Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:28:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw grecki - trzeba rejestrować?  (Przeczytany 22965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline papi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • żółw Coco (samiczka)
Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« dnia: 01.01.2012, 15:40:01 pm »
Dostałam od koleżanki żółwia greckiego bez papierów ani niczego. Czy jak będę chciała go zarejestrować to ta osoba może zgłosić to na policje, co grozi za coś takiego czy nic nie będzie się działo ? Czy w ogóle go nie rejestrować ? .Trzeba żółwia rejestrować.?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #1 dnia: 01.01.2012, 15:52:56 pm »
Żółw grecki jest objęty CITES, więc zgodnie z prawem masz obowiązek zgłosić go do rejestracji. Ja mam 6 żółwi i nie są zarejestrowane, choć 2 z nich posiadają papiery. Już przepadło. Planuje jednak zrobić myk i wszystkie zarejestrować ;) Moim zdaniem mogłoby się udać zgłosić do jakiejś organizacji. ''Oddać'' im tego żółwia, dogadać się jakoś i go od nich adoptować... Od momentu adopcji masz 2 tyg. Nie wiem czy to skuteczny sposób, ale warto się zakręcić w tym kierunku. Myślę, że jak się ma jednego żółwia to brak papierów nie jest ogromnym problemem, choć wiadomo- lepiej mieć wszystko czarno na białym :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.09.2012, 17:48:02 pm »
proszę o podpowiedź, jako nowy posiadacz żółwia greckiego, kupionego w sklepie zoologicznym, dostałem jakiś dokument urzędowy w języku czeskim, chyba dotyczący wywozu żółwia za granicę i tyle , nic w sklepie nie mówili o jakiejś rejestracji ..

Gdzie się mam z tym zgłosić i czy ten papier oraz paragon są wystarczające ?
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.09.2012, 17:55:03 pm »
Jeśli masz cites ( to pewnie ten dokument) to możesz żółwia zarejestrować. Ja też mam greka, ale nie rejestrowałam. Jeśli upłynęło więcej niż 2 tygodnie od kiedy kupiłeś żółwia to nie możesz go już zarejestrować.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #4 dnia: 25.09.2012, 18:02:55 pm »
I co wtedy ? zakładając, że nie będę nim handlował i wystawiał oferty na np. allegro, bo nie po to kupiłem, to co mi daje rejestracja i czym grozi brak ?
Czy np. weterynarze wymagają jakiegoś potwierdzenia urzędowego ?
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #5 dnia: 25.09.2012, 18:07:20 pm »
Nie lekarz weterynarii nie wymaga żadnych papierów.
Czy coś Ci grozi? Nie słyszałam jeszcze o czymś takim jak kary. Jesli amsz żółwia tylko dla siebie i nie bedziesz go rozmnażał, to nie sądzę abby coś Ci grozilo.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw grecki - trzeba rejestrować?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.10.2012, 01:25:42 am »
[..] co mi daje rejestracja i czym grozi brak?

Rejestracja (równoznaczna z opłaceniem podatku) daje możliwość posiadania żółwia. Za umyślne niedopełnienie obowiązku rejestracji grozi kara aresztu lub grzywny.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM