Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 15:38:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Adoptuje żółwia  (Przeczytany 11187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #15 dnia: 18.03.2009, 23:18:55 pm »
To dobrze...:)
Dlaczego wybredny...każdy ma swoje preferencje. Ja też wolałam lądowego m.in. dlatego, że mogę go zapakować i przewieźć bezpiecznie, a tachanie akwaria z wodniakiem to już byłby kłopot nie lada. Jak już zamierzasz kupić żółwia to przemyśl dobrze gatunek - czy chcesz zimującego, czy nie, czy gat. bardziej wilgotnolubny czy sucholubny itp.


CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #16 dnia: 19.03.2009, 08:55:12 am »
Ankan, ja tylko tak dla wyjaśnienia powiem, że jak się gdzieś jedzie z wodno-lądowym, to się go wiezie na sucho, nie w akwarium. One są do lądu też dostosowane.

opi87, ty jeszcze troszkę pomyśl o wyborze gatunku, i poczytaj o wodno-lądowych, bo a nuż się przymierzysz na takiego, kto wie  :). A one są za darmo i w kazdej ilości. W każdym razie jak pójdziesz w stronę tylko lądowego, to pamiętaj o zimowaniu, i tak jak ankan napisała.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #17 dnia: 19.03.2009, 13:23:45 pm »
Ja tez postrzegam wodno-ladowce jako bardziej klopotliewy rodzaj gadzinki, i nie chodzi mi tu o transport , tylko zapewnienie takim zwierzakom godnych warunkow do zycia, to jest zazwyczaj glowny powod dlaczego ludzie je oddaja za darmo , rosna dosc duze , wiec tero nawet 200 litrow po jakims czasie robi sie za male, jedza bialko zwierzece co za tym idzie ciagle czyszczenie filtrow itp.mozna zaopatrzyc sie w maly domowy basen i oddalc swoim pupila caly pokoj, ale ilu ludzi moze sobie na to pozwolic , nie mowiac o malym oczku wodnym na zewnatrz ( niektore zolwie wodno ladowe tez zimuja).No ale wszyscy maja swoje upodobania i rozne zainteresowania , roznymi zwierzakami, a ci z nas ktorzy posiadaja ladowce wiedza ze z nimi tez jest kupa roboty.
Wracajac do kupna zolwinki, moze troszke poczekaj , napewno jakis zolwik w krodce bedzie potrzebowal nowego domu, a jesli nie to moze podzwon po hodowcach albo rozmiesc swoje info ze szukasz zolwika na paru innych stronach , nie wiem jak w polsce ale tu mozna podac to np. do gazety lub jest cos w stylu alegro.Ja jestem duzym fanem odkupowania zolwikow za male pieniadze , zazwyczaj sa one po przejsciach , ale staram sie jak moge omijac sklepy, choc nie ukrywam ze pare zolwikow tez z tamtad pochodzi :-\ i jak wszyscy wiedza nie byl to najlepszy wybor, co jedynie barrrdzo kosztowny i bolesny :'(.

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #18 dnia: 19.03.2009, 16:48:53 pm »
To tylko mnie utwiedzilo w przekonaniu, ze lepiej bedzie mi z ladowym- duze akwarium to nie na moj pokoj, wieczorem jak zjade do domu na dluzej to umieszcze wiecej postow na innych forach, jednak rozmawialem dzisiaj ze sprzedawca i wyglada na to ze te zolwie sa raczej z pewnego zrodla- od hodowcow i z papierami, hehe z kazdym dniem coraz bardziej sie nakrecam:)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #19 dnia: 19.03.2009, 18:00:09 pm »
Hmmm... tero tez zajmuje dosc sporo miejsca, zerknij na pare naszych fotek ;), a jesli chodzi o to, czy ze sklepu czy od hodowcy ? Mysle ze u hodowcy maz wieksze szanse na zobaczenie dotychczasowych warunkow zycia twojego nowego przyjaciela, i moze pomocnej rady. W sklapie to ci powiedza to, co chcesz uslyszec, a juz paru znas sie bardzo nie milo przejechalo na kancie,  po za tym wieksze ryzyko ze zolwie byly trzymane razem (mam na mysli rozne gatunki w jednym terarium), itp. Ja jeszcze pare miesiecy temu nie patrzylam na ta sprawe az tak drastycznie ,ale zmienilam zdanie w pare miesiecy jak mi 2 nowe zolwiki padly wartosci 500euro,nie liczac rachunkow od weta i placzu w domu. Ale z drugiej strony nie kazdy sklep mosi byc taki sam , mam paru znajomych pracujacych w zoologach i jesli maja jakies watpliwosci to zawsze sie pytaja o rade a nie udaja wszystko-wiedzacych . Ale to juz twoja decyzja , zrobisz jak zechcesz ,tylko pamietaj zeby najpierw poczytac przed zakupem, na co szczegulnie zwrucic uwage.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #20 dnia: 19.03.2009, 19:54:58 pm »
Basia, wiem że w akwarium się wodnego nie wiezie, jeszcze by się "wychlapał" ...:) Zresztą lądowego też nie wiozę w terra...bo by sie poobijał. Chodziło mi bardziej o to, że dla lądowego łatwiej jest zorganizować nawet jakieś prowizoryczne terro, jak go trzeba zabrać ze sobą w inne miejsce, albo komuś "podrzucić" - wystarczy zwykła drewniana skrzynka, czy większa plastikowa miska, ziemia lub darń i gotowe. Lampki i żółwika łatwo przewieźć. Natomiast takie zastępcze akwaterrarium dla wodnego to już problem zorganizować.

Opi87 - a jaki gatunek zółwika chcesz kupić?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #21 dnia: 19.03.2009, 22:20:16 pm »
Prawdopodobnie wychoduje sobie wspanialego, ogromnego i zdrowego zolwia greckiego, chociaz jezeli bedzie stepowy a nie grecki to rownie chetnie go przyjme/kupie. Z dwoch powodow- po 1. sa chyba najtansze i najlatwiejsze w hodowli, po 2. najbardziej mi sie podobaja:), oba te gatunki wygladaja powiedzmy "klasycznie" czyli tak jak zolw powinien wygladac:) (kolor, ksztalt)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #22 dnia: 19.03.2009, 22:29:03 pm »
Ten drugi punkt z uwagi na który chcesz nabyć greka/stepka lepiej mi sie podoba...:)
Czy są najłatwiejsze w hodowli to nie wiem....chyba tak w sumie to trudno jest znaleźć "łatwego w hodowli żółwia"...:) Weź tylko na początek co najmniej podrostka 2-3 letniego, nie zupełnego malucha, bo te są zdechliwe.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #23 dnia: 20.03.2009, 08:25:46 am »
Ankan, co do transportu to potem zawsze plastikowe pojemniki najlepiej się nadają, ja już kiedyś to nawet i z rybami wyjeżdżałam, to mam to obmyślane i przerobione. A tych pojemników to w sklepach jest pełno, dużych i małych.
Kurcze, tak śnieg pada wkoło, że nad morze mi się chce, ale tam też pewnie zimno.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #24 dnia: 20.03.2009, 20:35:37 pm »
Z rybkami...:) Niezła jesteś...:) A na długo?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #25 dnia: 21.03.2009, 10:04:28 am »
Z rybami na 2 miesiące. Wróciły zdrowe i całe. I szczęśliwe, bo były na wakacjach ;D.
A tak poważnie, to nie polecam tego każdemu, bo to wyzwanie. A każde stworzenie lubi spokój.
Ankan, a ja już i nawet z żabami podróżowałam, i to z wodnymi i z lądowymi. A także z wieloma gryzoniami. I to wszystko naraz jechało, masa sprzętu dla nich i akcesoriów, i jeszcze małe dziecko na deser.
Cysty Sajgon!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #26 dnia: 21.03.2009, 11:13:05 am »
To masz Basia wprawę z takim zwierzyńcem podróżować....::)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #27 dnia: 21.03.2009, 22:16:25 pm »
Pamiętaj, że terro i wyposażenie to też nie mały koszt.

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #28 dnia: 26.03.2009, 00:39:08 am »
niestety z wielkim zalem, ale musze chwilowo zrezygnowac z wszelkich staran o zolwia, poniewaz rozsypal mi sie samochod i musze kupic jakis nowy nie mam w tej chwili czasu i funduszy zeby zapewnic zwierzeciu opieke, bardzo przepraszam za zamieszanie i dzieki wszystkim za fatyge.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #29 dnia: 26.03.2009, 09:21:17 am »
Nic nie szkodzi. Na razie więc wątek zamykam. Jak się coś zmieni to po prostu daj znać.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.