Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:56:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przewóz żółwia za granicę  (Przeczytany 11626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrzanu88

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Przewóz żółwia za granicę
« dnia: 02.11.2013, 13:26:10 pm »
witam kupilem zolwia pare miesiecy temu, mieszkam w holandii i wyjezdzam na paro tygodniowe urlopy do polski i zastanawiam sie czy musze miec jakies dokumenty na niego itp? bylem z nim u weta n kontrole i powiedzial ze powinienem od sprzedawcy dostac papier z CITES, ale takowego nie dostalem, dzis bylem w zoologiku i gosciu mi powiedzial ze dostalem kartke ktora jest jakby proforma cites, a ze zolw stepowy znajduje sie w grupie B to ze to mi powinno wystarczyc.    zna ktos z was ten temat ? poradzcie cos:)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Przewóz żółwia za granicę
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2013, 13:30:44 pm »
czesc :)
jesli jest to zolw stepowy (a z tego co piszesz jest) faktycznie ten gatunek podlega pod kategorje B czyli jest zwolniony z C.I.T.E.S. wystarczy jakikolwiek dokumet zakupy zolwia potwierdzajacy tylko jego kupno.ten gatunek nie obowiazuje nawet chip :)
spokojnie na takim dokumecie jaki posiadasz mozesz przewiesc gadzine.
dowiadywalam sie tych wszystkich info po tym jak mialam stresa z przewozem Lakusi do mnie.okazalo sie ze gadzina moze jechac spokojnie i teraz o przewoz Toldiego tez jestem juz spokojna :) udanego urlopu :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Przewóz żółwia za granicę
« Odpowiedź #2 dnia: 02.11.2013, 13:40:10 pm »
Żółwie greckie też są w grupie B?
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline chrzanu88

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Przewóz żółwia za granicę
« Odpowiedź #3 dnia: 02.11.2013, 13:42:00 pm »
oooo no to pieknie :D  dziwna sprawa ze wet nie wiedzial tym bardziej ze jest niby specem od gadow:P mowi mi tez o chipie i powiedzial ze dopiero jezeli zolw bedzie wazyl ponad 500gram nalezy go oznaczyc :)   fajnie dziekuje bardzo za info i uspokojenie:)
 

Dodano 02.11.2013, 13:46:17 pm
co z zolwiem greckim nie wiem, ale dzis na necie znalazlem gdzies tabele dla zolwi z organizacji cites z przydzielonymi grupami, teraz nie moge tego znalesc, z tego co pamietam to wszystkie zolwie z rodziny horsfieldi zaliczaja sie do grupy b anie nie dam sobie glowy uciac, musisz poszukac gdzis tej tabelki:))
« Ostatnia zmiana: 02.11.2013, 13:46:17 pm wysłana przez chrzanu88 »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Przewóz żółwia za granicę
« Odpowiedź #4 dnia: 03.11.2013, 20:52:45 pm »
Żółwie greckie też są w grupie B?

Greki są w aneksie A --> >>link<< (str. 90).


Dodano 02.11.2013, 13:46:17 pm
co z zolwiem greckim nie wiem, ale dzis na necie znalazlem gdzies tabele dla zolwi z organizacji cites z przydzielonymi grupami, teraz nie moge tego znalesc, z tego co pamietam to wszystkie zolwie z rodziny horsfieldi zaliczaja sie do grupy b anie nie dam sobie glowy uciac, musisz poszukac gdzis tej tabelki:))
Tak, Testudo horsfieldii czyli żółwie z gatunku stepowych są w aneksie B. Greckie (Testudo hermanni) to zupełnie inny gatunek, aczkolwiek ta sama rodzina, czyli żółwie lądowe.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Przewóz żółwia za granicę
« Odpowiedź #5 dnia: 03.11.2013, 21:57:27 pm »
Dzięki. :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z