Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 01:51:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Za co dostalam minusa?  (Przeczytany 17460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Za co dostalam minusa?
« dnia: 25.10.2009, 18:38:51 pm »
Nie to ze mnie one az tak strasznie interesuja ale wlasnie ktos wlepil mi minusa i szczerze nie wiem dlaczego ?Ostatniego tez dostalam chyba za nieobecnosc ;D, bo w czasie kiedy ktos mi go dawal ja bylam na zlocie czy mam moze tu jakis wrogow , jak tak to prosze walic smialo nie gryze  ;).

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2009, 19:26:14 pm »
ja nie na temat i od razu mówię, że post do usunięcia potem  :P

przepraszam, że to tutaj piszę, ale nie odkryłam jeszcze jak wysłać prywatną wiadomość i nie wiem jak znaleźć maile do poszczególnych użytkowników

Chodzi mi o to, żebyś malwa używała opcji sprawdź ortografię. Wiem, że piszesz z zagranicy i pewnie dlatego nie używasz polskich znaków i w ogóle rzadziej mówisz po polsku od nas, ale to nie powód, żeby go zapominać  ;)

Jeszcze raz przepraszam za posta niezwiązanego z tematem (bo to nie ja dałam Ci minusa  :P), ale naprawdę nie wiem, jak napisać wiadomość tylko do Ciebie.  ???
« Ostatnia zmiana: 25.10.2009, 19:27:46 pm wysłana przez mara »

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2009, 19:50:44 pm »
Mara, kliknij na nazwę użytkownika, do którego chcesz wysłać wiadomość, następnie na jego koncie, na dole strony, znajdź opcję wyślij prywatną wiadomość i tyle  ;)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2009, 20:33:29 pm »
No a mi ktoś wlepił Plusa ;) Nie kumam w ogóle o co chodzi z tym +/- ale mniejsza o to... Szkoda tylko że nie można sprawdzić co kto komu daje... ::)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2009, 20:52:50 pm »
Z ta ortografia nic sie nie da zrobic no chyba ze wywalic Malwe z forum, od dziecinstwa mam z tym problemy i to chyba jak widac wielkie , nie to ze nie prubowalam uzywac slownika ale jak juz kolezanka zwrocila uwage nie mam polskich liter wiec slownik od razu zaczyna mi sprawdzac slowa takie jak np. lapa .
Jesli chodzi o moj Polski to prosze sie odp... czepic bo strasznie tego nie lubie jak ktos mi z tym wyskakuje , co to znaczy nie powod zeby go zapominac? sorki daltoniscie tez powiez kolory sa poto zeby je rozruzniac, a dyslektykowi co powiez?, znam ludzi ktozy nie potrafia przeliterowac slowa keczup i uwiez mi sa oni duzo wiecej wartosciowymi osobami jak co niejeden wyksztalcony bufon. To mnie chyba irytuje w Polakach to mierzenie wszystkich wlasna miarka i szufladkowanie w tym jestesmy najlepsi , nie mozna czegos przyjac tak jak jest , wszystko mosi miec miejsce i przylepke zeby wiedziec w jaka szufladke to wlozyc .
No wiec sory taka nie jestem .
Na kompach za dobrze sie nie znam tak abym mogla znalesc program z polskimi znakami, ale za to w miare mam pojecie o gadach a to chyba forum o zolwiach ?

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2009, 20:55:17 pm »
No a mi ktoś wlepił Plusa ;) Nie kumam w ogóle o co chodzi z tym +/- ale mniejsza o to... Szkoda tylko że nie można sprawdzić co kto komu daje... ::)

Gdzieś są wątki na ten temat. Ogólnie to coś w rodzaju głosowania np. za pomoc, poradę na forum, trafną wypowiedź. Minusy sugeruja natomiast, że komuś coś się nie spodobało. Było kiedyś głosowanie czy coś takiego wprowadzić i w jakiej postaci i większość opowiedziała się za takim modelem i tak to funkcjonuje pod dziś. Na początku pamietam że plusy szły bardzo szybko w górę i już po tygodniu czy dwóch ja np. miałam ok 20. Potem to w naturalny sposób zwolniło i mam wrażenie że jest teraz tempo "plusowania" na normalnym poziomie. Myślę że to się sprawdziło i rzeczywiście osoby aktywne i pomocne są doceniane. co do minusów mam natomiast wątpliwości, bo jakoś tak dziwnie to wyglada i też nie rozumiem na ogół za co te minusy się pojawiły. Niby nic a jakoś to drażni...
Może by tak z perspektywy czasu zrobić nową ankietę np. w prawie tego czy możliwość dawania minusów ma pozostać?

No a mi ktoś wlepił Plusa ;)

Sie ciesz  :) Nie jest sztywno określone za co ma być, ot ktoś Cię polubił, spodobał mu się post...

Ja daję plusy dość regularnie, za ciekawe, na ogół zwłaszcza bardziej rozbudowane posty, jakieś ciekawostki, fototematy itp. ale żadnego algorytmu nie stosuję.  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2009, 21:04:49 pm »
Aha no to teraz rozumiem... Ale ogólnie to trochę te minusy bez sensu... Ponieważ jeżeli komuś powiesz prawdę lub swoje zdanie a on/ona ma swoje zdanie i swoje racje to już za to może co wlepić minusa bo zwróciłeś mu uwagę czy coś takiego... po prostu czy + czy - to i tak i tak możesz go dostać dosłownie za nic... Moim zdaniem powinien każdy użytkownik widzieć kto mu daje plus a kto minusa i przy każdym + czy - powinęło być uzasadnienie za co i dlaczego go dostał... 

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2009, 21:06:47 pm »
Ja np. daje plusy za to ze ktos zmienil warunki zycia swojego zolwia w expresowym czasie czyli posluchal rad i sie stara , mysle ze taki plusik jest motywujacy i osoba czuje ze dobrze robi .
Co do minusow mysle ze powinny zostac chociaz strasznie bym chciala wiedziec od kogo je mam bo moze to tylko moje odczucie ale nie sadzilam ze mam tu jakis wrogow. Troche ciskam z tekstami na forum ale mysle wiekszosc i tam ma z tego ubaw, szczerze jak sie nie wywroci to sie nie nauczy wiec czasami kopniak w du...e tez jest potrzebny, w koncu nie o kolegow w tym wszystkim chodzi tylko o zolwie i nie zapominajmy o tym . 

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #8 dnia: 01.11.2009, 22:35:03 pm »
ale macie problemy
may you always hear the whisper of wings

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #9 dnia: 02.11.2009, 09:54:04 am »
No... dokladnie Kondi wychodzi na to ze lubia Ciebie tu bardziej odemnie  :o
Tak wogule bys napisal co tam slychac u Ciebie, ciagle gnebisz studentow?

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #10 dnia: 02.11.2009, 17:36:10 pm »
Już masz 5 :-) Raz, że zakładasz głupi temat "ojjjj, ktoś mi dał minusika....". Dwa, że mimo mojego obranego kierunku (elektronik) kocham język polski i nienawidzę, gdy ktoś wali takie błędy jak Ty (ok, jestem w stanie zrozumieć, że nie mieszkasz w Polsce, ale skoro wiesz, że piszesz z błędami to staraj się je poprawiać i pracować nad tym). No i nareszcie po trzecie: 5 minus za moje zszargane nerwy sytuacją, która miała miejsce w dziale ADOPCJA. Skoro jesteś taka twarda to na pewno nie załamiesz się moimi słowami, choć liczę się z tym, że większość stanie tutaj za Tobą murem. Generalnie jednak zwisa mi to i powiewa.
Mało kiedy tutaj piszę, ale zaglądam codziennie :-)
Pozdrawiam!!! :-)
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #11 dnia: 02.11.2009, 17:44:50 pm »
Malwa, i jeszcze jedno. Jeśli masz dysleksję to przepraszam za punkt drugi - mam wielu znajomych z tym schorzeniem i wierzę, że nie jest łatwo się z tym uporać. Jednak nie rozumiem czemu masz pretensje do Polaków o ich dokładność, precyzję itd? Nasza młodzież jest jedną z najlepiej wyumianych młodzieży w Europie. Tak naprawdę to tylko dzięki nim jeszcze coś znaczymy na świecie. I popatrz na drugą stronę medalu - jak myślisz, czemu Stany Zjednoczone są największą potęgą światową? Tylko dlatego, że we wszystkim chcą być najlepsi, najdokładniejsi i najszybsi. Więc argumenty o przyporządkowywaniu wszystkiego na każdą półkę można wsadzić... między bajki :-) Miłego wieczoru!
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #12 dnia: 02.11.2009, 17:58:07 pm »
Hmmmm....wydaje mi się, że to wszystko zaczyna już być jedną wielką przesadą. Dysleksja nie jest do opanowania, bardzo rzadko zdarzają się "fatalne" wypadki. Ja też kocham język polski, nawet na takich studiach jestem- ale BŁAGAM, wydaje mi się, że to już jest lekka paranoja z tymi minusami. Moim zdaniem pozostańmy jednak przy tym, że to jest forum żółwiowe i nie dawajmy minusów za czyjeś poglądy lub ortografię.

To moja opinia...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #13 dnia: 02.11.2009, 18:22:09 pm »
Mam takie samo zdanie. Plusy i minusy miały być przyznawane za wypowiedzi w tematyce, której forum jest poświęcone. Jeśli zaczniemy je dawać bo kogoś nie lubie, za odmienne od mojego zdanie, czy ortografię, popadniemy w paranoję i błędne koło "walki na minusy" - ktoś mnie - to ja ciach też jemu. A przecież nie o to chodzi.
Rozumiem, że można kilkakrotnie dać minusa osobie "niereformowalnej" która propaguje np. na forum podawanie sałaty, Bioreptu, czy trzymanie żółwia na podłodze, wprowadzając tym innych, szczególnie nowych użytkowników w błąd. Można dać minusa za chamstowo i obrażanie innych bez powodu, ale nie za szczere i kulturalne wyrażenie przez kogoś opini innej niż moja własna, zakładanie tematów, które mi się nie podobają, albo pisanie z błędami.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Za co dostalam minusa?
« Odpowiedź #14 dnia: 02.11.2009, 19:10:46 pm »
To jakis obled jedni wala mi minusy a drudzy plusy zeby i tak wyszlo na rowno, polowanie na czarownice.
Nie wiem czy sobie na nie zasluzylam czy nie i chyba juz mi obrzydlo zastanawianie sie nad tym . Mysle ze juz niczego na to forum ciekawego nie wniose , bo sami eksperci tutaj i nikt z takim anaalfabeta nie chce gadac. Jesli chodzi o U.S.A nie byla bym az taka pewna jacy oni sa wspaniali to samo jesli chodzi o inteligencje Polakow , w gadaniu jestesmy mocni gozej jesli mamy sie tak naprawde pokazac, do tego najgozej traktojemy samych swoich bo oczywiscie wszystko inne jest wspaniale .
Jedno co wiem od momentu kiedy moge podejmowac wlasne decyzje nigdy jeszcze nie zrezygnowalam z zadnego powierzonego mi zwierzecia , nie wazne czy pies , kot, mysz czy rybka, jesli cos biore pod swoja opieke prubuje zrobic wszystko aby byc w stanie to utrzymac w zasluzonym sobie porzadku a nie wydaje bo uroslo czy mi sie juz znudzilo.
W nosie mam juz pisanie i tlumaczenie sie czemu robie bledy, moze jestem leniwa, moze brak mi piatej klepki, a moze jestem tak cholernie zajeta dbaniem o moje zwierzaki i odpisywaniem na maile "co zrobic bo moj zolwik jest ospaly" ze na to juz nie zwracam uwagi!
Pozdrawiam...