Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:28:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakup żółwia z Czech - legalnie  (Przeczytany 3673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karoll66

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Zakup żółwia z Czech - legalnie
« dnia: 30.10.2020, 11:42:46 am »
Dzień dobry
zastanawiam się nad zakupem żółwia z Czech. NIe tylko z powodu takiego, że są tam tańśze, lecz również ze względu na szeroką dostępność różnych farm hodowlanych w Czechach, interesuje mnie tylko żółw z Cites, sposób pozyskania "C" czyli Captive - z niewoli, nie biorę nawet pod uwagę "W" czyli wildlife.

Mam kontakt bodajże z trzema którzy zgodzili się na sprzedaż, opisali iż żółwie posiadają dokument CIites A, chodzi o hermani hermani, dwa z nich posiadają nawet czip. Są to zwierzęta 2-3 letnie. Przy zakupie będzie sporządzona umowa przekazania i przekazany zostanie dokument Cites do konkretnego okazu który razem z nr czip jest wpisany do tego Cites'u.

czy ktoś przechodził już taką sprzedaż? miał może problemy z rejestracją lub inne problemy prawne? Wydaje mi się że temat sposób zakupu zaplanowany dobrze, powinno się odbyć bezkolizyjnie.

pozdrawiam

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Zakup żółwia z Czech - legalnie
« Odpowiedź #1 dnia: 31.10.2020, 11:36:50 am »
Jeśli żółw będzie miał wszystkie niezbędne dokumenty to z rejestracją raczej nie będzie problemu.

Offline karoll66

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia z Czech - legalnie
« Odpowiedź #2 dnia: 05.11.2020, 14:48:05 pm »
Dzięki za odpowiedź. Tez mi sie tak wydaje. Z tego co sie u Czechów dowiadywalem to daja zolty cites oryginał+ zdjecie zolwia lub nr czip jesli juz ma (zazwyczaj starsze, ponad rok) + umowa przekazania. Jesli chodzi o testudo hermani to wykaz A wiec jeden zolw=jeden cites.