Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:38:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wyjazd z PL do UK z żółwiem  (Przeczytany 6352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cruenzo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Wyjazd z PL do UK z żółwiem
« dnia: 30.04.2016, 20:10:25 pm »
Witam wszystkich.

Szukałem odpowiedniego działu, by się przywitać, ale nie widzę takiego, wiec czynie to tutaj, gdzie tak naprawdę muszę zamieścić pilny dla mnie wątek.
mam na imię Michał i jestem z Warszawy. za niespełna tydzień wyruszam za chlebem i godnym życiem do UK.
Wraz z żona posiadamy małego, opancerzonego gałgana z gatunku Testudo horsfieldii, czyli żółwia stepowego  :)
Naczytałem się o różnych dokumentach potrzebnych do wywozu żółwi m.in. CITIES. wszystko fajnie, tylko że żółw trafił pod dach mojej obecnej żony w czerwcu 1992 roku.
Zwierzak pochodził z warszawskiego ZOO w którym to było poddane kwarantannie  całe stadko żółwików pochodzących z nielegalnego przemytu, który został wykryty przez polskie służby. Po kwarantannie władze ogrodu zoologicznego zamieściły ogłoszenie w gazecie, ze mają do oddania żółwie stepowe. Moja żona "załapała się" na jednego zdrowego samca, któremu dała na imię Kacper.  Jednak nie otrzymała żadnego dokumentu poświadczającego pochodzenie zwierzęcia. Teraz nie wiem, czy możemy jechać z naszym pupilem bez obaw do UK? naczytałem się, ze Niemcy robią problemy podczas kontroli a i weterynarz mi dziś tez powiedział że w przypadku takowej żółw jest konfiskowany a sam właściciel ma poważne problemy.
Czy ktoś z Was może mi pomóc w tej materii? Nie wiem co robić, bo chciałbym tego małego gałgana zabrać z sobą ale mam obawy - pytanie, czy uzasadnione?
Z góry dziękuję, za rzeczowe i konkretne odpowiedzi.

--
Pozdrawiam
Michał vel cruenzo

Offline Magnvs

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Wyjazd z PL do UK z żółwiem
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2016, 16:30:41 pm »
Witaj, nie wiem czy nadal aktualne, ale odpowiem co wiem.
Na pewno wjeżdżając do UK musisz mieć zaświadczenie że żółw jest zdrowy od weta. Około miesiąc przed wjazdem do UK będziesz musiał odrobaczyć pieszczocha a następnie ok 24h przed wjazdem po raz drugi.
UK jest bardzo restrykcyjnym krajem jeśli chodzi o wjazd!!
Najważniejsze to CITES bez tego będzie Ci ciężko przekroczyć granice z kacprem. Proponował bym pozostawić zwierzaka pod opieką kogoś niczym dograsz wszystko w 100%. Sam za 2 miesiące wracam z UK do PL z naszym małym Angelem i wszystko dogrywałem 10 razy zanim wyruszę bo żółwie nie najlepiej znoszą podróże, nie można męczyć zwierzaka.
Pozdrawiam

Cytuj
http://forum.zolw.info/index.php/topic,303.0.html - żółw kupiony wiele lat temu
http://forum.zolw.info/index.php/topic,515.0.html - żółwie urodzone w niewoli
« Ostatnia zmiana: 19.06.2016, 16:33:05 pm wysłana przez Magnvs »