Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 11:33:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Po co + i - ?  (Przeczytany 9935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Po co + i - ?
« dnia: 30.12.2009, 15:34:39 pm »
zauważyłam, ze temat minusów wielokrotnie nasuwał pytanie po co, za co, dlaczego?
przypomina mi to raczej jakąś zabawę w przedszkolu... nie obrażając nikogo, bo wielu członków forum jest niepełnoletnich...
kompletnie nie wiem, czemu ma to służyć? i może wyłumaczy mi to moderator tego forum?
wam sie podoba to dawanie plusów i minusów?

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2009, 15:42:30 pm »
MI nie.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #2 dnia: 30.12.2009, 17:16:21 pm »
mi to obojętne ale żeby przynajmniej ktoś przyznał się że dał minusa i za co bo to jest chyba po to żeby się poprawić jak się coś zrobiło źle sądze że powinno się wiedzieć co powinno się w swoim zachowaniu zmienić :)
Pozdrawiam Jakub

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01.01.2010, 13:30:24 pm »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #4 dnia: 01.01.2010, 20:01:52 pm »
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zdecydowałam się na pewne zmiany. Została możliwość stawiania plusów i minusów, ale teraz przy każdym profilu wyświetlana jest jedynie całościowa reputacja. Dotychczasowe plusy i minusy uległy zsumowaniu przez co osoby, które miały jakieś minusy mają teraz niższą reputację o tę ilość. Jeśli ktoś miał więcej minusów niż plusów to niestety widoczne są tylko minusy, ale dzięki temu że plusy je "neutralizują" może od teraz stale pracować na nowe konto i zdobywając plusy de facto się ich pozbyć. Moim zdaniem taki układ jest bardziej sprawiedliwy, bo liczy się ocena ogólna i nawet jeden czy kilka złośliwych minusów nie wpływają na ogólny obraz wysokiej reputacji. Mam nadzieje że takie rozwiązanie przypadnie Wam do gustu i ograniczy niepotrzebne spory na tym tle :) Myślałam też nad calkowitym wyłączeniem minusów ale było to niezbyt możliwe od strony technicznej a ponadto spowodowałoby że raz uzyskana reputacja pozytywna nie mogłaby się zmieniać, a przecież może być taka potrzeba.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.01.2010, 18:10:31 pm »
według mnie to bardzo dobrze :)
Pozdrawiam Jakub

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #6 dnia: 06.01.2010, 23:15:16 pm »
Mi też podoba się takie rozwiązanie ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #7 dnia: 07.01.2010, 17:14:29 pm »
a ja się przed chwilą wkurzyłem. na tę chwilę uważam, że oceny należy wywalić i niech nie wracają. czemu?

jest wątek, w którym napisano o oddaniu żółwia w dobre ręce, konkretnie ten -

http://forum.zolw.info/adopcja-wymiana-i-laczenie-par/oddam-zolwia-stepowego-1938/msg24427/?topicseen#new

chłopaki (zakładam po niku) napisali tylko jednego posta, do tego dość ładnie opisując co i jak z żółwiem. dla mnie zupełnie obojętni, nie zasługujący, ani na plusa, ani na minusa, bo i czemu? tymczasem przy niku widzę już minus 1 reputacji, co się na nią składa - nie wiem. nie jest mi to do szczęścia potrzebne. widzę jednak, że komuś coś przeszkadzało i dał minusa. przyznam, że jak malwa napisała, że minusa ma pewnie za nieobecność, to potraktowałem to jako żart. bo jakim cudem dawać komuś minusa za to, że dawno go nie było. tymczasem niezbadane są powiązania w mózgu u osób mających na tym forum profile. koszmar, żenada i dziecinada. jak widać jednak w sieci Polacy bardzo lubią sobie popluć na siebie, bo przecież anonimowość.

ps. dałem chłopakom +, dla równowagi, żeby nie było tego idiotyzmu przy ich niku - to info dla tych, którzy by się zastanawiali o czym piszę   
may you always hear the whisper of wings

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #8 dnia: 07.01.2010, 17:29:19 pm »
mi to nie robi różnicy kondi nie ma po co psuć sobie krwi te +- to taka zabawa a przecież i tak znamy wartość danego hodowcy np.Beata ma 50 + a nawet jakby miała 50- to mi to nie robi różnicy bo wem że jest profesjonalistką :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Po co + i - ?
« Odpowiedź #9 dnia: 07.01.2010, 23:43:12 pm »
Co kieruje ludźmi to doprawdy niekiedy trudno powiedzieć. Wszelkie oceny, rankingi itp. trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale jeśli już istnieją to nie chodzi o takie pojedyncze kliki, tylko o ocenę globalną, która się tworzy miesiącami, latami i zwykle jest już pewną wypadkową reputacji. Dlatego myślę że jakkolwiek ten przypadek wydawać się może dziwny, nie ma powodu aby się nim przejmować.

np.Beata ma 50 + a nawet jakby miała 50- to mi to nie robi różnicy bo wem że jest profesjonalistką :)

Zwątpiłabym chyba... na szczęście (pewnie ze strachu) mam te 55  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU