Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:32:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?  (Przeczytany 16276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #30 dnia: 05.05.2009, 16:33:16 pm »
Cytuj
dlatego juz teraz zapominam o całej tej sprawie, że nie posiadam papierów i ciesze się, że żółwik ma sie u mnie dobrze, oby lepiej niz było do tej pory

Olik, mnie osobiście załamała taka wypowiedź. Przecież nie bez powodu Beata napisała tyle o tych prawnych aspektach, Twoje podejście jest moim zdaniem niezbyt odpowiedzialne. Prawo to prawo, są pewne zasady i nie powinno się do nich tak lekko podchodzić.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #31 dnia: 05.05.2009, 20:10:09 pm »
to co? mam isc do sklepu i szukac kto mi go sprzedał? wyprą się i taki bedzie finał

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #32 dnia: 05.05.2009, 20:27:46 pm »
Ja wiem, co bym zrobiła i co należy zrobić.
 Kurcze, wzięłaś udział w jakimś procederze, który nadal trwa i będzie trwał, bo jak tego nie załatwisz jak należy, to bedzie on nadal istniał. A żólwie z przemytu to tanie zółwie, a tanie zółwie to na ogół żółwie-zabawki na długie i ciężkie lata tych zwierząt.
To samo dotyczy wszystkich innych zwierząt z takich zakupów.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.05.2009, 21:54:29 pm »
Czytam Wasze wypowiedzi i mysle coby to pokombinowac z Waflem,on tez jest z przemytu (tak sadze, ale 14 lat temu w zoologiku cudacznych papierów nie było).

Niewiem czy jak cos jest tanie, to odrazu ze zabawka Basiu. Olika z pewnoscia chce zapewnic gadowi godny zywot.


Ja mam mieszane uczucia co do tych papierów i kupna żółwi na bazarkach. Przemytowi stop, pewnie, popieram w 100%. Ale jak zolwie dalej sie sprzedaje to znaczy ze cos tu nie gra . Słuzby celne sie nie spisuja nalezycie czy cos? Niechce osądzać i z góry kogos oskarzac.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #34 dnia: 05.05.2009, 22:19:45 pm »
Wiesz co ludzie mają różne sposoby na przemycanie zwierzaków - widziałam kiedyś fotki węży wepchętnich w koło zapasowe. Przewożą je też np. pod siedzeniami aut. Żółwie są zalepiane plastrami - wpychane po ileś tam w torby i wędrują pod siedzenia. Ileś oczywiście nie przeżywa takiej "wycieczki".
Więc myślę, że nie powinniśmy nabywać zwierząt niewiadomego pochodzenia, żeby nie popierać takiego ochydnego procederu. 
Ty Wafla masz z czasów kiedy papierów nie było. Szkoda, że go nie zarejestrowałaś jak obowiązywała amestia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #35 dnia: 05.05.2009, 22:31:12 pm »
Amnestia obowiazywała? Kurde, total nie  w temacie bylam.
 Boje sie sytuacji kiedy bede z nia na dworze, podejdzie straz miejska i beda chcilei mnie wylegitymowac z zolwia. Myslalam zeby powiedziec ze np. znalazlam wczoraj czy cos, ale niewiem czy by mi jej nie zabrali ;/
Slyszalam ze celnicy udaremnili przemyt kokainy ktora była zakamuflowana w orzechach włoskich. Mam nadzieje ze poodbnie bedzie z gadami.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #36 dnia: 05.05.2009, 22:57:24 pm »
Owszem, obowiązywała z 3 lata temu. Nie pamiętam dokładnie. Można było zarejestować żólwia bez papierów.
Chyba bez przesady - nie sądzę żeby straż miejska aż takie miała zapędy. Zresztą kto chodzi z papierami przy tyłku do parku.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #37 dnia: 05.05.2009, 23:02:22 pm »
Juz golebie i swinie grypą straszą. Wiec ciekawe kiedy gady zaczna i bedzie nagonka ;)
U mnie na osiedlu czesto robia "obławy" na psy bez kaganca i nie na smyczy. Tak tylko pytalam, bo nawet niewiem czy oni maja takie uprawnienia.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #38 dnia: 05.05.2009, 23:02:49 pm »
Takie legitymowanie z żółwia byłoby chyba pierwszym w historii , czyżby za brak kagańca? >:D Jeśli spokojnie sobie siedzisz , a obok Twoja żółwica, ani nie pije piwa, ani nie pali, to raczej bym sobie spokojnie siedział i nie ściągał na siebie jakoś specjalnie uwagi, no chyba ,że strażnik byłby jakimś super ciachem...
Problem zapewne pojawiłby się szybko, gdyby na szyjce żółwia dyndała kartka ,,używanego żółwia tanio sprzedam"... :D
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #39 dnia: 05.05.2009, 23:12:03 pm »
Wafel sam z siebie sciaga uwage. Taki pikny jest ;D. Poprostu moga sie pojawic niewzgodne pytania a skad pani ma zolwika hehe...No gdyby to nie byl problem , to nie pisalibysmy w tym temacie  ;)

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #40 dnia: 05.05.2009, 23:16:13 pm »
A spotkał się ktoś może z takim przypadkiem legitymowania na spacerze?  Teraz pytam serio.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #41 dnia: 05.05.2009, 23:19:06 pm »
Ja nie, ale czesto mi sie SM pod blokiem kreci, wiec ja tak pytalam hipotetycznie  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #42 dnia: 05.05.2009, 23:43:39 pm »
Cóż...zawsze możesz powiedzieć...że dostałaś od babci jak miałaś 3 latka. Nie sądzę, żeby ktoś dalej temat drążył...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #43 dnia: 06.05.2009, 08:31:23 am »
Ja nie widziałam tego, ale słyszałam o tym.
A raab powiedz co by mogło być, jakbyś z kilkoma żółwiami wyszedł na spacer? To już na pewno koniec spokoju byłby.
Ishikawa - najczęściej jest to prawda, że jak tani żólw, to jest zabawką. Nie przeskoczysz tego myśleniem życzeniowym. Dla ciebie twój zółw jest ważny, a dla kogoś innego ani trochę. Rozejrzyj się np. w tym temacie w żólwiach wodnych. To są też żółwie,  a jak tragiczne życie mają właśnie z powodu ceny 10 zł. - 30 zł. Dziś jest taka polityka wychowywania dzieci, że "lepiej się rozwijają" jak mają coś żywego w domu, i tak np. gryzonie są zabawkami, i tanie papużki no i tanie żółwiki.
Ja jestem też w temacie rybim od dawna, i ci powiem, że ani chorujące, ani zdychające ryby nie robią na ludziach wrażenia. Bo rybki są tanie jak piwko.

PS. Nie wiem skąd teraz jest taka powszechna maniera, aby bronić się przed osądzeniem kogoś? Jak ktoś źle robi to zgodnie z tą manierą inny broni się nawet sam przed sobą, aby nic złego o tamtym nie powiedzieć. No to kto ma wskazywać to zło?
Nikt?

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Jakie mam wymagać papiery przy kupnie żeby zarejestrować?
« Odpowiedź #44 dnia: 06.05.2009, 10:20:56 am »
W moim mniemaniu, za łatwo osądzamy poprostu. A nie zeby nie osadzac wogóle. Mysle, ze forum jest do dyskusji, a nie osadzania.

Co do taniosci zolwi to nie mam jak sie rozejrzec, bo tylko ja mam zolwia wsrod znajomych.No tak sie złozyło . I wlasnie niektorzy go nie kupuja jak im mowie jak naprawde trzeba sie nim zajac i co potrzebuje do zycia. Jedyny wodnika jaki znam to ma siorka mojego faceta. I tez wiecej nic o tym gadzie niewiem, ino fotke widzialam:) Wiesz, puntk widzenia zalezy od punktu siedzenia, i mi sie zlozylo tak, ze tylko ja mam gada.