Wiedza > Prawo

Wywóz żółwia do UK

(1/3) > >>

kondi:
hej,

Tak się składa, że od połowy czerwca przeprowadzam się na stałe do Londynu. Oczywiście jest kwestia Kuby. Nie mam na niego żadnych angielskojęzycznych papierów, jedynie świadectwo urodzenia w niewoli. Napisałem kilka maili i oto co dostałem w odpowiedzi:


>>>
Documents called CITES permits would be needed if you wanted to move endangered animals to/from the UK from a Non-EU state. No CITES permits are needed for movements between EU member states. You don't need a permit to bring your Hermann's tortoise into the UK from Poland. The Hermann's Tortoise (Testudo hermanni) is listed on CITES Appendix II and so permits would be needed if you wished to take it out of the EU.

The attached guidance note explains what CITES is and how it is enforced in the UK.

All of the above can also be found on our website
http://animalhealth.defra.gov.uk/cites/

Advice on Health/Disease Controls can be obtained from the Imports Office of Animal Health {The UKs State Vets} (tel 01245 454860)<<<


Piszę tutaj, bo może się to komuś przyda w przyszłości. Na innego maila dostałem odpowiedź, że informację o stanie zdrowia można wypisać osobiście, nie jest konieczna opinia weterynarza. Oczywiście dopóki nie sprawdzę na żywo, to nie przestanę się denerwować. Szkoda tylko, że LOT mi nie pozwala przewieźć żółwia na pokładzie, więc chyba będę jechał pociągiem do Brukseli, a potem Eurostarem do Londynu. Dzień z życia jak nic.

malwa:
Super Kondi to tylko kawaleczek od nas , bedziemy sie odwiedzac...  ;) (kawaleczek mam na mysli 40 minut samolotem lub 2 godziny samochodem do Dublina + 4 godziny promem + 3 godziny samochodem do Londynu :laugh:)

kondi:
jestem za, uwielbiam Irlandię :)

TomaszW:
To możemy się wzajemnie odwiedzać! :)
Pozdrawiam ze Szkocji! ;D

malwa:
No nas do Szkocji ciągnie ale to na przejazdzki motocyklem, maja tam piękne serpentynowe drogi, coś co Garnkowi chodzi po głowie od dluzszego czasu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej