Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 19:24:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: No i się porobiło...  (Przeczytany 30305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #45 dnia: 27.10.2011, 12:43:25 pm »
Przyjechałem do domu, zaniosłem dokument do tłumaczenia. Jutro mam go rano odebrać. Teraz czekam na tel z policji, mieli dzwonić dziś żeby się jutro na konkretną godzinę umówić. Trochę się denerwuje, ale cóż...
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Tortuga

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 1
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #46 dnia: 27.10.2011, 13:59:13 pm »
A masz do nich numer? Zadzwoń do nich, jeśli możesz, żeby się im przypomnieć. Trzymam kciuki!

Offline sobs

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 1
  • Geochelone pardalis
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #47 dnia: 27.10.2011, 15:03:09 pm »
Ja bym tego nie tłumaczył i tak pewnie z tego nic nie będzie. Tylko marnują Twój czas i pieniądze. Zawinił urzędnik bo nie wiedział co miał zrobić, to zgłosił na policję. Jest jeszcze sprawa dokumentów importowych/eksportowych może o to chodzi...
« Ostatnia zmiana: 27.10.2011, 15:09:09 pm wysłana przez sobs »

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #48 dnia: 27.10.2011, 15:18:15 pm »
Zadzwoniła 10 minut temu, pytała czy kontaktowałem się ze sprzedawcą i żebym przyszedł o 11. Wg niej problem stanowi jeden numer CITES na dwa żółwie.
 

Dodano 27.10.2011, 15:24:29 pm
A za tłumaczenie 45 zł.
« Ostatnia zmiana: 27.10.2011, 15:24:29 pm wysłana przez KamilJ »
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #49 dnia: 27.10.2011, 18:50:21 pm »
Dokument na import to się dostaje jak żółwie wjeżdżają spoza krajów UE.

Kamil - daj znać jak poszło. Mam nadzieję, że urzędnicy się zreflektują, że błąd popełnili.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #50 dnia: 27.10.2011, 20:19:52 pm »
Pewnie, że dam. Dzięki wszystkim za wiele rad i miłe słowa. Do usłyszenia jutro.
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #51 dnia: 28.10.2011, 13:55:21 pm »
czekamy na info !

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #52 dnia: 28.10.2011, 14:50:52 pm »
Hej wszystkim oczekującym na rezultaty.
Sprawa ma się tak, pani policjant będzie wnosić o umorzenie sprawy do prokuratury. Pokazałem jej dokumenty, oryginalne i przetłumaczone. Posługiwałem się odpowiednimi paragrafami z Ustawy o OP i przepisów Unijnych, z którymi nie mogła się nie zgodzić. Była bardzo miła i sympatyczna. Średnio przygotowana do sprawy... Kazała napisać oświadczenie, gdzie, kiedy w jakiej sytuacji zostały zakupione. Skserowała dokumenty, w ustawach zaznaczyła artykuły i dołączyła do oświadczenia. Sama dopiero się z nimi zapoznawała, ale mimo wszystko wszystko odbyło się w przyjazne atmosferze. Teraz mam czekać na decyzję prokuratury. Byłem tam ponad godzinę... W zasadzie to ja jej musiałem wszystko tłumaczyć i czego bym nie powiedział to ona brała za pewnik. Tak więc jestem zadowolony. Zobaczymy czy coś im się nie odwidzi.
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #53 dnia: 29.10.2011, 01:25:35 am »
Ha, to jeden zero dla Ciebie. Oby się udało sprawę umorzyć :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #54 dnia: 29.10.2011, 18:09:14 pm »
To bardzo dobrze Ci poszło..:)
Jak sam widzisz, przyczyną problemów z rejestracją jest niewiedza urzędników i organów ścigania.
Wydaje mi się, że sprawa skończy się dobrze, a te głupie baby z ochrony środowiska powinny Cię przeprosić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #55 dnia: 29.11.2011, 17:33:00 pm »
... Problemów z naszymi "kochanymi" Urzędami ciąg dalszy... Pierwsza próba zarejestrowania żółwi, jak się skończyła osoby, które czytały moje posty wiedzą. Jednak ja niezłomny uczciwy obywatel, postanowiłem, spróbować ponownie. Pierwsza próba odbyła się w UM Koszalin, skąd pochodzę i w którym mieście jestem zameldowany. Druga próba (już bardziej właściwa, ponieważ jak zainteresowani wiedzą zwierzęta powinno się rejestrować w odpowiednim Urzędzie co do miejsca przetrzymywania, a nie zameldowania, a w związku ze studiami mieszkam w Bydgoszczy) oczywiście skończyła się fiaskiem... Ponieważ na dokumencie nie ma moich danych, to jest dobry dokument tylko w okienku gdzie są dane osobowe nie jest on wypełniony (dokładnie stwierdzone jest: "brak dokumentu, że 2szt. żółwie stepowych zostały przekazane imiennie wnioskodawcy - z załączonych dokumentów nie wynika kogo dotyczy przekazanie dokumentów"). Drugi problem to, to że nie mam ksera dokumentu stwierdzającego legalność nabycia zwierząt przez sklep (napisane jest: "brak załączenia kopii CITES [za zgodność z oryginałem] dotyczące konkretnie zwierząt, które podlegają rejestracji.
Przemiła urzędniczka powiedziała, że potrzebuje tylko tych brakujących dokumentów do zarejestrowania i nie będzie problemu, do tego poinformowała mnie, że dzwoniła do niej policja z Koszalina i teraz najlepsze, powiedziała, że może i dałoby się zarejestrować bez tego, ale w takiej sytuacji nie chce mieć problemów. Bo jeśli jednak w jakimś nieszczęśliwym zbiegu przypadków będę miał sprawę w sądzie to i ona jako osoba, która je zarejestruje może mieć problemy. Jedyne czym mnie pocieszyła to powiedziała, że jeśli nie dostarczę dokumentów to nie zgłosi sprawy na policję więc nie mam się o co martwić.
Oczywiście już napisałem maila do sklepu, mam nadzieje, że teraz nie będą się już upierać, że wszystko jest OK i niech Urzędy i policja się z nimi kontaktuje.  Jednak ich liberalne podejście może mi przyprawić kłopotu...
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #56 dnia: 29.11.2011, 19:07:37 pm »
Ale pasztet...:( Dobrze, że choć w tym drugim urzędzie normalnie Ci kobieta wyjaśniła co jej potrzeba a nie na policję od razu poszła.
Dane kupującego rzeczywiście powinny być - też jednemu z forumowiczów za to ostatnio cofnęli wniosek, ale szybko uzupełnił. Myślę, że wyślij skan dokumentu do sklepu - niech wydrukują, napiszą, z tyłu, że Ci sprzedali żółwia i przyślą jak najszybciej skan tego, a oryginał pocztą. To choć to doniesiesz.
Tego CITES-a to oni pewno nie mają. Bo już by Ci chyba sprzedawca dla świętego spokoju wysłał. Może niech w takiej sytuacji napiszą, że sklep takiego dokumentu nie posiada, ze ma go centrala sklepów a oni dostają tylko numer + żółwie. Może jednak uda się te żółwie zarejestrować.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #57 dnia: 29.11.2011, 20:21:31 pm »
Bo on przygotował wtedy dwa papierki, na jednym spisał dane sklepu na drugim moje. Niby to miało wystarczyć. Kurcze... Same problemy...
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #58 dnia: 29.11.2011, 22:03:18 pm »
A ten z Twoimi danymi został rozumiem w sklepie?
To może Ci go może zeskanować i przesłać?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: No i się porobiło...
« Odpowiedź #59 dnia: 29.11.2011, 22:47:24 pm »
Napisałem o to i mam nadzieje, że nie będzie robił problemów.
 

Dodano 30.11.2011, 10:08:05 am
Dostałem właśnie maila ze sklepu z tą częścią dokumentu gdzie są moje dane osobowe. Tak więc jedna część z głowy. Co do drugiej to jest mały kłopot bo to jest filia dużego sklepu i faktycznie tak jak Ankan wspominała to oni nie mają go na miejscu, ale obiecał, że się skontaktuje z jednostką macierzystą i zobaczy co da się zrobić. Trzymajcie kciuki :blank:
« Ostatnia zmiana: 30.11.2011, 10:08:05 am wysłana przez KamilJ »
Posiadam dwa żółwie stepowe:D