Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 16:09:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta

Czy chciał(a)byś aby na forum była włączona reputacja?

Tak, ale tylko pozytywna
Tak, pozytywna i negatywna
Nie
Jest mi to obojetne

Autor Wątek: Reputacja - tak czy nie?  (Przeczytany 19839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #15 dnia: 29.01.2009, 14:51:09 pm »
Beata to jest bez sensu. Ja nawet i po 10 dniach będę dawał minusa tej samej osobie.

Aha, w takim razie oficjalnie Ci dziękuję za świadome, lekkomyślne rozpieprzanie tego forum i unicestwianie tego czemu ma służyć. Jeśli nie masz na razie szacunku do cudzej pracy to poznaj wpierw smak własnej. Wiem, że Twoje dziecinne (bo za takie je uważam) postępowanie w postaci dawania minusa jednej i tej samej osobie kiedy tylko upłynie potrzebny czas i z powodu jej nielubienia w grunice rzeczy niczego nie zmieni, bo tak jak trudno wyrwać drzewo które ma silne i głebokie korzenie tak ciężko zniszczyć coś co się stale rozwija i przyciąga nowe osoby od ponad dwóch lat. Mogłabym Cię spokojnie potraktować z przymrużeniem oka, bo jeśli chcesz zaszkodzić temu forum to marnie Ci to idzie i nie wróżę temu sukcesu ale jedno muszę podkreślić bo bardzo mi się nie podoba. Mam na myśli Twoje postępowanie. Od początku zachowywałeś się dość prowokująco i dwuznacznie. Powiem szczerze że próbowałam koncentrować się tylko na tym co było pozytywne, traktując niektóre Twoje wypowiedzi jako wpadki, które każdemu przytrafić się mogą. Co więcej przyznawałam Ci rację w niektórych kwestiach, na ogół różniliśmy się tylko (albo aż) podejściem do spraw które oboje uznawaliśmy za oczywiste. Nie wiem czy mój spokój potraktowałeś jako strach, czy brak uwagi, ale jeśli tak było to zaszła pomyłka. Próbowałeś pozować na poważnego człowieka i przez pewien czas sądziłam że takim jesteś, mimo pewnych zastrzeżeń. Gdzieś tam wyżej w tym temacie wspomniałeś z resztą jak to reputacja mało Cię obchodzi. Wytłumacz mi swoje postępowanie, bo jak na razie wydaje się to być czytsta dziecinada i zwyczajna hipokryzja.

Jestem wdzięczna natomiast za szczerość z jaką się do tego przyznałeś. Od razu powiem, żeby nie było że nie mam wglądu w to kto i kiedy komu daje + albo -. Może jakby pogrzebac po bazie danych to by się to znalazło ale po pierwsze w pewnym sensie naruszałoby to prywatność a po drugie nie mam naprawdę czasu ani ochoty się w to bawić. Zresztą nie mam dostępu do bd i mam wazniejsze rzeczy niż zawracanie głowy adminowi technicznemu. Ja jak na razie rozdałam 2, może 3 plusy za posty które wydały mi się ciekawe, przydatne, fajne (jeden np. za relację z ZOO, za związaną z tym fatygę z wstawianiem fotek i wzbogacenie forum o informacje o tym jak to wygląda w Warszawie). Od razu przyznam się też że nie daję niczego wstecz bo jest to niemożliwe fizycznie (tyle + musiałabym ze startu rozdać) a po drugie mogłoby być krzywdzące gdybym kogoś pominęła, zapominając o jakimś poszczególnym jego wkładzie. Co nie zmienia faktu że bardzo doceniam wszytstkich za dotyczasowe wypowiedzi oraz wszelką pomoc i dziękuję za nie. 

Co to zmieni? Ja mogę mieć nawet i milion minusów. Mi to poprostu zw...... Czy to forum robi się jak pupile, że tylko jak się słodzi to ma się sznasę pokazania? Widac większość osób tutaj boi się krytyki i mocnych słów prawdy.

Wiele razy juz pisałam na ten temat i nie wiem czy mam poszukać i użyć ctrl-C ctrl-V czy po prostu napisać to jeszcze prościej. Dodam tylko tyle, że krytykować też trzeba umieć, trzeba wiedzieć jak i kiedy to robić... Jeśli Ty chesz lub lubisz lać na ludzi wiadra wody to Twoja sprawa. Moim zdaniem to żadna sztuka i nie wymaga niczego od człowieka. W ten sam sposób popisują się żule rzucając na siebie wulgaryzmy. Jeśli tak ma wyglądać stwowarzyszenie do którego należysz to dziękuję za współpracę i cieszę się że się nie zapisałam (a przyznam się że rozważałam taką opcję, choć czasowo byłoby na razie mi ciężko).

No ja tez Tobie daję minusy bo tylko na nie zasługujesz. Nie jestem Filip.
Będziesz miała niesamowite ilości minusów i naklepanych postów. Bo wiedzą to na tym forum niestety ale wrażenia nie zrobisz. Jedynie co to mega błędami ortograficznymi, za które na inncyh forach już byś miała setki razy zwróconą uwagę. I nie mam na mysli tu pisania "juz" zamiast "już".
Ja uwielbiam krytykę ale jak ktoś przez to wskaże coś konstruktywnego. Bo pisac nie bo nie, to nic nie da.

Chwalić się fotkami zółwi co kilka dni tez nie mam zamiaru.

Wprawdzie to nie jest skierowane do mnie ale wybacz jako administartor nie mogę pozwolić na to by tu kogokolwiek wyszydzano, bo to właśnie robisz. O błedach Malwy było pisane, poszukaj sobie jak Ci zależy a jeśli nie wiesz to się nie wypowiadaj. A co do braku wiedzy to wybacz ale Twoje teksty w stylu "mam ale nie dam", "wiem ale nie powiem" bardzo buduja Twój wizerunek jako eksperta w dziedzinie żółwi. Przyznanie się do błędu lub niewiedzy jest odwagą i sztuką, godną największych ludzi, z kolei brylowanie jakąś tam "niby-wiedzą" czy "niby-doświadczeniem" żadną sztuka nie jest. Wybacz że w tej chwili taktuję Cię schematycznie mimo że niektóre Twoje wypowiedzi na to nie zasługują ale wyrobiłeś sobie w moim mniemaniu schemat takiej osoby. Tyle piszesz o szczerości ale najpierw bądź szczery sam wobec siebie. Każdy z nas potrafi szczerze i bezlitośnie oceniać innych ale jesli chodzi o nas samych różnie z tym bywa.
Masz problem że ktoś popelnił błąd a odpowiedz sobie na pytanie ile rzeczy Ty spieprzyłeś po drodze, tyle że nikt o tym nie wie, bo nie miałeś odwagi się do tego przyznać?

Jeśli faktycznie uwielbiasz krytykę to ten post powinien Ci się spodobać. Chcę Ci na końcu powiedzieć tylko że Ty wiele tu nie zwojujesz swoimi prowokacjami i jeśli nie masz nic sensownego już do napisania to lepiej nie pisz wcale. Wszyscy będa zdrowsi, żółwie też.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #16 dnia: 29.01.2009, 21:25:00 pm »
Oczywiście. Już nie będę brylował "wiedza". Po cichutku będe podpatrywał wielce problematyczne zagadnienia opisywane przez niektóre osoby z tego forum i w razie problemów radził się "hodowców".

Do Stowarzyszenia Beata się nie czepiaj. Zachęcałem to prawda. Myślałem też, że nie rozdzielasz wypowiedzi na te pisane priv i na forum. Wiedze jednak że na priv piszesz zupełnie co innego niż na forum. Boisz się że stracisz forumowiczów pisząc tak jak mi na priv?

Z tą reputacją to Beata ja sobie głowy nie zawracam. Możesz mi dac od razu -100, oszczędzisz ludziom klikania.

To czy tutaj myśli sobie ktoś o mnie że jestem siaki czy owaki to nie ma dla mnie znaczenia. Subiektywna ocena.

Ogólnie to dziecinadą jest przyznawanie jakiś +/- czy też żółwików bo ktoś naje.....500 czy 1000 postów w kilka miesięcy. Nie liczy się ilość tylko jakość, a z tą kiepsko. W przedszkolu dostawało się chmurke lub słoneczko jak ktoś był dobry/zły, podobnie jest tutaj. Śmiech.

Kończę.


"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #17 dnia: 29.01.2009, 22:00:07 pm »
cicho bądźcie, bo jeszcze żółwie pobudzicie   :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #18 dnia: 29.01.2009, 22:51:34 pm »
Cóż..liczba postów użytkownika jest wyświetlana na wszystkich forach.Na terrarium są "listki" redaktora i "żółwiki" pomocników w dziale.To nie wiem co złego w żółwikach za posty i plusach i minusach za wypowiedzi na tym forum. Ogólne zasady są wszędzie podobne, tylko oznaczenia różne. A nie ma przecież przymusu z korzystania z opcji "reputacja".

A Malwa uważam, że wnosi właśnie dużo na forum m.in. też i dlatego, że robi i wrzuca dużo fotek. Zarówno zwierzaków, terrariów, czy podawanego im pokarmu. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia fotografia niż suchy opis.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #19 dnia: 30.01.2009, 09:00:26 am »
Jak wspominałam pomysł z plusami mi się podoba, czytając jednak tę „dyskusję” mam propozycję.
 
Czy nie można było by ograniczyć dostępu do forum, w sensie blokowania możliwości publikowania wypowiedzi osobom, które notorycznie obrażają i atakują werbalnie użytkowników, czy publicznie wystawiają na szwank dobre imię osób publicznych czy też wypisują jakieś insynuacje dotyczące właścicieli forum jak to ma miejsce obecnie ?

Zdaję sobie sprawę, że każde szanujące się forum przyciąga trolle czy osoby usiłujące zbudować swoje poczucie wartości poprzez ośmieszanie, wyszydzanie etc., ogólnie stosując przemoc werbalną, etc. i że jest to zjawisko obserwowane na każdym większym forum, uważam jednak, że dobrze byłoby wypracować jakiś schemat przeciwdziałania takim sytuacjom. Bo bierność odczytywana jest jako przyzwolenie, akceptacja.

Bo szczerze mówiąc to odechciewa mi się ostatnio zaglądać, właśnie ze względu na atmosferę :(

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #20 dnia: 30.01.2009, 09:09:33 am »
Widzisz dyskusja z Tobą jest bezowocna. Lubisz się czepiać ale zapytany o konkrety nie odpowiadasz, podobnie było w niektórych wątkach związanych z tematyką forum. Mnie takie zachowanie po prostu słabi, bo w efekcie zamiast ciekawej dyskusji wychodzi kłótnia i czepianie się słówek. Nie wiem dlaczego to robisz, ale efekt jest taki że tylko siejesz zamęt. Raz owszem pomogłeś Basi za co Ci już dziękowałam i nie omieszkałam tego nie zauważyć. Szkoda tylko że wszystkie dobre strony dzuałalności na tym forum unicestwiłeś aktualnym zachowaniem. Jak pisałam, wcześniej miałam do Ciebie juz zastrzeżenia, ale stwierdziłam że może to pojedyncze incydenty i zrozumiesz to czy tamto. Po to dyskutowaliśmy w mailach. Teraz się dziwisz. Wiesz, to że jestem czasem otwarta i staram się być miła nie oznacza że można mi wejść na głowę. Wielokrotnie Ci tłumaczyłam motywy moich działań i mojego podejścia i jakoś nie miałeś zastrzeżeń albo nie byłeś ze mną szczery. Ja myślałam że się rozumiemy i jakoś w końcu dogadamy, cóż... przeceniłam Cię chyba. Nie udało się, szkoda.

A co wiedzy, to trzymana dla siebie jest bezużyteczna. To co każdy z nas wie na temat żółwi, o czym wyczytał, czego się dowiedział na własną rękę to nie licencja, dzięki której mamy chleb. Jesteśmy pasjonatami żółwi. Zależy nam na ich dobru, mam rację? Powinniśmy się dzielić wiedzą dla współnego pożytku, a przede wszytkim dla pożytku naszych pięknych gadów. Jest wciąz tyle do zrobienia w tym temacie. Nie wiem czemu musze pisać o sprawach oczywistych...

Myślałem też, że nie rozdzielasz wypowiedzi na te pisane priv i na forum. Wiedze jednak że na priv piszesz zupełnie co innego niż na forum. Boisz się że stracisz forumowiczów pisząc tak jak mi na priv?

A co takiego pisałam Ci na priv, że mogłabym przez to stracić użytkowników? Że spodziewałam się po Tobie więcej? To już wiem. Że poniewczasie widzę, że nie było to warte mojego czasu i zaangażowania? Naprawdę nie masz się czym chwalić. A że się zgadzałam w pewnych kwestiach hodowlanych z Tobą to dlla mnie to nie jest tajemnica. Pisałam nawet o tym w poprzednim poście.
O tym jakie rzeczy akceptuję a jakich nie też pisałam wielokrotnie, również na forum. Jeśli uważasz że sa zbyt liberalne to w porządku, masz do tego prawo podobnie jak ja ma prawo je ustalić. Nie będę się targować.

Z tą reputacją to Beata ja sobie głowy nie zawracam. Możesz mi dac od razu -100, oszczędzisz ludziom klikania.

Twoja reputacja podobnie jak Malwy zostaje przeze mnie dziś wyzerowana (minusy). Nie wiem ile z tego było kliknięte złośliwie a ile nie ale macie szansę od dziś zaczać od nowa. Więcej tego typu sytuacji ze złośliwym klikaniem sobie nie życzę. A Ciebie Mariusz ostrzegam, że jak zobaczę że wszczynasz kłótnie, obrażasz i wyśmiewasz innych itp. to skończy się to banem. To jest ostrzeżenie.

Do Stowarzyszenia Beata się nie czepiaj. Zachęcałem to prawda.

Nie mam Ci za złe że mnie zachęcałeś do stowarzyszenia. Nie odwracaj kota ogonem. Napisałam że się przez Twoje zachowanie zniechęciłam i tyle.

Nie chcę ciągnąć tej dyskusji, zwłaszcza że uciekasz od tematu. Jest tyle ciekawych spraw o których by można pogadać. Dziś np. dostałam maila z informacją że wyszła nowa książka o żółwiach z USA i Kanady i samo jej streszczenie porusza ciekawe i ważne tematy jak chociażby wspomniany kiedyś na forum wpływ zmian klimatu na życie żółwi. Jesli masz jeszcze coś do dodania to kontynujmy tę polemikę na kanale prywatnym albo wcale.  
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #21 dnia: 30.01.2009, 09:14:57 am »
Czy nie można było by ograniczyć dostępu do forum, w sensie blokowania możliwości publikowania wypowiedzi osobom, które notorycznie obrażają i atakują werbalnie użytkowników, czy publicznie wystawiają na szwank dobre imię osób publicznych czy też wypisują jakieś insynuacje dotyczące właścicieli forum jak to ma miejsce obecnie ?

Można. Jednak traktuję to jako ostateczność. Na razie udzieliłam ostatniego ostrzeżenia i wyzerowałam minusy skonfliktowanym użytkownikowm. Liczę na rozsądek i to że takie sytuacje się już nie zdarzą.   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #22 dnia: 30.01.2009, 09:41:59 am »
Podziekowania dle Beaty, wszystkim nam sie czasami nalezy kubel zimnej wody, czasem zeby cos dobrze naprawic trzeba to najpierw pozadnie zchrzanic. A z ta atmosfera jest tak ze kazdy ma jakies zgrzyty , problem tkwi w tym ze dwoje doroslych ludzi jedze publicznie na sobie jak na swiniach uzywajac do tego forum ,za co przepraszam . Ciagle jednak mysle ze nie wolno dawac sie pomiatac tylko dlatego ze komus sie wydaje ze jest expertem w tym czy w tamtym. Ja staram sie pamietac ze jesli udezasz do kogos ktos moze ci oddac.Mam nadzieje ze wszystko juz sobie wyjanilismy i z mojej strony to by bylo na tyle. ;)

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #23 dnia: 30.01.2009, 10:22:11 am »
Na terrarium są "listki" redaktora

Jezeli chcesz wiedzieć dokładnie to redaktorzy/moderatorzy mają logo tcp, czyli jaszczurkę a nie jakieś tam listki. Koniczynka jest oznaką nowej osoby na forum która utrzymuje się przez 60 dni. W kazdym dziale pewne osoby sa odznaczone symbolem dzialu, zeby nowe osoby mogły orientować się kto co wie i ze zasłuzyl sobie na to. I zapewniam Was ze takich zaczkow nie otrzymuje sie za liczbe postow, czy dni spedzonych na forum. To przede wszystkim za tresc przekazywanom nowym osobom w postach dlatego to jest forma pomocnika na forum.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #24 dnia: 30.01.2009, 10:43:53 am »
oj, bo nie wytrzymam  ;D.
Luzu. Luzu nam trza więcej.
Dystansu do kompa. Dystansu do siebie.
No, krótko mówiąc, POKORY.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #25 dnia: 30.01.2009, 10:55:23 am »
Początkowo nie zamierzałam nic pisać w tej sprawie, ale teraz już nie wytrzymałam- chyba trochę za bardzo się czepiasz filipp_86, zastanawiam się na co Ci to, co Ci to da, jaki masz cel? Czy nie jest nim po prostu mieszanie i denerwowanie forumowiczów? Bo tu już nie chodzi o wiedzę, którą z pewnością masz, dużo większą niż moja. Tu chodzi o szacunek, po prostu szacunek i uprzejmość.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #26 dnia: 30.01.2009, 10:56:16 am »
Oczywiście, oczywiście. Ile razy Beata napisałem Tobie że podziwiam Ciebie za stworzenie forum? Ja takiego nie potrafię więc szczerze Tobie gratulowałem. Co jednak napisałem dalej? A no to że uważam że trochę z poziomem wiedzowym jest problem w zakłądanych tematach. Ja nic nie piszę, nie dzielę sie informacjami, dlaczego? A czy ktoś pomyślał o tym że może zanim coś się umieści ciekawego to warto było by to przetestować, sprawdzić, poobserwować, a nie pisac że jak "żółw" przejdzie dwa razy dookoła terra to już oznacza to że napewno na wielkim wybiegu tez by tak chodził. I wiele inncyh. Zeby cokolwiek napisac co nie mialoby znaczenia tylko tematu/postu na forum trzeba troche wiecej czasu niz kilku chwil we wklepywaniu literek na klawiaturze.

Beata moje zdanie znasz, co do tych +/- jeżeli Tobie na tym tak zalezy to Twoja sprawa i wyzerowac moglas/mozesz. Ja na to uwagi nie zwracam bo świat nie kończy się na tym, czy na innym forum.

Ban? Beata Twoja osobista sprawa.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #27 dnia: 30.01.2009, 11:00:36 am »
Filip jesli tamto forum jest tak duzo lepsze od naszego po co tu ciagle zagladasz? Wszyscy mamy internet ,wszyscy zagladamy na inne fora ale naszym forum jest "forum.zolw.info" i nie wiem jak prosciej by ci to mozna wytlumaczyc . W czym ciagle widzisz problem , czy ktos oprucz ciebie ma jeszcze jakies zazuty, moze wyjasnijmy sobie to tu raz na zawsze? Beata stara sie utrzymac to forum w milej atmosferze, zaglada tu codziennie jak i niekturzy z nas , czy naprawde uwazasz nas za takich oszolomow ktorzy kieruja sie numerkami itp. przeciez to wszystko to dodatki , nic wielkiego chyba najwazniejsze jest to co mozna wnies i wyniesc z tego forum . Zreszta Ankan ci tez juz napisala nic tu nie jest przymusowe.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #28 dnia: 30.01.2009, 11:05:05 am »
Sory to ze ktos sie cieszy z nowego zolwika i z tego co robi to chyba nic strasznego ze chce sie z nami tym podzielic no chyba to forum jest o zolwiach ?

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #29 dnia: 30.01.2009, 11:20:35 am »
 ja chyba muszę coś powiedzieć w  kwesti istoty wątlącego się tutaj sporu.

Spór dotyczy Fillipa.
Istotą jego jest, niepodobający się większości pozostałych forumowiczów, charakter wypowiedzi filipa. Atmosfera, którą one niosą, dla wiekszości forumowiczów wydaję się przyciężka.
"Przyciężkość" jej bierze się z zasadniczo odmiennych poglądów i odmiennie wyrażanych na gadziusiowe sprawy, jakie ma filip w porównaniu z pozostałą większością.
Filip się odróżnia.
Ale on odróżnia się tylko formą, bo jego treści merytoryczne są poprawne.
Forum żółwiowe Beaty skupia delikatnych ludzi, poza płcią, także w swej formie. I dlatego odczuwają oni dysonans psychiczny - chcą, chcieliby, ale jakoś nie mogą.
Ale czy ta "delikatność" wyżej wspomnianej większości forumowiczów jest ważniejsza? czy jest lepsza? Czy ona jest wartościowsza? No i czy ona jest prawdziwa?
Bo może to tylko kreacja?

Jeśli to jest dla kogoś dyskusyjne, co ja tu teraz mówię, to niech sobie będzie.
Proszę jednak pamietać, że wiem, co mówię teraz i jestem wolna teraz od emocji.
Agresja jest naokolo nas od rana do nocy. Ma ona różne przyczyny i postaci. I następstwa.

Trzeba sobie radzić z tym. Można poprzez alienację.

Na sam koniec mej refleksji powiem znowu o filipie, żeby na nim zakończyć.
Filip nie jest zły. On nikogo nie obraża, poważnie mówię. To wy dziewczyny jesteście zbyt przewrażliwione. Ludzie są bardzo poprzewrażliwiani wkoło.
Filip jest (już kiedyś to gdzieś chyba mówilam) młody, bystry, "narwany" i... szczery do bólu.
Ale jest dość mądry. Ma też inną, ważną (sic!) cechę, jest żółwiowym naturalistą.
Naturalizmu nam trzeba. Żółwie na to czekają.
Właściwie to Filip jest takim rodzynkiem na naszym forum. Jest inny, ale nie zły. Co by było bez filipa?
Liberte!

A ja jak zobaczę odtąd, że filipp na kogoś brzydko mówi, albo że ktoś się poobraża nie wiadomo o co, to jak ja nakrzyczę, to zobaczycie.
A jak Wy na mnie nakrzyczycie, to ja sobie pójdę. Wyalienuję się.