Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 15:39:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Za co dostalam minusa?  (Przeczytany 17466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #30 dnia: 03.11.2009, 00:08:33 am »
Zapraszamy...:) Godzina duchów.... >:D i kwadransik "+" or "-" niczym kawa, czy herbata...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #31 dnia: 03.11.2009, 00:14:57 am »
...no proszę jak się nagle miło zrobiło  :) Wszystkim dziękuje za plusy ;)

daje tobie plusa.... i Witi bo lepiej sie ubiera odemnie i na zdieciu lepiej wyszedl z wata cokrowa. ;D

Obiecuję, że na następny zjazd założę jakieś łachmany i zamiast waty kupię popcorn ;D :D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #32 dnia: 03.11.2009, 00:19:21 am »
Witia czy probujez powiedziec ze jestem lachmaniarka? pare dzior w uchu i juz czlowieka wyzywaja  :-\
Tak...tak Kuba dziwczyny tylko wzucily na rozmowy nocne to go od razu oczy rozbolaly, pewnie stara go do wyra zagonila  ;D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #33 dnia: 03.11.2009, 00:20:26 am »
Super... ;D Zrobimy zlot w ciuchach z grzebalki...i konkurs na bardziej groteskowe przebranie...oczywiście związane z żółwiami...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #34 dnia: 03.11.2009, 08:51:04 am »
"grzebałka" - nigdy dotąd mój język nie wypowiedział takiego słowa



Offline meurycy

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #35 dnia: 03.11.2009, 18:12:57 pm »
 ??? no własnie

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #36 dnia: 04.11.2009, 00:14:36 am »
Grzebalka - czyli szmateks, popularny lumpeks lub z "zagramaniczna" i bardziej wykwintnie second hand...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #37 dnia: 04.11.2009, 10:16:01 am »
Nikt u nas nie używa tego wykwintnego, ale ciuchland to ciągle słyszę ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #38 dnia: 04.11.2009, 17:47:44 pm »
Cięzki temat nam się tu zrobił. Wprawdzie troche spóźniona ale czuje się zobowiązana zabrać głos w dyskusji, która jak widzę ma głebsze dno i sięga jeszcze sporu z października. Niełatwo było mi przebić się przez te wszytkie posty i pokojarzyć o co komu chodziło.

Każdy ma w tej dyskusji trochę racji. Nerever - w moim odczuciu Twój post adopcyjny zabrzmiał dość dziwnie i w odniesieniu do poprzednich o których niektórzy akurat pamietali ("nigdy bym nie oddał mojego greka") zostało to odebrane co najmniej niepowaznie.
Typowanie lamparta jako żółwia zamiennego też jest dość kontrowersyjne nawet jeśli to maluch, co do małego greka czy stepka faktycznie może mieć to przez jakiś czas sens, choć jak osobiście jestem przeciwnikiem trzymania żółwi cały rok w terrariach, a szczególnie jeśli są to żółwie z wyboru właśnie dlatego nie zdecydowałam się nigdy na adopcję mimo iż propozycji miałam wiele. Dla uściślenia - mój żółw ma dostęp do wybiegu ale połączone jest to z takimi problemami i komplikacjami że niestety zdaję sobie sprawę z tego że na razie na kolejne żółwie nie ma szans jeśli chcę im zapewnić sensowne warunki z zimowaniem włącznie, ale marzę o tym codziennie. Tak więc jak pisałam być może adopcja małego żółwia na jakis czas ma sens (pomijając kwestię wybiegu) ale wypada zastanowić się nad tym czy ktoś oddaje stepowe czy greckie maluchy do adopcji? Moim zdaniem nie bardzo, jeśli już żółwie są oddawane to duże, często zdeformowane, chore, jakieś znajdy. Niekiedy ładne okazy ale zawsze spore osobniki którymi ktoś się już nie może opiekować. Ja przynajmniej nigdy nie widziałam aby ktoś chciał oddać małego żółwika.
A jeśli chodzi o żółwia którego oddajesz może warto rozważyć jeszcze inną opcję - oddanie go na jakiś czas aż sytuacja się u Ciebie wyklaruje, to byłoby chyba idealne rozwiązanie, zwłaszcza że pisałeś że oddajesz go dobremu koledze więc dogadanie się co do tego może nie byłoby problemem, ew. zwróciłbyś mu koszty utrzymania żółwia.  Swego czasu ktoś zaproponował aby stworzyć coś w rodzaju hoteli dla żółwi, abyśmy się mogli w razie przejściowych problemów czy wyjazdów wzajemnie wspierać w opiece nad żółwiami, szkoda że w praktyce żadne ogłoszenia się nie pojawiły, myślę że więkoszość z nas nie ma aż tak dogodnych warunków ale okresowa pomoc w tej kwestii między osobami które się dobrze znają z forum mogłaby rozwiązac wiele problemów.
Możliwe że ludzie zareagowali zbyt emocjonalnie. Ja bym tak nie zareagowała, podobnie jak teraz ale ja mam swoje lata doświadczeń z ludźmi, w tym takimi którzy mnie wiele dobrego nauczyli, bo swego czasu byłam nietolerancyjnym, zadufanym w sobie osobnikiem.

I tu należy się ode mnie z kolei mała bura za pewne Twoje wypowiedzi. Mnie osobiście nie podoba się to, że piszesz komuś że założył "głupi temat", jest to po prostu nie na miejscu, bo każdy ma prawo pisać o tym co jest dal niego ważne a inni maja prawo a nie obowiązek brac udział w dyskusji, mogą nawet nie czytać jeśli nie chcą. Podobnie odnośnie literówek i ortografii - choć po głębszej analizie nie wydaje mi się aby o to Ci chodziło, a dyskusja mimowolnie zeszła na ten temat, myślę że poruszyłeś ten wątek ubocznie. 
Osobiście jestem bardzo szcześliwa kiedy każdy pisze starannie, z zachowaniem reguł ortografii i interpunkcji, wstawia interlinie, zaczyna temat z dużej litery etc. Wtedy forum po prostu wyglada lepiej. Ale z drugiej strony zdaję sobie też sprawę z tego że jest to ideał w praktyce nieosiagalny i muszę iśc na pewne ustępstwa. Zakładam że każdy pisze na tyle poprawnie i sensownie na ile potrafi. Nie mnie to oceniać, bo od tego każdy ma swój rozum i poziom emaptii. Forum ma służyć swobodnej dyskusji i wymianie poglądów a pewne ograniczenia które wprowadzam odnosza się raczej do sytuacji skrajnych i przez to nieakceptowalnych, choć tutaj też jest to kwestia subiektywna. Być może w wypadku wielu innych for panują ostrzejrze reguły i na porządku dziennym jest usuwanie postów jak popadnie, ale tutaj staram się akceptować pewne odchylenia od ideału nie wprowadzając ścisłych reguł bo tak się nie da i stworzyłoby dyskryminacje. Zdaję sobie też sprawę że pisują tu niekidy nawet dzieci, ich postów to niekiedy w ogóle nie można zrozumieć ale co zrobić, jeśli ktos taki pisze bo chce się czegoś dowiedzieć. Wszak mamy być od pomagania w sprawach żółwiowych a od retoryki, składni i ortografii są inne miejsca.  Osobiście dla mnie wypowiedzi Malwiny i to co wnosi jej obecność na forum znaczy więcej niż niedogodności związane z błędami w jej wypowiedziach, dla mnie są one na ogół zrozumiałe. Może ktoś powie że stosuję taryfę ulgową bo znam Malwę osobiście. Oki, może tak i mam do tego prawo, ale jak pisałam nie wytykam pomyłek nikomu bo pisuja tu naprawdę różni ludzie. Ciebie Nerever ma prawo razić taki styl pisania, masz prawo do własnego zdania ale nie jest dobre robić z tego zwyczajnego przytyku.

Moim zdaniem również Malwina nie zachowała się w porządku pisząc "na dodatek g...wno wez na temat gatunkow", choć ten tekst i inne ocenne, nieprzyjemne epitety były tam jakąś odpowiedzią na wcześniejsze ataki, ale nie żeby mi sie to podobało. I właśnie dlatego że znam i lubię Malwę jest mi o tym pisać jeszcze trudniej.

O opanowanie i bardziej wyważone wypowiedzi proszę więc wszystkich. Takie kłótnie naprawdę są na ogół zwyczajnym nieporozumieniem i szkoda czasu i nerwów aby robić z tego jakąś prywatną wojnę. A jeśli minusy są problemem i powodem kłótni i nieporozumień to opcja zostanie w końcu wyłączona i mam nadzieję że powróci błogi spokój. ;)

A odnośnie uwag Nerevera dotyczących USA to z moich informacji (na które trzeba brać poprawkę mimo iż czytałam analizy ekonomistów i ogólnie ludzi z "większą głową" w temacie) wynika że Stany są totalnie zadłużone, głównie u Chińczyków. Wyemitowali tyle obligacji i zapożyczyli się na tyle że prędzej czy później efekt tego nastąpi. Chińczyki nie są głupie, nie upomną się od razu bo dolar poleci i nie jest rozsądnie zabijać dłużnika, niemniej jednak to nie Stany rozdają karty w tej grze, jak mogło by się zdawać. Nie jestem też przekonana co do ich przymiotów, raczej kupują najlepszych ludzi niż sami są takimi, co zresztą jest bardzo sprytne i wiele "instytucji" funkcjonuje na tej zasadzie, ale to już osoba sprawa. Ot taka dygresja, w końcu mamy dział na każdy temat. ;)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #39 dnia: 04.11.2009, 18:05:52 pm »
No, a na dodatek Amerykanie to są normalnie Irlandczycy  :-*. Oni zajechali i założyli. To co tu gadać o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #40 dnia: 28.12.2009, 20:10:43 pm »
No prosze 8 minusow, to chyba za nieobecnosc?  :laugh:

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #41 dnia: 28.12.2009, 23:54:48 pm »
No prosze 8 minusow, to chyba za nieobecnosc?  :laugh:

mnie nie podpadłaś :D
 

Dodano 28.12.2009, 23:58:39 pm
No prosze 8 minusow, to chyba za nieobecnosc?  :laugh:

mnie nie podpadłaś :D

właśnie przeczytałem co napisałaś ty i potem ja, ale ze mnie cham i burak, że nie mam nic przeciwko twojej nieobecności, jak dobrze, że i tak mam zwalona opinię ;)
« Ostatnia zmiana: 28.12.2009, 23:58:39 pm wysłana przez kondi »
may you always hear the whisper of wings

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #42 dnia: 30.12.2009, 12:45:27 pm »
Sory że odnawiam stary temat ale ja też sądzę że jak ktoś dał komuś minusa lub plusa powinien napisać w prywatnej wiadomości za co ja mam 2 minusy i też nie wiem za co może kogoś zdenerwowałem jeśli tak to na pewno starałbym się poprawić a jeśli nie mam nic do tej osoby to nie dam jej minusa a co do tych błędów ortograficznych to według mnie liczy się jakość tych postów, to co jest w nich zawarte przecierz nie jesteśmy na lekcji polskiego

Ja też chyba te minusy za nieobecność dostałem ale jest coś takiego jak szkoła i tym też trzeba się zajmować
« Ostatnia zmiana: 30.12.2009, 12:48:31 pm wysłana przez Jakub »
Pozdrawiam Jakub

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #43 dnia: 30.12.2009, 13:02:45 pm »
A ja mam 4 minusy :(
Ja sądzę że malwa nie powinna mieć żadnego .
Wszystkie jej wątki są praktyczne no i jest ona tu źródłem informacji .
Tak jak inni :
Nulus
Basia
Beata
Jakub
No i oczywiście ankan i olika
 

Dodano 30.12.2009, 13:09:31 pm
No i już mam 5 minusów ;/
Nie no za nic XD
Ten kto mi dał minusa niech tu pisze śmiało :D :blank:
« Ostatnia zmiana: 30.12.2009, 13:09:31 pm wysłana przez rainok »

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #44 dnia: 30.12.2009, 13:10:19 pm »
ależ oczywiście, że minusy to fajna zabawa. ja na przykład ośmieliłem się zwrócić uwagę jednej osobie jak bardzo cierpię czytając jej nieortograficzne posty i co? od razu dostałem minusa :D nie wiem od kogo, ale pokazuje to zasadę, według której niektórzy dają oceny. nie za merytoryczną zawartość postów, a za to, czy ktoś się lubi, czy nie.

te minusy i plusy są bardzo przydatne, normalnie nie wiem, co bym bez nich zrobił. w życiu należy kierować się jasno wytyczonymi ścieżkami, reputacja na tym portalu jest jednym z takich świateł, które wskazują mi drogę przez meandry codzienności.

ps. ciekawe ile minusów dostanę po tym poście. co ja jednak mogę zrobić z tym, że bawię się doskonale?

ps2. żeby nie było. uważam, że reputacja mogłaby zostać, gdybyśmy dali to adminowi. chcemy kogoś nagrodzić? piszemy priwa do admina, czy moda i on decyduje. wtedy unikniemy dawania plusów i minusów za to samo
 

Dodano 30.12.2009, 13:18:39 pm
Sory że odnawiam stary temat ale ja też sądzę że jak ktoś dał komuś minusa lub plusa powinien napisać w prywatnej wiadomości za co ja mam 2 minusy i też nie wiem za co może kogoś zdenerwowałem jeśli tak to na pewno starałbym się poprawić a jeśli nie mam nic do tej osoby to nie dam jej minusa a co do tych błędów ortograficznych to według mnie liczy się jakość tych postów, to co jest w nich zawarte przecierz nie jesteśmy na lekcji polskiego

Ja też chyba te minusy za nieobecność dostałem ale jest coś takiego jak szkoła i tym też trzeba się zajmować

może szanujmy się wzajemnie i piszmy ortograficznie. wiem, że każdy popełnia błędy, sam ich robię mnóstwo, ale nie zwalajmy wszystkiego na wydumane i rzekome dysleksje. to nie jest lekcja polskiego, ale forum, na którym piszemy po polsku, nie po polskawemu

ps. żeby nie było - nie dałem nikomu nigdy minusa za ortografię. uważam, że reputacja ma mieć charakter wyłącznie merytoryczny. dać komuś minusa za posta, w którym napisał dobrze, a popełnił błędy ortograficzne, to tak jakby dać komuś minusa za kiepski wygląd, nie uczesaną fryzurę, czy zakatarzony nos. głupie i płytkie.
« Ostatnia zmiana: 30.12.2009, 13:18:39 pm wysłana przez kondi »
may you always hear the whisper of wings