Strona/Forum > Serwis i forum

Sugestie związane z informacjami na zolw.info!

(1/3) > >>

Agata:
Witam wszystkich.

Ostatnio kilka razy byłam świadkiem jak tłumaczono nowym osobom, że drewienka w terrarium są złe. Wiadomo, pylą, nie trzymają wilgoci, gniją.
Wiele razy była mowa o tym, by robić suchsze jak i bardziej wilgotne strefy w terrarium.
Niejednej osobie zebrało się za to, że nie okleiła szybek w terrarium nie mówiąc już o trzymaniu żółwia w akwarium ;)
Nie raz wałkowane było to, że żółwie to nie pieski czy kotki, nie są przytulakami i pieszczoszkami, że nie powinno się ich brać na ręce za często i bez potrzeby.

I ja się z tym wszystkim całkowicie zgadzam, jednak mam jedno ale...

dużo osób zanim dołączy do forum najpierw przegląda stronę główną zolw.info. Ja sama tak robiłam.
A na tej stronie w zakładce 'nasze wybiegi i terraria' możemy zobaczyć 'terrarium Tusia' z przeszkloną szybą i podłożem o którym możemy wyczytać 'drewienka+sianko'. 'Terrarium Stefana' to szklane akwarium o wymiarach 95x35, po całości wysypane korą i siankiem.
Dodatkowo w opisie Tusia możemy przeczytać 'Gdy był maluteńki uwielbiał zasypiać na moich rękach, straszny z niego był pieszczoch(...)'

Wiem, że zdjęcia i opisy były dawno dodane, jednak warto być konsekwentnym - skoro na forum 'ganimy' za tego rodzaju rzeczy to nie powinny one wisieć na stronie głównej jako przykład.
A jeśli już to warto byłoby dodać dopisek, że jednak nie akwarium a pudło, nie sianko i drewno a ziemia i darń, nie szkło a chociażby fototapeta, nie usypiamy na rękach tylko obserwujemy jak zasypia w terrarium.
Bo może to być mylące - ktoś dowiaduje się o super serwisie jakim jest zolw.info, wchodzi i czyta opisy, wzoruje się na nich a potem na forum dowiaduje się, że 'nie nie nie, trzeba wszystko pozmieniać'...

Pozdrawiamy
Agata i me stepowe stadko ;)

ןคภ ๒z:
Zgadzam się w 100%.

oliwka660:
Bardzo słuszne uwagi :) Jak najbardziej się zgadzam.

Agata:
I jeszcze z opisu żółwia Stefana
"Jak tylko włożę rękę do terra to zaraz biegnie i się na nią pakuje aby zabrać go na zwyczajowy spacer po łóżku (lubi wdrapywać się na kołdrę i poduszki)"

oliwka660:
Nic dziwnego ze na starcie, nowi użytkownicy starają się, czytają, starają się a potem dostają od nas niezłą reprymendę i pouczenie... ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej