Wiedza > Prawo

Wywóz stepowców do Niemiec

(1/3) > >>

Kuba i Buba:
Witajcie :D

za rok wyjeżdżam do Niemiec najprawdopodobniej ja stałe. Mam dwa piękne żółwiki, które chce ze sobą zabrać. Wszystko byłoby super, ale sprawa komplikuje się ze starszym żółwiem... a mianowicie. Na jednego żółwia 7-letniego mam dokumenty, a właściwie dowód zakupu ze sklepu, tzn paragon i karteczkę gdzie żółw się urodził. Starszego żółwika mam już 15 lat. Został kupiony w sklepie zoologicznym. Dowodu zakupu nie mam, sklep nie istnieje już od wielu lat... a słyszałam, że nie można bez dokumentów przewozić gadzinek nawet w UE. Starszy żółw nie jest nigdzie zarejestrowany. Boje się, że nie będę mogła zostać w Niemczech na stałe, bo bez moich żółwików nigdzie się nie ruszę. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Dodam jeszcze, że oba żółwiki to stepowce.

lili:
generalnie do Niemiec można wjechać bez kontroli granicznej, gorzej jak ktoś leci samolotem.

Kuba i Buba:
No tak ale też nie chciałabym przewozić żółwi bez dokumentów bo może się uda,  wolalabym to zrobić zgodnie z prawem aby uniknąć ewentualnych problemów
 
Dodano 04.08.2014, 18:51:28 pmTo jak myślicie, mam jakieś możliwości aby usyskac dokumenty na moje żółwiki? Będę wdzięczna za pomoc

Regis:
Ciężka sprawa..
Z punktu widzenia prawa ten starszy żółw jest w Twoim posiadaniu nielegalnie (brak jakichkolwiek papierów). A pytałaś na jakimś forum prawnym?
Może oni jakoś pomogą...
Spróbuj tutaj: http://forumprawne.org/

ankan:
Żółwia bez papierów, niezarejestrowanego w okresie "amnestii" nie uda Ci się niestety już zalegalizować..:( I lepiej w urzędzie nie próbować.
Zostaje Ci go przewieźć bez papierów skoro chcesz go zabrać ze sobą.

A tego młodszego też pewno nie zarejestrowałeś w urzędzie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej