Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 06:09:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta

Czy chciał(a)byś aby na forum była włączona reputacja?

Tak, ale tylko pozytywna
Tak, pozytywna i negatywna
Nie
Jest mi to obojetne

Autor Wątek: Reputacja - tak czy nie?  (Przeczytany 19841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #45 dnia: 31.01.2009, 15:57:38 pm »
tak Malwa, poprzewracało się wszystkim wkoło.
A twoje blędy mnie rozbrajają, a niektóre to nawet sobie powtarzam w myśli jak mi smutno, bo są dla mnie śmieszne, np. że inne twoje jaszczury to żonkila "wciongna", jak nie żółwie ;D.
A Ty to czytasz po sobie jak napiszesz? Czy od razu wysyłasz?

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #46 dnia: 31.01.2009, 16:12:18 pm »
Z tymi minusami to mysle ze bedzie tak , jesli juz je dostaniemy to napewno bedziemy wiedzialy za co i od kogo , ale mowie tu tylko pod warunkiem ze bedziemy tak jak mowiesz szczezy wobec siebie, druga zecz sama wiez ze sa rozni ludzie jedni powiedza w prost, drudzy za plecami ,to czy ktos trzasnie ci minusa czy obgada z kims w prywatnych wiadomosciach to juz nie od nas zalezy.
Basiu jesli bledy wydaja ci sie rozbrajajace poczekaj az mnie zobaczysz ;D
Zonkile?

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #47 dnia: 31.01.2009, 19:34:02 pm »
Mnie się przypomina sytuacja z forum terrarystyka bodajże. Wpadło tam kiedyś kilkoro dzieci i zaczło sobie dawać plusy. Wiedzy u nich za grosz. Moderator zrobił porządek, ale mnie niesmak do tamtego forum pozostał i już nie bywam. To nie jest nasza klasa, czy inny portal towarzyski i jedna k plusy powinny być dawane za aktywność "naukową", a nie za lubienie czy nielubienie.
may you always hear the whisper of wings

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #48 dnia: 31.01.2009, 20:31:08 pm »
Ech... Wiesz kondi ingerowanie w plusy i minusy przez moderatora nie jest dobre i to co wczoraj zrobiłam kasując minusy filippowi i malwie za dobre nie uważam. Podobnie jak nie uważam za dobre ingerowanie w posty z byle powodu. Niby szczegół ale jednak. Są fora gdzie się usuwa np. linki wstawione w postach przez userów, co uważam za totalną żenadę, ale nieważne odbiegam od tematu.
Zrobiłam taki reset bo wytworzyła się niezdrowa sytuacja. W gruncie rzeczy taki model reputacji jak teraz ma sporo wad i każdy punkt widzenia jaki do tej pory padł w dyskusji jest na swój sposób trafny. Sytuacje są różne i ludzie też. W jednym wypadku to zadziała a w innym nie. Ogólnie na razie nie mam pomysłu jak ten problem rozwiązać.

Z drugiej strony wydaje mi się że reputacja pojmowana w kontekście tego czy i na ile ktoś pomógł innym na forum i zdobył plusy w ten sposób ma tę zaletę że jest bardziej obiektywna niż ocena jakiegoś moderatora czy administratora, w założeniu oczywiście. Pozatym ja bym naprawdę nie chciała tego oceniać w jakiś odgórny sposób. Założenie takie że uzytkownicy oceniają użytkowników jest dobre, reszta zależy już od użytkowników. Pewnie będą się trafiać złośliwe kliknięcia ale wydaje mi się też możliwe, że po pewnym czasie taka ocena bedzie w miarę dobrze obrazować popularność danej osoby. 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #49 dnia: 01.02.2009, 11:39:33 am »
No i proszę ile emocji wzbudzil ten niefortunny pomysł reputacji. Zupelnie moim zdaniem, niepotrzeby, zmienajacy w sposob zasadniczy charakter forum.
Jak sama Beatko, przed chwila napisałaś, to jest ocena. A założenie, że gdy użytkownicy oceniają innych użytkowników jest dobre to nieprawda. Każda ocena ma w zamyśle (może nieświadomym) rywalizację. No a forum z elementem rywalizacji juz nie jest juz takie mile jak było do tej pory.
Pisze mile (oczywiście to jest moje subiektywne odczucie), bo ja je lubię właśnie ze względu na charakter i wzajemną życzliwość. To forum od początku różniło się zasadniczo od innych, traktujących zwierzęta przedmiotowo. Zostało zrobione z sercem. Tutaj, poprzez może mało "naukowe" posty można zobaczyć jak bardzo ludzie kochają swoje gadzinki, jednocześnie forum wspaniale uczy jak prawidłowo zajmować się swoim pupilem, traktuje poważnie wszystkich nowych członków niezależnie od ich poziomu wiedzy i dodatkowo, co uważam za duża zaletę, ma działy poszerzające ogólną wiedzę jak np. Żółwie w kulturze i sztuce. Czyli ma swój styl. To po co brać niepotrzebne wzorce z innych for?

No i parę słów o powyższej dyskusji  ;). Tylko zrozumcie mnie dobrze - Filip (pisze juz tak jak wszyscy, chociaż to rzeczywiście nie jest prawdziwe imię) swoimi wypowiedziami, nawet na temat innych osób, świadczy tylko i wyłącznie o sobie. Odkrywa swoj charakter, a nie charaktery ludzi, na temat których się wypowiada. Ale on o tym nie wie. Można, zachowując powyższy dystans do jego wypowiedzi, tylko mu współczuć. A Malwina, wbrew temu co twierdzi, wykazuje swoje niedowartościowanie i daje sie wciagnac w niepotrzebne dyskusje, pokazując tym samym, ze jest dokładnie taka sama jak Filip (a twierdzi co innego  ;D).

Zrezygnowałam z terrarystyki z tego samego względu co kondi. I widzę po wypowiedziach Filipa, ze tam chyba niewiele sie zmieniło >:D.

Najlepiej sie z tego pomysłu wycofać i koniec sprawy. Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 01.02.2009, 11:45:14 am wysłana przez evereen »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #50 dnia: 01.02.2009, 13:43:23 pm »
Ignorancja dziewczyny, ignorancja  :)
Ignorancjo, "jesteś lekiem na całe zło"  :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #51 dnia: 01.02.2009, 13:53:07 pm »
A kuku evereen!!! :D Pozdrów swoje gadziusie od moich :D

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #52 dnia: 01.02.2009, 14:16:35 pm »
No i proszę ile emocji wzbudzil ten niefortunny pomysł reputacji. Zupelnie moim zdaniem, niepotrzeby, zmienajacy w sposob zasadniczy charakter forum.
Jak sama Beatko, przed chwila napisałaś, to jest ocena. A założenie, że gdy użytkownicy oceniają innych użytkowników jest dobre to nieprawda. Każda ocena ma w zamyśle (może nieświadomym) rywalizację. No a forum z elementem rywalizacji juz nie jest juz takie mile jak było do tej pory.
Pisze mile (oczywiście to jest moje subiektywne odczucie), bo ja je lubię właśnie ze względu na charakter i wzajemną życzliwość. To forum od początku różniło się zasadniczo od innych, traktujących zwierzęta przedmiotowo. Zostało zrobione z sercem. Tutaj, poprzez może mało "naukowe" posty można zobaczyć jak bardzo ludzie kochają swoje gadzinki, jednocześnie forum wspaniale uczy jak prawidłowo zajmować się swoim pupilem, traktuje poważnie wszystkich nowych członków niezależnie od ich poziomu wiedzy i dodatkowo, co uważam za duża zaletę, ma działy poszerzające ogólną wiedzę jak np. Żółwie w kulturze i sztuce. Czyli ma swój styl. To po co brać niepotrzebne wzorce z innych for?

No i parę słów o powyższej dyskusji  ;). Tylko zrozumcie mnie dobrze - Filip (pisze juz tak jak wszyscy, chociaż to rzeczywiście nie jest prawdziwe imię) swoimi wypowiedziami, nawet na temat innych osób, świadczy tylko i wyłącznie o sobie. Odkrywa swoj charakter, a nie charaktery ludzi, na temat których się wypowiada. Ale on o tym nie wie. Można, zachowując powyższy dystans do jego wypowiedzi, tylko mu współczuć. A Malwina, wbrew temu co twierdzi, wykazuje swoje niedowartościowanie i daje sie wciagnac w niepotrzebne dyskusje, pokazując tym samym, ze jest dokładnie taka sama jak Filip (a twierdzi co innego  ;D).

Zrezygnowałam z terrarystyki z tego samego względu co kondi. I widzę po wypowiedziach Filipa, ze tam chyba niewiele sie zmieniło >:D.

Najlepiej sie z tego pomysłu wycofać i koniec sprawy. Pozdrawiam.




Lubię cię ever, masz u mnie plusa ;)

bpnmsp ale jestem właśnie po wybraniu podłogi i drzwi do mojego mieszkania i głupieję z tej radości, bo wreszcie mi wejdzie facet do roboty i zacznie  działać
may you always hear the whisper of wings

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #53 dnia: 01.02.2009, 17:47:32 pm »
A kuku, Basiu  ;). Z pozdrowieniem żółwi będzie ciężko bo śpią snem sprawiedliwych.

Kondi, daj spokój z tymi plusami, chyba nie jesteśmy w żadnym przedszkolu ani w szkole gdzie plusy i minusy wiszą na tablicy (chyba w porządniejszych przedszkolach już z tego zrezygnowano) lub tkwią w dzienniku. Zaraz mi go zlikwiduj  :).
Ale jeżeli to rzeczywiście ma być szkoła to ja się wypisuję, już jestem na taką zabawe za stara  ;D.

Pozdrawiam.

I dopisuję po chwilowym namyśle - powiedzcie mi, dlaczego musimy wykorzystywać istniejące, nie najlepsze wzorce (plusy i minusy w szkole wcale nie są prawidłową motywacją do nauki, świadczą o bezsilności nauczycieli) zamiast tworzyć nowe?
« Ostatnia zmiana: 01.02.2009, 18:01:59 pm wysłana przez evereen »

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #54 dnia: 01.02.2009, 23:56:32 pm »
Nie mogę cofnąć, bo mi na to sumienie nie pozwala ;)

Też mi się teraz wydaje, że plusy i minusy się nie sprawdziły.
may you always hear the whisper of wings

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #55 dnia: 02.02.2009, 07:55:40 am »
ja nosem swoim czułam to już na pierwszej stronie :-[

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #56 dnia: 02.02.2009, 12:08:30 pm »
No i proszę ile emocji wzbudzil ten niefortunny pomysł reputacji. Zupelnie moim zdaniem, niepotrzeby, zmienajacy w sposob zasadniczy charakter forum.
Jak sama Beatko, przed chwila napisałaś, to jest ocena. A założenie, że gdy użytkownicy oceniają innych użytkowników jest dobre to nieprawda. Każda ocena ma w zamyśle (może nieświadomym) rywalizację. No a forum z elementem rywalizacji juz nie jest juz takie mile jak było do tej pory.

Witaj evereen :)

To prawda że ocenianie użytkowników przez innych użytkowników nie jest dobre, jak chyba w ogóle każde ocenianie, ale chodziło mi bardziej o to że jest dobre w samym założeniu, a już na pewno lepsze niż ocenianie ich przez 1 osobę (np. administratora), bo padły propozycje by wyróżniać niektóre osoby i w domyśle chodziło chyba o to aby była to jakaś ocena odgórna.

Zdecydowałam się załączyć reputację, bo padł taki pomysł, a ja na pomysły staram się być otwarta o ile jest możliwa ich realizacja. Dlatego powstała aknieta i ludzie tę opcję wybrali. Ale wiadomo jak to jest z wyborami. Dopiero w praniu widać pewne rzeczy. Więc kto wie, może rezygnacja byłaby dobrym rozwiązaniem.

Pisze mile (oczywiście to jest moje subiektywne odczucie), bo ja je lubię właśnie ze względu na charakter i wzajemną życzliwość. To forum od początku różniło się zasadniczo od innych, traktujących zwierzęta przedmiotowo. Zostało zrobione z sercem. Tutaj, poprzez może mało "naukowe" posty można zobaczyć jak bardzo ludzie kochają swoje gadzinki, jednocześnie forum wspaniale uczy jak prawidłowo zajmować się swoim pupilem, traktuje poważnie wszystkich nowych członków niezależnie od ich poziomu wiedzy i dodatkowo, co uważam za duża zaletę, ma działy poszerzające ogólną wiedzę jak np. Żółwie w kulturze i sztuce. Czyli ma swój styl. To po co brać niepotrzebne wzorce z innych for?

Takie też było jego założenie, niemniej dziękuję  :)

No i parę słów o powyższej dyskusji  ;). Tylko zrozumcie mnie dobrze - Filip (pisze juz tak jak wszyscy, chociaż to rzeczywiście nie jest prawdziwe imię) swoimi wypowiedziami, nawet na temat innych osób, świadczy tylko i wyłącznie o sobie. Odkrywa swoj charakter, a nie charaktery ludzi, na temat których się wypowiada. Ale on o tym nie wie. Można, zachowując powyższy dystans do jego wypowiedzi, tylko mu współczuć. A Malwina, wbrew temu co twierdzi, wykazuje swoje niedowartościowanie i daje sie wciagnac w niepotrzebne dyskusje, pokazując tym samym, ze jest dokładnie taka sama jak Filip (a twierdzi co innego  ;D).

Zrezygnowałam z terrarystyki z tego samego względu co kondi. I widzę po wypowiedziach Filipa, ze tam chyba niewiele sie zmieniło >:D.
Najlepiej sie z tego pomysłu wycofać i koniec sprawy. Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą, że naszymi słowami świadczymy o sobie ale istnieje dopuszczalny poziom naszej że tak to ujmę "ekspresji" w ramach publicznego forum. Wolałabym nie ciagnąć wątku filippa_86 który jakby nie patrzeć już nie może się wypowiedzieć na swój temat (inna sprawa że gdy miał okazję to z niej nie skorzystał) ale dodam tylko jedno małe wyjaśnienie - reputacja to była iskra która wywołała burzę ale na tę burzę się od dawna zanosiło. Jak to sie mówi zbierasz to co siejesz. Użytkownik filipp zachowywał sie niestosownie od dłuższego czasu. Moim błedem zaś było to że w porę nie dostrzegłam problemu.

Reputację można w każdej chwili wyłączyć jeśli wiekszość z Was uważa że to tylko przeszkadza i rodzi niepotrzebne problemy. Mnie osobiście nie zależy na tym aby to funkcjonowało. Ewentualnie można zrobić kolejną ankietę :) pt. "Reputacja - jeszcze tak, czy już nie?"
« Ostatnia zmiana: 02.02.2009, 12:10:23 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #57 dnia: 25.11.2009, 19:03:28 pm »
hello
no i co? zmiany na stronie wprowadzone a reputacja nadal dziala w najlepsze ..... poczytalem posty w tym temacie i z tego co zobaczylem to ZDECYDOWANA wiekszosc jest za zniesieniem tej funkcji.... (w tym moja wyjatkowo skromna osoba).

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #58 dnia: 25.11.2009, 19:28:34 pm »
ja sądze że to nie jest takie złe tylko musimy się umówić żeby dawać plusy za wiedzę jaką ktoś posiada a nie tak sobie :D to zawsze jakieś urozmaicenie na forum
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Reputacja - tak czy nie?
« Odpowiedź #59 dnia: 26.12.2009, 18:12:31 pm »
hello
no i co? zmiany na stronie wprowadzone a reputacja nadal dziala w najlepsze ..... poczytalem posty w tym temacie i z tego co zobaczylem to ZDECYDOWANA wiekszosc jest za zniesieniem tej funkcji.... (w tym moja wyjatkowo skromna osoba).

Czekam aż mi admin postawi nowe testowe forum i jak testy przejdą pomyślnie to wyłączę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU