Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 01:05:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Posiadane gatunki żółwi  (Przeczytany 5402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Posiadane gatunki żółwi
« dnia: 23.03.2009, 14:46:37 pm »
Ostatnio jest w tym temacie dużo zapytań i trochę pomyłek z uwagi na przypisane rangi.
Czy nie można by dodać w danych profilu opcji: posiadane gat. żółwi/posiadane gat.inne?
Bo w polu pod awatarem - "tekst osobisty" to się ledwo jeden da wpisać....:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2009, 16:11:58 pm »
Ja jestem za...też już o tym pomyślałam- oczywiście pasują mi rangi na forum, ale jakieś takie miejsce, gdzie widać by było kto jakie żółwiska ma- moim zdaniem super. To mogłoby wiele rzeczy ułatwić.  :)No ale zobaczymy, co powiedzą inni:)

( Tak w nawiasie, to Kapsel właśnie przed chwilą zaliczył wywrotę ;D)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #2 dnia: 23.03.2009, 16:23:16 pm »
Dobry pomysł, szczególnie dla nowych użytkowników ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #3 dnia: 23.03.2009, 18:18:34 pm »
Mnie również pomysł sie podoba :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #4 dnia: 23.03.2009, 18:53:05 pm »
Hmm... no trochę tego brakuje, jak wielu opcji z resztą. Trochę mało modyfkowalne jest to forum, a samo w sobie takiej funkcji nie udostępnia z tego co obadałam. Szykujemy się do dużej aktualizacji skryptu forum (czekamy na wersję 2.0) i przy okazji się pomyśli nad różnymi zmianami. W chwili obecnej na dłuższy wpis zostaje tylko miejsce nad podpis pod każdym postem.
Wszystko co mogę w tej chwili z tym zrobić to po prostu dorzucić do kolejki zadań, zwłaszcza że nowa wersja stronki już niebawem ;)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #5 dnia: 23.03.2009, 20:33:21 pm »
Beata, tylko mnie nie strasz nowymi wersjami, bo nie chce mi się niczego uczyć  ;D. Zrutynizowałam się całkowicie  ;D.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #6 dnia: 23.03.2009, 20:56:04 pm »
Ale nie ma się czego bać. Będzie lepiej, jak sądzę, przynajmniej dla mnie... :) Pewne zmiany są konieczne, ale jak się stronka pojawi to wszystko opiszę dokładnie co i jak. Od razu mówię że od strony zewnętrznej zmiany nie będą powalające, być może nawet poza wygladem strony i paroma bajerami nawet mało widoczne.

Od wewnatrz natomiast zmieni się wszystko, cała filozofia, cała budowa strony, cały kod, cały sposób zarządzania nią, konfigurowalność... itp. Do tej pory miałam tak, że żeby zrobić i wprowadzić na strone nowy artykuł na samą myśl o użeraniu się z edytorem i ograniczeniami obecnego cmsa, trochę mi się odechciewało....

Doszła niejako przy okazji kwestia fotek. Badziewny fotosik zablokował mi część zdjęć, więc zamiast użerać się z wstawianiem ich od nowa załatwię to już od razu wraz z nową wersją strony.

Mogę o tym gadać duuuużo ale nie wiem czy kogoś to interesuje... :) takie tam techniczne zanudzanie... ;) 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #7 dnia: 24.03.2009, 11:47:58 am »
Czyli byłaby w przyszłości możliwość wstawiania fotek przez serwis zamiast spod innej stronki?

Mnie tam cikekawią takie szczegóły techniczne. Programowaniem nie zajmuję, ale mam znajomych którzy przerabiają cms-y pod strony internetowe. Więc czasem też się w tym temacie przypadkowo doedukowuję..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #8 dnia: 25.03.2009, 11:01:25 am »
Jeśli chodzi o stronę główną to postanowiłam wszytkie fotki przenieść na nasz serwer ew. skorzystać z zewnętrznego hostingu, ale nie fotosika, a wszystkim, którzy na poważnie myślą o używaniu go w dłuższej perspektywie, np. na własnej stronie szczerze odradzam - zdjęcia są linkiem więc wystarczy przypadkowe kliknięcie i się nam ładuje nowa strona, brak możliwości edycji tagów (regulamin zabrania) a te dostępne są nieużyteczne, tona nachalnych reklam, a jak przekroczysz miesięczny limit (jak ja) to blokują fotki i nawet nie można ich odczytać we własnym zakresie. Wiem, że ktoś może powiedzieć że czego się tu spodziewać za darmo, ale to nie jest tak, dziś w necie rzadko co jest za darmo, oni mają z tego wymierne korzyści że ludzie u nich bezpłatnie trzymają fotki - generują im ruch, a ruch to reklamy, a reklamy to zyski, w dodatku wysyłają reklamowe mailingi, za które też dostają kasę. Jak dla mnie to poziom ich "usług" jest tragiczny i idę sobie gdzie indziej co i Wam polecam. W sytuacji gdy moja strona generowała im za dużo transferu uznali że taki użytkownik im się nie opłaca. Oni nie potrzebują mnie, ja nie potrzebuję ich. Proste :) 

Za dużo się rozpisałam nie na temat. Fotki na stronie będą więc całkowicie na naszym serwerze ew. na innym hostingu, w wypadku którego mam mozliwość wstawić normalnego taga img z normalnym altem. Nie powinno być więc problemu, że fotka jest linkiem albo nagle zniknie. Natomiast jeśli chodzi o forum to też nad tym myślę żeby użytkownicy mogli robić normalny upload. Nie wiem czy łącze się za bardzo nie zapcha od tego. Dysk jest wielki więc to wszystko pomieści, gorzej z transferem. Myślę że jednak zaryzykujemy. Ponieważ stronka jest dla mnie ostatnio priorytetem i dużo przy niej siedzę inne sprawy zeszły nieco na bok, a wiem ze forum jest zaniedbane i trzeba tu sporo poprawić.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #9 dnia: 25.03.2009, 19:23:24 pm »
Z fotosika nigdy nie korzystałam....Wrzucałam fotki przez imaging - ale też zadowolona nie byłam..:(

Beata, byłoby super jakby użytkownicy też mogli wrzucać fotki na forum. Pytałam się kolegi i swierdził, że dorobienie takiej aplikacji do cmsa nie jest wielką fatygą. A żeby nie były za duże i nie zapychały stronki, łącza i serwera - można albo zrobić ograniczenie wielkości wysyłanego zdjęcia albo dorobić konwerter który by te duże przerabiał na bardziej przydatne pod stronę - coś na zasadzie Image Resizera Microsoftu - z 5 megowej fotki robi taką "ważącą" ok. 100kb. Najpierw oczywiście przed umieszczeniem w poście użytkownik musiałby zdjecia wrzucić na serwer do swojego folderu przypisanego do profilu, a potem mógłby je wstawiać do postów - pewno to jeszcze by wymagało przy takiej opcji wygenerowania kodu zdjęcia który by się tak de facto wstawiał.
Zdjęcia można by też ogladać w profilu użytkownika - widziałam takie fajne przeglądarki (to tez podobno gotowa aplikacja) - w nowym oknie na czarnym tle się otwierają i mozna przegladać fotki z danego folderu, gdzie sa widziane jako miniaturki.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #10 dnia: 26.03.2009, 00:11:31 am »
przeczytałam waszą rozmowę i mam do Was pytanie - po co są studia informatyczne?

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #11 dnia: 26.03.2009, 09:19:23 am »
Imagic jest dobrym hostingiem, ale jest nieco nieintuicyjny w obsłudze. Generuje np. linki do miniatur zamiast do fotek w normalnym rozmiarze. Wystarczy zmodyfikować link i jest ok. Mnie to nie przeszkadza, ale innym userom?...

Zdaje się że ten skrypt obsługuje taki reseizer. Postawiłam sobie na razie testowgo SMFa i się będę bawić ;)

przeczytałam waszą rozmowę i mam do Was pytanie - po co są studia informatyczne?

Nie wiem Basiu co masz dokładnie na myśli?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Posiadane gatunki żółwi
« Odpowiedź #12 dnia: 26.03.2009, 12:39:53 pm »
Dokładnie - i co rusz wklejam do posta miniaturę fotki...:( Chyba przeszkadza...czlowiek wgra fotki i chce hurtem wrzucic - a tu podły program  miniatury wstawia...:(

To fajnie, że obsługuje..:)

Miłej zatem zabawy ze skrypcikiem i z niecierpliwością czekamy na new wersję stronki...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ