Wiedza > Prawo

Transport zolwii lądowych z Egiptu do Polski

(1/2) > >>

Ania Maria:
Witam, mam pytanie czy istnieje wogole możliwość zabrania ze sobą na pokład samolotu 2 zolwii lądowych, jeden jest stepowy a drugi srodziemnomorski? Czy ktoś kiedyś miał podobna sytuacje i wie od czego by tu zacząć i jak się do tego zabrać? Będę wdzięczna za każda podpowiedz.

heres:
A masz dokumenty CITES?

Ania Maria:
Niestety nie, tutaj jest trochę inny świat i przy zakupie żółwika nie otrzymuje się dokumentu Cites :( wiem ze jest on potrzebny a wręcz wymagany jesli chce się podróżować ze zwierzątkiem na terenie EU. Tutaj dokument Cites może wystawić lekarz weterynarii z ministerstwa środowiska który może potwierdzić kategorie żółwia, jego wiek i stan zdrowia. Taki dokument jest później zaopatrzony w specjalna pieczątkę i potrzebne będzie jeszcze tłumaczenie, na język kraju do którego miałby podróżować gadzinka. Z tym ze na taka wizytę trzeba się najpierw umówić i specjalnie jechać do stolicy w tym przypadku do Kairu.
A gdzie mogłabym znaleźć kategorie Cites? I jakie jeszcze dokumenty będą ewentualnie potrzebne do wyjazdu?

heres:
https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-importowac/proc_428-zezwolenie-na-przywoz-do-ue-egzotycznych-okazow-dzikiej-fauny-i-flory---cites
Rozumiem że jesteś za granicą i chcesz przyjechać z żółwia i do PL?

Ania Maria:
Bardzo dziekuje za linka, wiele przydatnyh informacji. Tak jestem poza granicami i chcialabym przewiezc zolwiez Egiptu do Polski.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej