Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.10.2021, 21:24:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problemy z rejestracją / aktywacją konta na forum  (Przeczytany 3703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2734
  • Reputacja: 83
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Problemy z rejestracją / aktywacją konta na forum
« dnia: 03.02.2014, 22:54:58 pm »
Stosunkowo często przychodzą z formularza umieszczonego na stronie głównej różnego rodzaju prośby związane z rejestracją.
Krótka instrukcja co robić w sytuacji problemów z rejestracją

1. Jeśli nie możemy otrzymać maila aktywacyjnego sprawdźmy folder "spam", gdyż niekiedy filtry antyspamowe mogą uznać za spam oczekiwanego przez nas maila.

2. Jeśli maila wciąż nie ma oznacza to że prawdopodobnie  zaginął (co się czasem zdarza) i rejestrację trzeba wówczas powtórzyć klikając na stronie głównej w opcję "Czy dotarł do Ciebie e-mail aktywacyjny?" Wówczas należy podać swój login i adres e-mail, a następnie nacisnąć przycisk "Przyślij hasło" (resend activation). Zostanie wygenerowany nowy mail aktywacyjny z nowym hasło, które umożliwi zalogowanie się w serwisie.

3. Jeśli mail nadejdzie a nie możemy się zalogować prawdopodobnie coś jest nie tak z naszym adresem e-mail. Skrypt forum wykorzystuje mechanizm zabezpieczający przez próbami rejestracji spamerów. Na ogół działa dobrze ale czasem mogą mu zdarzyć się pomyłki. W takiej sytuacji prosimy o kontakt za pomocą formularza na stronie głównej. To spowoduje ręczną aktywację konta.

Ale UWAGA - pisząc z poziomu formularza należy podać dane konta na jakie podejmowaliście próbę rejestracji, ponieważ admin który otrzyma od Was maila ze strony głównej musi wiedzieć, które konto ma aktywować. Często zdarza się że ktoś pisze z prośbą o pomoc i nie podaje żadnych danych ani nawet maila zwrotnego do siebie.   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?