Forum o żółwiach lądowych - żółw stepowy i grecki, hodowla, terrarium, nasze żółwie

Wiedza => Prawo => Wątek zaczęty przez: Ania Maria w 03.04.2019, 19:55:27 pm

Tytuł: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: Ania Maria w 03.04.2019, 19:55:27 pm
Witam, mam pytanie czy istnieje wogole możliwość zabrania ze sobą na pokład samolotu 2 zolwii lądowych, jeden jest stepowy a drugi srodziemnomorski? Czy ktoś kiedyś miał podobna sytuacje i wie od czego by tu zacząć i jak się do tego zabrać? Będę wdzięczna za każda podpowiedz.
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: heres w 03.04.2019, 20:43:50 pm
A masz dokumenty CITES?
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: Ania Maria w 04.04.2019, 00:44:46 am
Niestety nie, tutaj jest trochę inny świat i przy zakupie żółwika nie otrzymuje się dokumentu Cites :( wiem ze jest on potrzebny a wręcz wymagany jesli chce się podróżować ze zwierzątkiem na terenie EU. Tutaj dokument Cites może wystawić lekarz weterynarii z ministerstwa środowiska który może potwierdzić kategorie żółwia, jego wiek i stan zdrowia. Taki dokument jest później zaopatrzony w specjalna pieczątkę i potrzebne będzie jeszcze tłumaczenie, na język kraju do którego miałby podróżować gadzinka. Z tym ze na taka wizytę trzeba się najpierw umówić i specjalnie jechać do stolicy w tym przypadku do Kairu.
A gdzie mogłabym znaleźć kategorie Cites? I jakie jeszcze dokumenty będą ewentualnie potrzebne do wyjazdu?
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: heres w 04.04.2019, 09:30:00 am
https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-importowac/proc_428-zezwolenie-na-przywoz-do-ue-egzotycznych-okazow-dzikiej-fauny-i-flory---cites (https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-importowac/proc_428-zezwolenie-na-przywoz-do-ue-egzotycznych-okazow-dzikiej-fauny-i-flory---cites)
Rozumiem że jesteś za granicą i chcesz przyjechać z żółwia i do PL?
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: Ania Maria w 04.04.2019, 18:15:02 pm
Bardzo dziekuje za linka, wiele przydatnyh informacji. Tak jestem poza granicami i chcialabym przewiezc zolwiez Egiptu do Polski.
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: Ania Maria w 04.04.2019, 18:19:44 pm
Czy ktos moze sie orientuje jak wyglada odprawa na lotnisku jesli chodzi o zolwie? Czy konczy sie tylko na przejrzeniu dokumentow czy sa moze pobierane jakies probki do badan - kal, mocz albo krew? A moze zolwiki sa zabierane na kwarantanne na koszt wlasciciela?
Tytuł: Odp: Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski
Wiadomość wysłana przez: doru w 05.04.2019, 19:37:53 pm
Zasady kwarantanny zależą od krajów wywozu i przywozu zwierzęcia, najlepiej dowiadywać się u źródeł - straż graniczna, inspektoraty weterynaryjne. Badań raczej nie ma, kwarantanna jest prawdopodobniejsza.