Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 15:55:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 8729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« dnia: 20.09.2007, 19:24:32 pm »
witam wszystkich,niechce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj co mi siedzi na glowie:)
dzisiaj w Poznaniu w sklepach zoologicznych zostala przeprowadzona akcja policji...miala na celu sprawdzenia legalnosci zwierzat....czyli poprostu sprawdzali Cites....u mnie byly 4 osoby robily zdjecia sprawdzaly papierki...dlugo siedzieli...(oczywiscie do moich stepniakow nic niemieli bo maja papiurki:))podobno pozniej jechali do innych sklepow,ciekawe czy to jest rutynowe dzialanie czy jakiegos cynka dostali ze jakas partia mogla nielegalnych zwierzakow dosjc do Polski....

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #1 dnia: 20.09.2007, 19:29:49 pm »
Faktycznie interesujace, opisz cośc więcej jak wygląda taka wizyta. Przegladali Ci wszystkie zakamarki?
TUPTUŚ

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #2 dnia: 20.09.2007, 21:19:57 pm »
jak przebiegala wizyta?
wjechali w 4 osoby(tajniacy) wsrod nich byl jakis "biegly" zalozmy ze sie znal na swojej robocie....poprosili o dokumenty zwerzat ktore powinny meic te dokumenty...a u mnie tylko musza miec 2 papugi,zolwie i szyszkowce...dostali patrzeli dokaldnie na cites zolwi...bardzo dokaldnie kazdy numerek czytali:P,oczywisice spisywali protokol i robili do kazdej adnotacji zdjecie zwierzaka,ich intereswaly tylko papiery i zgodnosc papierow ze stanem faktycznym tzn. czy to co na papierze jest np. w terrarium...dlugo siedzieli bo ponoc znalezli "cos"...troche dziwne bo sami pytali czy mamy jakies zwierzaki na "citesie" zamaist samemu sprawdzic... bo mamy np. takie jeze z madagaskaru na citesie ale oni niewiedzieli co to jest....skad itd...wiec niemogli sie doczepic,doczepili sie do papugi jednej(aleksandretty)bo wg pana bieglego jedna z nich to nie ejst ta ktora jest w papierach czyli(w papierach mamy rozowopiersna a niby on stwierdzil ze mamy chinska-zagrozona)nie wiem nieznam sie...wiec spisali protokol oraz skierowlai sprawe dos adu,i powiedzieli ze sad musi skierowac to do inspektora czy tam ministra srodowiska itd....ze to dluuugo bedzie trwac,oczywiscie mamy 2 tyg. na odwolanie.....byliby nie soba jakby niepowiedizeli ze za to grozi od 3 miesiecy do 3 lat wiezienia(tylko dla kogo??)albo grzywna od 100 do ilus tam zlotych....no to wszystko,nie wiem jak w innych sklepach.ale z godzine moze 1,5 h byli.
to wszystko
pozdrawiam

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #3 dnia: 20.09.2007, 22:39:05 pm »
hehe, nieźle. Znam Cie i wiem, że u Ciebie jest wszystko ok.  ;) Az mnie zżera ciekawość czy kogos przyłapali?
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #4 dnia: 21.09.2007, 00:12:13 am »
No ciekawie, ciekawie... miejmy nadzieję że przemytnicy zaczną się wreszcie obawiać.

wiec spisali protokol oraz skierowlai sprawe dos adu,i powiedzieli ze sad musi skierowac to do inspektora czy tam ministra srodowiska itd....ze to dluuugo bedzie trwac,oczywiscie mamy 2 tyg. na odwolanie.....byliby nie soba jakby niepowiedizeli ze za to grozi od 3 miesiecy do 3 lat wiezienia(tylko dla kogo??)albo grzywna od 100 do ilus tam zlotych....no to wszystko,nie wiem jak w innych sklepach.ale z godzine moze 1,5 h byli.

Co do wymiaru kary się walneli bo zgodnie z ustawą przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (zresztą nie ma takiego wymiaru kary jak podali).
Dla kogo? Właściciela, kierownika itp. nie musi też odpowiedzialności ponosić jedna osoba. Grzywny przepis nie przewiduje (co nie oznacza że sąd nie może orzec niesamoistnej w określonym przypadku).  Może natomiast zostać orzeczona nawiązkę do 10.000 zł i przepadek nielegalnych zwierząt.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #5 dnia: 21.09.2007, 07:27:33 am »
No kontrole są potrzebne, a jak ktoś ma wszystko legalne to nie musi się bać.

Mam nadzieje, że sprawa skończy się dobrze dla Ciebie Kuba.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #6 dnia: 21.09.2007, 08:00:00 am »
Dla Kuby napewno, z innymi może być gorzej. Powinni także oprócz CITESÓW sprawdzac warunki w jakich się gady trzyma, nasz Kuba mógłby dostać nargodę, prawda Kubuś?
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #7 dnia: 21.09.2007, 08:37:25 am »
to skąd jest Kuba?

No mogli by brać weterynarza, który by sprawdzał stan zdrowia zwierząt i warunki i wtedy powinny się sypać kary pieniężne i zatrzymania i zostały by tylko bardzo dobre i porządne sklepy zoologiczne.

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #8 dnia: 21.09.2007, 17:12:57 pm »
hehe oj dziekuje za komplementy:)ale nie wlewaj az tak,poprostu robie co moge...:)i mysle ze nie maja najgorzej...caly zcas czekam za nowym terrarium..a co do kontroli...oni wlasnie tylko papiery sprawdzaja..a warunki to sprawdza...no wlasnie kto...? animals?pwoiem tak,zalezy do kogo sie zglosi osoba ktora zauwazy te zle warunki...kiedys mielsimy "dziwnego"klienta...ktory co chwile cos gadal ze cos jest zle i raz przyszedl z telewizja..hehe....chodizlo wtedy o fretke...ze niby ma malo meijsca,ale jak na sklep....to ona miala niecala klatke o wymiarach 100x50...no ale mniejsza z tym,dzisiaj sie dowiedzialem,ze ten czlowiek"biegly" chyba sie niezna za bardzo na papugach bo jezlei stwierdzil ze nasza aleksandretta to jest chinska to chyba niewidzial chinskiej...ponoc piskle chinskiej jest wieksze niz piskle rozowpiersnej czy tez obroznej...no ale mniejsza z tym....ja jestem jak anjbardziej za tym by byly kontrole,ale zeby byly one w wiadomym celu,a nie ze przychodza i sie sami pytaja czy mamy jakies zwierzaki"na citesie"...a sklep moj(w  ktorym pracuje)jest w Poznaniu...
jelsi chodzi o warunki to staram sie jak moge....mysle ze niemaja najgorzej,ale pochwalic sie moge ze wieeeelu klinetow "sprowadzilem" na dobra droge:)
pozdrawiam

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #9 dnia: 21.09.2007, 17:37:42 pm »
Ach nie bądź taki skromny  ;), wiem, że zwierzaki mają u Ciebie dobrze, korespondujemy już prawie rok......
TUPTUŚ

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #10 dnia: 21.09.2007, 17:54:23 pm »
no dobra....nie bede skormny ;)...i pochwale sie ze mam nowych podopiecznych:)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Kontrole dot. CITES w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #11 dnia: 21.09.2007, 18:49:46 pm »
no kontrole powinny byś uzasadnione lub po prostu w trosce o zwierzęta częste, ale z kim kto się zna i jest kompetentny.