Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:17:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dokument rejestracyjny  (Przeczytany 20055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elżbieta Kubacka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Dokument rejestracyjny
« dnia: 14.09.2007, 09:57:37 am »
Chodzi mi o dokument rejestracyjny wystawiany przez starostę na życzenie hodowcy. Tam jest rubryka  "data wpisu" i właśnie zastanawiam się czy właśnie ta data wpisu jest datą wyklucia?

Offline Elżbieta Kubacka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2007, 10:00:30 am »
Mam kolejne pytanko! na drugiej stronie tego dokumentu jest napisane ze nowy nabywca musi zolwia zarejestrowac w ciągu 14 dni u wlasciwego starosty. W sklepie zoologicznym powiedziano mi, że żółwi jeszcze nie trzeba rejestrowac czy to jest prawda?

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2007, 18:39:14 pm »
Ja żółwia dopiero niedawno rejestrowałem, trzeba pójść do urzędu, dają Ci papier, wypełnić i zanieść z powrotem do urzędu razem z CITES i opłatą.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #3 dnia: 16.09.2007, 19:27:34 pm »
ale nie zostawiasz cites tylko do pokazania?

Offline Remek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
  • żółw stepowy, Kuba, 4 lata?
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2007, 20:03:54 pm »
co to jest CITIES?
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony,
trzeba tylko przekartkować te złe

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2007, 20:10:11 pm »
no papiery, że żółw został legalnie sprowadzany i dopuszczony do obrotu w Polsce i całe UE, jest artykuł na stroni e głównej.

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #6 dnia: 17.09.2007, 15:04:44 pm »
ale nie zostawiasz cites tylko do pokazania?
A wiesz, że nawet nie pamiętam ;). W każdym razie na pewno trzeba go pokazać urzędnikowi tylko nie wiem czy zanim Ci da formularz do wypełnienia czy się oddaje razem z nim. Ale w sumie żółwia rejestrował mój tata więc się go podpytam :).

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #7 dnia: 17.09.2007, 20:56:09 pm »
Chodzi mi o dokument rejestracyjny wystawiany przez starostę na życzenie hodowcy. Tam jest rubryka  "data wpisu" i właśnie zastanawiam się czy właśnie ta data wpisu jest datą wyklucia?

Jako datę wpisu ja rozumiem właśnie datę rejestracji, czyli wpisu do rejestru prowadzonego przez starostę co jest stwierdzane dokumentem. Zgłaszając z kolei zwierzaka do rejestracji podajemy datę wyklucia.

Mam kolejne pytanko! na drugiej stronie tego dokumentu jest napisane ze nowy nabywca musi zolwia zarejestrowac w ciągu 14 dni u wlasciwego starosty. W sklepie zoologicznym powiedziano mi, że żółwi jeszcze nie trzeba rejestrowac czy to jest prawda?


Nowy nabywca powinien żółwia zarejestrować w ciągu tyc 14 dni, ale zbywca powinien wcześniej zwierzę wyrejestrować (też w ciągu tych 14 dni).

A wiesz, że nawet nie pamiętam ;). W każdym razie na pewno trzeba go pokazać urzędnikowi tylko nie wiem czy zanim Ci da formularz do wypełnienia czy się oddaje razem z nim. Ale w sumie żółwia rejestrował mój tata więc się go podpytam :).

Załącza się kopię do wniosku. Dokument jest na zawsze Twój i nikt nie ma prawa żądać wydania oryginału (tylko nowy własciciel wraz z wydaniem żółwia).

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline dea2011

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #8 dnia: 18.09.2007, 18:30:34 pm »
Czytam i czytam na temat rejestracji zolwika i przepisow z tym zwiazanych..i sie zakrecilam.
A co sie dzieje jesli zolwik (stepowy) mial wlasciciela przez ostatnie 12-15 lat i nikt wtedy nie myslal o zadnych formalnosciach? Nie ma wiec zadnych dokumentow. Jest fajny, zdrowiutki i milutki. Ot, taki domowy od zawsze..
Co zrobic, by zalegalizowac zolwika w przypadku zmiany wlasciciela?
Bede wdzieczna za odpowiedz..

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #9 dnia: 18.09.2007, 22:38:30 pm »
Wydaje mi się że tutaj:

http://forum.zolw.info/index.php/topic,303.0.html

był poruszany podobny problem.

 :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline dea2011

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #10 dnia: 02.10.2007, 22:47:16 pm »
Wydaje mi się że tutaj:

http://forum.zolw.info/index.php/topic,303.0.html

był poruszany podobny problem.

 :)
Dziekuje bardzo, juz wlasnie tam tez napisalam :)

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #11 dnia: 26.03.2010, 18:42:15 pm »
Witam :)
Drakusia przywiozłam w niedzielę razem z papierami (zaświadczenie o tym,że  gdzie się urodził, zarejestrowany w starostwie, z dokumentem przekazania żółwia) i dziś udałam się do starostwa w swoim mieście,by malucha zarejestrować ;)
No i zaczęły się schody...
Najpierw popatrzono na mnie jak na wariatkę. Potem zaczęto wypytywać mnie, po co mi to i namawiać,abym sobie nie zawracała głowy,bo to przecież do niczego niepotrzebne . Następnie pan, który obejmuje to stanowisko od kilkunastu lat przyznał,że pierwszy raz  ma do czynienia z taką sytuacją i zupełnie  nie wie,co zrobić :o Zaczął przeglądać te dokumenty, odsyłał z pokoju do pokoju. W końcu kazał napisać podanie do starosty i czekać minimum 2 tygodnie na rozpatrzenie prośby (zaznaczył,że sprawa jest niezwykle osobliwa ;)) Nawet nie potrafił mi powiedzieć, co z tym terminem 14 dni (wydaje mi się,że spojrzą na datę wpłynięcia wniosku..)
W każdym razie wyszłam zniesmaczona niekompetencją ludzi tam pracujących i w poczuciu,że jestem jakaś dziwna, rejestrując żółwia (bo pan powiedział,że tylko samochody się powinno rejestrować :o )
W poniedziałek chyba się przejdę ponownie,by pana wtajemniczyć w te sprawy (wcześniej nie miałam potrzeby zagłębiania się w to,co musi zrobić starostwo, tylko pilnowałam swoich powinności). I nie wiem,czy tu  się śmiać,czy płakać ;)

Mam nadzieję,że przynajmniej oryginały dokumentów mi nie zaginą, no i że dostanę je z powrotem :)
« Ostatnia zmiana: 26.03.2010, 18:43:53 pm wysłana przez aniulka »

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #12 dnia: 27.03.2010, 06:27:49 am »
Aniulka dobrze zrobiłaś, że się zdecydowałaś na rejestrację żółwia. Błędem moim zdaniem było jednak pozostawienie tam u nich  jego oryginalnych dokumentów. Tego raczej się nie robi, a to co potrzebne powinni byli sobie od Ciebie skserować. Nie mniej jednak już wiesz, że masz do czynienia z ludźmi, którzy kompletnie się na tym nie znają, także monitoruj sprawę na bieżąco.

Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #13 dnia: 27.03.2010, 11:37:51 am »
Dokładnie - powinni dostać kopię, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Ciebie, lub sami sobie potwierdzić.
Dokumenty oryginalne odbierz zaraz jak tam będziesz - muszą być u Ciebie, a nie w urzędzie.
Pewno nigdy takiego przypadku nie mieli - nie prowadzą rejestru zwierząt i stąd te wszystkie ceregiele. Ale żółwia zarejestrować Ci muszą.
Zobacz - tu jest strona mojego wydziału ochrony środowiska wraz z informacjami o rejestracji i wnioskiem:
http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=16&id=10134
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Dokument rejestracyjny
« Odpowiedź #14 dnia: 27.03.2010, 11:56:42 am »
No właśnie, jak tylko wyszłam, pomyślałam,że mogłam im zostawić kopie dokumentów,ale jak pisałam to podanie, to w załącznikach wymieniłam wszystkie te papiery,więc mam nadzieję,że nie zginą. No i zaznaczyłam,ze po rozpatrzeniu chciałabym je z powrotem :) Pójdę tam w takim razie w poniedziałek,przy okazji pokażę mu jak to w innych starostwach wygląda (dzięki Ankan za link:), bo im nie daruję i każę wpisać do rejestru mojego Drakusia (a swoją drogą ludzie w moim mieście hodują żółwie...i żeby nikt nie chciał dopełnić formalności :o przecież to nie jest jakaś wielka fatyga czy kasa ) Pozdrawiam:)