma cos do powiedzenia w tym temacie dopisywalby swoj wpis. Latwiej by bylo ten temat sledzic i czesto znalezc odpowedz bez zadawania kolejny raz tego samego pytania. Ojej, troche sie zaplatalam i chyba sama wprowadzilam chaos w mojej wypowiedzi  :laugh: Ale chcialam jakos wytlumaczyc o co mi chodzi :) Narazie jednak czytam watek po watku, bo ciekawia mnie wpisy ale irytuje mnie to ciagle wracanie i otwieranie nowego :( O ile przyjemniej byloby mi bylo czytac wszystkie wpisy przesuwajac tylko kursorem w dol. Nic nie zmienia jednak faktu, ze to forum to skarbnica wiedzy i tu czerpie i konsultuje wszystkie potrzebne mi informacje :)

Offline Doro Ta

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Chaos :(
« Odpowiedź #3 dnia: 03.09.2019, 15:11:54 pm »
Ps. wlasnie odkrylam scalone posty - to jest to o co mi chodzodzilo :) Mozna ciagiem czytac bez ciaglego przeskakiwania po watkach  ;D

Offline Elise

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/
Odp: Chaos :(
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2020, 12:04:33 pm »
Ps. wlasnie odkrylam scalone posty - to jest to o co mi chodzodzilo :) Mozna ciagiem czytac bez ciaglego przeskakiwania po watkach  ;D

Tez potrzebowalam czasu aby to odkryc :D