Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 11:36:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]  (Przeczytany 5020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mama_krzysia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]
« dnia: 10.06.2008, 08:48:12 am »
Acha jeszcze jedno dostałam kopie zaswiadecznia od sprzedawcy wydanego przez Starostwo Powiatowe że żółw urodził się w niewoli ale tam pisze ze w okresie do 14 dni musze to zgłosić w mojim starostwie na czym to polega co mam zrobić i ile to kosztuje?

Offline lechkasia

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Mój żółwik NIKI
Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 10.06.2008, 09:24:47 am »
Dziwne, powinnaś dostać dwa dokumenty  i to oryginały nie kopie! Pierwszy to CITES - dokument wydany prez odopwiednie ministerstwo w kraju urodzena żółwia, stwierdzający jego pochodzenie i drugi dokument - zaświadczenie lekarza weterynarii o urodzeniu żółwia w niewoli i z tymi dokumentami idziesz do wydziału ochrony środowiska  w Urzędzie Miasta, lub  w Starostwie, zależy gdzie mieszkasz, wypełniasz wniosek rejestracyjny (króry Ci tam dadzą lub możesz ściągnąć z internetu, powiniwn się znajdować na stronie internetowej Urzędu Miasta lub Gminy), płacisz 26 zł opłaty skarbowej i czekasz na wydanie dokumentu rejestracyjnego.

A może ty dostałś już dokument rejestracyjny i musisz go tylko przerejestrować na siebie? Ale wtedy również powinnaś otrzymać od sprzedawcy komplet dokumentów, bo dokumenty wędrują za żółwiem do każdego jego właściciela.

O rejestracji również było kilka wątków w dziale Prawo :)

A jeżeli chodzi o podłoże to najlepsza jest darń lub ziemia z posianą trawą, ja mam małego żółwia greckiego i sprawdza się znakomicie, nie brudzi, nie pyli, jest stabilna, żółw może się w nie zakopać

Offline mama_krzysia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 10.06.2008, 09:59:47 am »
tak to jest chyba dokument rejestracyjny ze starostwa powiatowego w strzelcach opolskich więc przejde się i zapytam w ochronie środowiska a mam jeszcze jedno pytanie własnie zamóiłam żarówke kompaktową UVB Repti Glo 10.0 o mocy 13W nie zauważyłam ze to nie jest 26W czy taka moze być czy starać się o wymianę. Prosze o pilną odppwiedź.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 10.06.2008, 18:26:49 pm »
do tego co napisała lech kasia to na nic się nie czeka, bo idac zgłosić żółwia do rejestru nie jesteśmy zobowiązani go zarejestrować. Proponuje poczytać trochę o Ustawie OP. Jest tak że gdy składasz wniosek o wpis do rejestru dostajesz pieczątkę na swojej kopi tego wniosku i możesz już iść do domu bo reszta Ciebie nie interesuje. Jak masz pieczątkę to oznacza że wniosek wpłynął i tyle (obowiązek zgłoszenia spełniony...chory obowiązek ale to na inny raz rozmowa). Co do dokumentów to kopia takiego zaświadczenia rejestracyjnego poprzedniego właściciela to po pierwsze nie jest dowód na legalność żółwia a po druge łamie przepisy dot. ochrony danych osobowych. Po raz kolejny zachęcam do poczytania ustaw OP. W sklepie zazwyczaj dostaniesz kserówkę "importową" wystawioną np. dla 200 sztuk żółwi a odręcznie wpiszą Tobie że sprzedali Ci jedną sztukę. Co do wystawiania CITESU czyli włąśnie dokumentu zwalniającego z obrotu handlu zwierząt z aneksu A, to jak nie masz to nie będziesz miała bo w Polsce nie ma takiego organu prawnie ustanowionego który by Cites wydał...zonk ale prawdziwy :o Ogólnie jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj:

http://www.cites.info.pl/prawo_PL/USTAWA_OP.pdf
http://www.mos.gov.pl/cites-ma/
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Dokumenty potrzebne do rejestracji [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 10.06.2008, 22:10:20 pm »
do tego co napisała lech kasia to na nic się nie czeka, bo idac zgłosić żółwia do rejestru nie jesteśmy zobowiązani go zarejestrować. Proponuje poczytać trochę o Ustawie OP. Jest tak że gdy składasz wniosek o wpis do rejestru dostajesz pieczątkę na swojej kopi tego wniosku i możesz już iść do domu bo reszta Ciebie nie interesuje. Jak masz pieczątkę to oznacza że wniosek wpłynął i tyle (obowiązek zgłoszenia spełniony...chory obowiązek ale to na inny raz rozmowa).


nie jest niestety tak różowo.

może i masz pieczątke na swoim wniosku o wpis ale wypisu/za już nie dostaniesz tak łatwo. niby urząd ma termin na odrzucenie wniosku ale oni po prostu często "olewają sprawę" i jak pójdziesz po zaświadczenie to Ci go nie wydadzą
sama to przerabiałam i wiem, że wiele osób miało podobnie...