Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:35:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES  (Przeczytany 15281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #30 dnia: 15.10.2013, 00:42:43 am »
[...], podzwonilem rowniez za sprawa przewozu zolwia i na podstawie tego dokumentu oraz rejestracyjnego moge z nim podrozowac po krajach unii europejskiej bez problemow, jednak poza juz sprawa jest trudniejsza, trzeba sie kontaktowac z wydzialem do spraw konwencji w departamencie lesnictwa i ochrony przyrody w celu zalatwienia stosownych dokumentow.

Zgadza się, oprócz pozwolenia norweskich władz na przywóz, trzeba mieć zgodę też polskich (jako unijnych) na wywóz żółwia. Transport lotniczy też ma swoje obostrzenia, warto się wywiedzieć o warunkach przewozu żywych zwierząt bezpośrednio u wybranego przewoźnika.
Cytat ze strony MŚ:
"Dodatkowo należy skontaktować się ze służbami weterynaryjnymi i dopełnić wszystkich ewentualnych wymogów zdrowotnych i sanitarnych związanych z przewozem żywych zwierząt.
Nie zaszkodzi również skontaktować się ze Służbą Celną i potwierdzić, że nie będzie przeszkód w odprawie granicznej ze zwierzęciem w danym urzędzie celnym."
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #31 dnia: 15.10.2013, 09:17:43 am »
Wiecie co ja mam już żółwiki jakiś czas i ich nie rejestrowałam :( Gdzie to mam zrobić? Dostanę jakąś karę za to że ich nie zarejestrowałam, bo w wątku było zapisane, że ma się na to 2tyg? Kurcze mi nic nie mówił sprzedawca, że muszę go rejestrować ;/;/;/ ponosi się jakieś koszty przy rejestracji?

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #32 dnia: 15.10.2013, 12:02:46 pm »
Wiecie co ja mam już żółwiki jakiś czas i ich nie rejestrowałam :( Gdzie to mam zrobić? Dostanę jakąś karę za to że ich nie zarejestrowałam, bo w wątku było zapisane, że ma się na to 2tyg? Kurcze mi nic nie mówił sprzedawca, że muszę go rejestrować ;/;/;/ ponosi się jakieś koszty przy rejestracji?

Żółwia rejestruje się u starosty - czyli w odpowiednim Starostwie Powiatowym jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, a w zwykłym Urzędzie Miasta jeśli mieszkasz w mieście na prawach powiatu.
Obawiam się jednak, że jeśli nie zgłosiłaś żółwi do rejestru w ciągu 14 dni od zakupu, to teraz nie uda Ci się ich zarejestrować. Umyślne niezgłoszenie do rejestru jest wykroczeniem i grozi karą aresztu lub grzywny. Nikt tego jednak specjalnie nie ściga, więc teraz lepiej siedzieć cicho. Koszty rejestracji to 26 zł.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #33 dnia: 15.10.2013, 12:04:33 pm »
A jakie masz dokumenty na żółwie czy jest na nich napisana data sprzedaży?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #34 dnia: 15.10.2013, 12:16:30 pm »
Już właśnie się wywiedziałam dzwoniłam początkowo do Starostwa Pani mi podała, że muszę jednak zgłosić to w UM bo tak jak napisałyście jestem zameldowana w większym mieście. Pani ze Starostwo udzieliła mi informacji, że u Nich bym nie poniosła żadnych konsekwencji, dlatego, że nie zrobiłam tego umyślnie, a nie zostałam poinformowana przez sprzedawcę, że tak powinnam postąpić, także mam nadzieję, że w UM też tak na to spojrzą, a oczywiście do Nich nie mogę się dodzwonić ;/;/;/
Nie wiem czy mam datę sprzedaży bo jestem w pracy i nie mam dostępu do tych dokumentów a jest to chyba dokument CITES.
Trochę się wystraszyłam, że mogą Mnie za to ukarać, ale ja naprawdę nie zrobiłam tego celowo i strasznie się wkurzyłam, że sprzedawca Mnie o tym nie poinformował :/:/:/

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #35 dnia: 15.10.2013, 12:21:26 pm »
To sprawdź w domu co masz na dokumentach napisane. Jeśli to CITES-y to na odwrocie powinna być adnotacja, że taki-a-taki sklep sprzedał pani XY żółwia stepowego szt. X dnia XY.
Poszukaj na stronie Twojego UM (zwykle przy wydziale ochrony środowiska) wniosku o rejestrację żółwia. Trzeba go wypełnić, uiścić opłatę i dołączyć kserokopię dokumentów żółwi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #36 dnia: 15.10.2013, 12:28:27 pm »
Tak już ma poszykowane te dokumenty z Urzędu Miasta a powiedzcie mi jeszcze czy ta opłata jest za dokument czy zależy od ilości żółwi bo mam dwa i nie wiem właśnie czy mam za to podwójnie płacić?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #37 dnia: 15.10.2013, 12:32:17 pm »
A masz 2 CITES-y czy jeden? Opłata jest za wydanie decyzji - jeśli masz 2 dokumenty i 2 żółwie to należy zapłacić 26 zł x 2.
Jesli oba gady są na jednym CITES-ie, wypiszesz 1 wniosek - to być może uda Ci się zapłacić pojedynczą kwotę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #38 dnia: 15.10.2013, 12:37:36 pm »
Nie ja mam dwa oddzielne dokumenty na każdego żółwia bo w innych okresach były nabywane.

Offline LubiePlacki

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 3
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #39 dnia: 15.10.2013, 17:55:51 pm »
powinni Ci zarejestrowac zólwie, oczywiscie urzędasy bardzo lubią utrudniac takie sprawy (mnie straszyla kobieta policją, ale i tak szedlem w zaparte i dalo sie zarejestrowac) takze zloz wniosek, jak odmowią rejestracji to pisz odwolania az do skutku.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Darowizna i rejestracja niezarejestrowanego żółwia z dokumentem CITES
« Odpowiedź #40 dnia: 16.10.2013, 13:50:26 pm »
Tak już ma poszykowane te dokumenty z Urzędu Miasta a powiedzcie mi jeszcze czy ta opłata jest za dokument czy zależy od ilości żółwi bo mam dwa i nie wiem właśnie czy mam za to podwójnie płacić?

Według przeprowadzonego dochodzenia na tcp, opłata zależy od ilości gatunków zgłaszanych do rejestru - więc za wpisanie w rejestr Twoich dwóch stepków należy się jednorazowo 26 zł. Tak jak ankan radzi, wypisz jeden wniosek - jest w nim miejsce na podanie ilości sztuk.
« Ostatnia zmiana: 16.10.2013, 13:54:09 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM