Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 18:40:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problem ze zmianą danych w profilu  (Przeczytany 8665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #15 dnia: 25.03.2009, 11:48:24 am »
Na marginesie dodam, że wszelkie sugestie, opinie i propozycje są oczywiście mile widziane ;)

Nie jestem jakimś wielkim webmasterem, ale drobne doświadczenie mam. Na wstępie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaki charakter ma mieć ta strona, czy i w jakim kierunku będziesz ją rozwijał, ogólnie zastanowić się nad jej kształtem. Dopiero wtedy można mysleć nad podstawowymi kwestiami tj. domena, hosting, cms, skórka itp. Nie żebym Cię zniechęcała bo osobiście bardzo cenię typowo hobbystyczne stronki stworzone z pasją i z sercem w przeciwieństwie do tysięcy stron tworzonych tylko dla pieniędzy, ale warto się zastanowić właśnie po to by nasz wysiłek nie poszedł na marne. Ja np. początkowo w ogóle nie zamierzałam zakładać serwisu, ani nawet forum. Pomysł na stworzenie strony przyszedł tak o, z sufitu i miała to być prosta stronka (w htmlu ;)) o podstawowych kwestach zw. z hodowlą żółwi. Nie chciałam jej stworzyć dlatego, że czułam sie ekspertem, nigdy się nie czułam i nadal się nim nie czuję. Uznałam że jest tyle stron, które po prostu wprowadzają ludzi w błąd, w dodatku ze szkodą dla żółwi, że trzeba coś z tym zrobić. Sama byłam po części ich ofiarą w poczatkach mojej przygody z żółwiami. I tak to wyszło. Szybko jednak porzuciłam myśl o robieniu wszystkiego od zera. Postawiłam ja na CMSie, doszło forum, też na gotowcu, połączyło się oba i tak to powstało. Potem wciągło mnie na tyle że już wiedziałam że mi nie przejdzie ;) Zdecydowałam też zainwestować w domenę, bo poprzednia była zbyt skomplikowana i nieczytelna. Na dzien dobry był problem z hostingiem. Przeglądałam wówczas darmowe oferty i nic do mnie nie przemawiało, może teraz się to zmieniło.

Widze że masz stronke postawioną na prv.pl. Zapoznaj się dokładnie z ich regulaminem, bo może być tak że są różne ograniczenia, które zaczną Ci niebawem przeszkadzać (np. zablokują Ci strone jak przekroczy limit transferu albo zawalą ją toną uperdliwych reklam). Wszystko po prostu zależy od tego czego od tej strony oczekujesz. Jesli chcesz ją rozwijać w kierunku większego i bardziej interaktywnego serwisu, czego Ci życzę - może nie mieć sensu korzystanie z usług darmowych hostingów, a z drugiej strony jeśli obawiasz się że może zabraknąć Ci czasu, chęci i determinacji na jej rozwój - szkoda wywalać kasę na hosting i domenę. W moim wypadku nieocenione okazało się to, że po prostu od poczatku dysponuję własnym zaplaczem technicznym w postaci serwera i admina, bez tego byłoby ciężko, możliwe że w ogóle by nic nie było. To pozwoliło szczegolnie zminimalizować ryzyko o którym wspomniałam.

Odnośnie wyglądu - jest pare rzeczy do poprawy, ale nie wiem jak u Ciebie jest ze znajomością html, css no i przede wszytkim co masz dostępne z panelu adm, więc najkrócej i najogólniej - kontrast między tekstem a tłem jest nieco za mały. Nie jest dobrze zostawiać "strony w budowie", nie jest to po prostu dobra praktyka w tworzeniu stron. Jeśli nie piszesz tylko na bazie własnych doświadczeń to trzeba podawać źródła do publikacji, na których opierasz swoje artykuły, bo ktoś może zarzucić Ci plagiat no i wyglada to nieprofesjonalnie. Niektóre elementy są trudno dostępne i trzeba się "naklikać" aby do nich mieć dostęp.

To tyle mojego maruszenia. Ja wiem, że marudzić łatwo a zrobić porządnie działającą stronę, bez błędów już łatwo nie jest :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #16 dnia: 25.03.2009, 15:03:38 pm »
Hej Beata,

dzięki za Twoją opinię. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że jest na mojej stronie dużo niedociągnięć, szczególnie od strony technicznej, nad czym ciągle ubolewam :-[ Tylko tak jak już wcześniej pisałem na tworzeniu stron nie znam się kompletnie, nie wspominając już nic o htmlu. Dla mnie jest to jeszcze wszystko czarna magia i trochę to potrwa zanim opanuje pewne rzeczy. Pomysł narodzenia stronki pojawił się jakiś rok temu i wtedy też natknąłem się w internecie na CMS, na bazie którego moja strona powstała i do dziś funcjonuje. Jak sama zapewne wiesz CMS nie jest tak skomplikowany w obsłudze jak np. html w związku z czym było to dla mnie jak zbawienie. Sam nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy stworzyć profesjonalnej strony, dlatego też zastanawiam się nad jakimś kursem html i skontaktuje się napewno ze znajomymi informatykami. Nie ukrywam, że dobra strona pod względem techniczym i merytorycznym jest moim marzeniem :D Co do samej idei założenia strony to powód tego był podobny jak u Ciebie. Zauważyłem, że większość stron jakie można znaleźć na temat żółwi w internecie nie jest dobra, bo wprowadzają ludzi w błąd. Nie wiem z czego się to bierze?! Sądzę, że raczej z niewiedzy, ale faktem jest że wiele stron bardziej szkodzi żółwiom niż im pomaga. Ja się za wielkiego eskperta w sprawach żółwi też nie uważam, ale skłamałbym gdybym powiedział, że jestem w tej dziedzienie  laikiem. W końcu lata doświadczeń, obycie z innymi hodowcami i dużo przeczytanych książek powoduje, że coś tam w głowie pozostaje, z czym chętnie bym się podzielił z innymi ;) Tak na marginesie to dodam, że Ty ekspertem mogłabyś się jak najbardziej nazwać. Wiem co mówię :)
Wracając do strony to zamierzam oczywiście w niedalekiej przyszłości jakoś ją rozbudować, coś zmienić i liczę się z ewentualnymi kosztami. W końcu czego się nie robi jak się czegoś bardzo pragnie?! ;) Dlatego też tak jak wspomniałem będe zmuszony zasięgnąć fachowej porady. Co do serwisu PRVpl to muszę powiedzieć, że jestem średnio zadowolony. Jest na nim sporo ułatwień, ale też i sporo utrudnień. Cały czas "atakują" mnie reklamy, których mam już serdecznie dosyć. Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które mi się nie podobają (choćby to ciągłe klikanie o którym pisałaś) dlatego zamierzam zainwestować w jakiś dobry hosting i domenę. Mam nadzieje, że wszystko to jakoś wypali i że niebawem będe mógł się pochwalić moją nową stroną ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #17 dnia: 25.03.2009, 23:49:06 pm »
O, kurczę, ale mi zaimponowaliście oboje!
Nie kończcie tej rozmowy tutaj, bo ja chcę nadal o tym od Was czytać!
Bardzo mądrzy jesteście.
rozmawiajcie dalej a ja będę Was podziwiać ... :D

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #18 dnia: 25.03.2009, 23:59:20 pm »
Co za komplement. Dziękuje bardzo. A z tą mądrością to różnie u mnie bywa ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #19 dnia: 26.03.2009, 08:59:16 am »
Jak sama zapewne wiesz CMS nie jest tak skomplikowany w obsłudze jak np. html w związku z czym było to dla mnie jak zbawienie. Sam nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy stworzyć profesjonalnej strony, dlatego też zastanawiam się nad jakimś kursem html i skontaktuje się napewno ze znajomymi informatykami.

Hmm... wiesz można powiedzieć że CMSy to dziś w zasadzie standard i wybór ich jest dość duży od drobnych projektów po rozbudowane i rozszerzalne systemy jak Drupal czy Joomla. Bardziej niż html potrzbna jest wiedza związana z obsługą i konfiguracją takiego CMSa co może kosztować nieco czasu. Znajomość html i css to już trochę inny level, ale bardzo się przydaje, żeby nanosić swoje poprawki, czy zmiany, bo to co dostajemy na ogół nigdy nie spełnia w 100% naszych oczekiwań. Ja np. wolę pisać artykuły w czystym htmlu z uwagi na czystość i przejrzystość kodu. Zawsze używałam do tego edytorów wbudowanych w CMS co powodowało że formatowanie zachowywało się niekiedy "jak chiało" a kod był tak zaśmiecony że strach było aż go oglądać. W tej chwili używam w istoscie kilku podstawowych tagów do obróbki tekstu a resztą zajmują sie style. W tej chwili to o jest na stronie głównej - wprost nie mogę na to patrzeć, nawet tam nie zaglądam żeby tego nie widzieć, bo ciagle widzę że się coś sypnęło, rozjechało, link się zepsuł, fotosiak zablokował kolejną fotkę. Stawiam od nowa cała stronę, bo tej już zdierżyć nie mogę... :)

Myślę więc, że znajomość html i css Cię nie ominie ale to są naprawde proste sprawy.   

Nie ukrywam, że dobra strona pod względem techniczym i merytorycznym jest moim marzeniem :D Co do samej idei założenia strony to powód tego był podobny jak u Ciebie. Zauważyłem, że większość stron jakie można znaleźć na temat żółwi w internecie nie jest dobra, bo wprowadzają ludzi w błąd. Nie wiem z czego się to bierze?!

Myślę że to relikt minionej (albo i nie minionej) epoki "dzieci neostrady". Teraz większość tych stron jest kompletnie porzucona, ale że siedzą na darmowych hostingach to pewnie jeszcze wiele lat będą tak straszyć. :) 

Tak na marginesie to dodam, że Ty ekspertem mogłabyś się jak najbardziej nazwać. Wiem co mówię :)

No coś tam niby wiem, względem jednych pewnie dużo, względem innych pewnie mało. To nie czyni mnie ekspertem, ale w ogóle co to słowo znaczy? :)

Wracając do strony to zamierzam oczywiście w niedalekiej przyszłości jakoś ją rozbudować, coś zmienić i liczę się z ewentualnymi kosztami. W końcu czego się nie robi jak się czegoś bardzo pragnie?! ;) Dlatego też tak jak wspomniałem będe zmuszony zasięgnąć fachowej porady. Co do serwisu PRVpl to muszę powiedzieć, że jestem średnio zadowolony. Jest na nim sporo ułatwień, ale też i sporo utrudnień. Cały czas "atakują" mnie reklamy, których mam już serdecznie dosyć. Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które mi się nie podobają (choćby to ciągłe klikanie o którym pisałaś) dlatego zamierzam zainwestować w jakiś dobry hosting i domenę. Mam nadzieje, że wszystko to jakoś wypali i że niebawem będe mógł się pochwalić moją nową stroną ;)

No niestety jak nie jesteś u siebie albo nie wiąże Cię umowa to dyktują Ci swoje warunki. Dlatego na darmowych hostingach dobrze jest stawiać strony, do których nie zamierzamy się zabardzo przywiązywać, żeby coś potestować itp. Może i sama coś tam kiedyś wrzucę ;)
Kiedyś się inwestowało w ziemię, złoto, nieruchomości, a teraz... w domeny, serwisy... hmm... kto wie? ;)

O, kurczę, ale mi zaimponowaliście oboje!
Nie kończcie tej rozmowy tutaj, bo ja chcę nadal o tym od Was czytać!
Bardzo mądrzy jesteście.
rozmawiajcie dalej a ja będę Was podziwiać ... :D

:D Nie wiem czy do tego wszystkiego trzeba mądrości, raczej chęci. Rozezanie samo przychodzi jak drążysz jakiś temat, a jesli do tego Cię interesuje to ze dwa razy szybciej ;)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Problem ze zmianą danych w profilu
« Odpowiedź #20 dnia: 26.03.2009, 11:06:34 am »
Beatka, to prawda, że wszystko idzie łatwiej, jak jest pasją.
Co znaczy ekspert? - wąski, coraz węższy specjalista, cieniutki specjalista.