Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 15:42:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wyszukiwanie strony  (Przeczytany 20446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Wyszukiwanie strony
« dnia: 05.12.2006, 07:57:17 am »
Mam chwile wolnego w pracy i chcialam obejrzec forum. Szukam adresu strony w google (na rozne mozliwe hasła, nawet szukajac mojego loginu, ktory pokazuje mi "moje" fora) i nic!! Dopiero weszlam znajdujac adres w forumowym dziale  terrarystyki, co wcale nie jest wygodne.
Proponuje utworzyc wyszukiwanie strony pod haslami "żółw", żółwie lądowe" i kilka innych.
Wiecej osob ja znajdzie :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #1 dnia: 05.12.2006, 11:20:56 am »
Ja to osobiście nei wchodzę z tej doment na forum bo jej nei moge zapamiętać, zrobiłem swoją www.zl.xp.pl

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #2 dnia: 05.12.2006, 12:28:26 pm »
Miejsce, na którym strona jest w wynikach w googlu zależy niestety nie ode mnie (przynajmniej nie bezpośrednio  ;) ) lecz od jej pageranku, ten zaś z kolei zależy od wielu czynników - ogólnie od mówiąc popularności strony, czyli tego ile stron (domen) do niej linkuje (i jakie są ich pageranki). Google ma na uwadze też czas jej istnienia (im dłużej tym lepiej) i inne różnorodne czynniki (część algorytmu objęta jest zresztą tajemnicą). My istniejemy bardzo krótko i mamy niski PR a słowa kluczowe tj. żółw czy żółwie są bardzo popularne więc póki co jesteśmy dla nich w wynikach gdzieś bardzo daleko, ale z tego co się orientuję po wpisaniu słówka "testudo" jesteśmy gdzieś na 19 miejscu.
Wypozycjonowanie strony wymaga kupy czasu, niekiedy też odpowiedniej optymalizacji i promocji strony (linki). Wierzę że kiedyś na pewno będzie lepiej, w końcu każdy zaczynał od zera...
Można natomiast nas znaleźć w niektórych katalogach np. w katalogu onetu, czy salamandry.  :)
Chciałabym dodać serwis do katalogu Googla ale ciągle im to nie działa  :-\

Co do domeny, wiem że jest jaka jest, niestety fajne krótkie domeny kosztują, a serwis nie jest komercyjny, nie przynosi żadnych zysków (przykładowo z reklam), a generuje koszta - prąd, opłaty za łącze, utrzymanie serwera itp.  Oprócz innej domeny przydało by się też szybsze, symetryczne łącze a to słono kosztuje.

Ja osobiście nie wpisuje całego adresu do przeglądarki, ponieważ wchodzę tu często, jest on skeszowany i po wpisaniu literki t - mogę już wybrać go z listy i go zatwierdzić enterem. Innym sposobem na szybkie odnajdywanie strony jest dodanie jej do "ulubionych", "zakładek" itp. w przeglądarce.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #3 dnia: 05.12.2006, 18:23:30 pm »
O.K. Rozumiem  :)
Tak mi sie nasunelo przy wyszukiwaniu wiec napisalam z mysla, ze to szybciej zwiekszyloby ogladalnosc i popularnosc strony.
Pozdr.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #4 dnia: 13.01.2007, 18:30:25 pm »
Ja mam stronkę w "ulubionych" i jak wchodzę na internet to odrazu mi sie pokazuje. Od włączenia kompa trwa to jakieś 2 sekundy!  ;D
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #5 dnia: 14.01.2007, 00:45:04 am »
 ;D

Na szczęście pagerank to nie wszytko (wciąż nie było chyba aktualizacji). W każdym razie stronka pnie się w górę.

 <afro>
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #6 dnia: 14.01.2007, 10:06:34 am »
będziemy sławni i będziemy mieć moc userów, super, będzie więcej osób do pogadania.

Offline Slawexsdz

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #7 dnia: 04.05.2007, 11:42:12 am »
No wlasnie. Dlaczego wasz serwis nie jest komercyjny? Prawda jest, ze reklamy wkurzaja kazdego, ale przynosza duzo zyskow, ktore mozna wykorzystac na rozwoj serwisu.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #8 dnia: 04.05.2007, 15:18:52 pm »
1) bo serwis jest młody
2) bo potrzeba do tego trochę czasu
3) należało by go zarejestrować co niesie kolejne koszta na które chwilowo nikt nie jest gotowy
4) na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy.... a póki co Trzeba się cieszyć że serwis itnieje w takiej formie w jakiej istnieje a z biegiem czasu na pewno będzie się rozwijać ;)

Pozdrawiam
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline bela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -1
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #9 dnia: 07.05.2007, 10:53:35 am »
mi strona bardzo bardzo sie podoba..
tylko ten okropnie skomplikowany adres..
u mnie w komputerze dodalam sobie do zakladek..
ale jak jestem u kogos i bardzo chcialambym zajrzec na strone to nie ma sily!nie udalo mi sie jeszcze nigdy jej znlezc..
adres moze i jest dlugi..to mi nie przeszkadza ale jest strasznie skomplikowany..i nie moge go nigdy zapamietac..
ale jak juz jestem na stronie to jestem bardzo zadowolona bo bardzo ja lubie!!!!

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #10 dnia: 07.05.2007, 15:18:45 pm »
Nie rozumiem co skomplikowanego jest w tym adresie. Wierz mi, znam bardziej pokręcone  ;)

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #11 dnia: 07.05.2007, 15:46:22 pm »
W googlach wystarczy wpisać testudo draknet i już adres stronki się pokaże :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #12 dnia: 10.05.2007, 18:48:50 pm »
No wlasnie. Dlaczego wasz serwis nie jest komercyjny? Prawda jest, ze reklamy wkurzaja kazdego, ale przynosza duzo zyskow, ktore mozna wykorzystac na rozwoj serwisu.

Hmmm ja nie chce żeby serwis był komercyjny. W tym poniekąd jego siła że jest niekomercyjny i niezależny, że może się rozwijać jak chce i nie oglądać na nikogo, że jest tworzony z pasji, z potrzeby, z miłości do żółwi a nie dla pieniędzy...
No ale wiem że realia bywają różne i z czasem trzeba będzie pomyśleć o porządniejszym łączu itp. Czy będą reklamy - trudno powiedzieć, ale jeśli nawet będą to tylko czegoś co sama kupiłabym mojemu żółwiowi. Na razie będzie jak jest  :)

mi strona bardzo bardzo sie podoba..
tylko ten okropnie skomplikowany adres..
u mnie w komputerze dodalam sobie do zakladek..
ale jak jestem u kogos i bardzo chcialambym zajrzec na strone to nie ma sily!nie udalo mi sie jeszcze nigdy jej znlezc..
adres moze i jest dlugi..to mi nie przeszkadza ale jest strasznie skomplikowany..i nie moge go nigdy zapamietac..
ale jak juz jestem na stronie to jestem bardzo zadowolona bo bardzo ja lubie!!!!

Bardzo cieszą mnie takie słowa i naprawdę są największą nagrodą, zresztą źle mówie - dla mnie sam serwis jest nagrodą i hobby samym w sobie. Wprawdzie czasem nie mam czasu ale kiedy tylko mogę jestem tu jak najczęściej.
Co do adresu - z czasem wykupimy jakąś lepszą domenę, na razie jest ten nieco trudny adres.
Znajdywanie strony w Googlu - kiedyś było lepsze, ale po długiej przerwie PR siadł i zaczynamy od zera, ale stronka jest w katalogu onetu i stamtąd zawsze można wskoczyć jakby coś ;)

Dzięki  :)
« Ostatnia zmiana: 10.05.2007, 18:50:24 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #13 dnia: 10.05.2007, 18:55:43 pm »
Po wpisaniu w googlach słowa:

Testudo,

na polskich stronach byliśmy wczoraj na 3 miejscu!
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wyszukiwanie strony
« Odpowiedź #14 dnia: 10.05.2007, 18:57:21 pm »
Po co te zabawy w wyszukiwanie strony. Odkąd się zarejestrowałam ani razu nie szukałam stronki bo cały czas mam ją w ulubionych!
TUPTUŚ