Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 01:03:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kujawsko-pomorskie: przyjmę każdego żółwia  (Przeczytany 5024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomaszW

  • Gość
Kujawsko-pomorskie: przyjmę każdego żółwia
« dnia: 01.09.2010, 20:10:26 pm »
Czytam i czytam przerażające historie o żółwiach trzymanych w fatalnych warunkach... >:(

Tak to zwykle się kończy, gdy zwierzę jest kupowane dla dziecka jako zabawka lub przez dorosłego człowieka jako chwilowa zachcianka (a czasem i prezent).Po jakimś czasie pojawia się problem - jak się pozbyć niechcianego żółwia...Często dochodzi do tego, że żółw trafia "z deszczu pod rynnę".Przykre... :(

Najlepiej by było wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży żółwi. ;D

I tak jest już lepiej niż kilka lat temu, bo teraz przynajmniej żółwie muszą mieć papiery.Oprócz tego ceny żółwi wzrosły, więc ogranicza to w jakiś sposób pochopne kupowanie tych zwierząt.
Mimo to cały czas dziesiątki (o ile nie setki) żółwi żyją skazane na łaskę i niełaskę swoich właścicieli. :(

Do czego zmierzam.

Postanowiłem, że zaopiekuję się każdym niechcianym żółwiem lądowym.Sądzę, że spełniam wymagane warunki:

-zajmuję się żółwiami już 17 lat,
-obecnie mam dwa żółwie stepowe i jednego obrzeżonego,
-mam ogród, w którym mogę zbudować kolejne wybiegi dla żółwi,
-z pokarmem nie ma problemu, bo w ogrodzie rośnie dużo polnych roślin,
-moje żółwie zimuję od lat w nieogrzewanej piwnicy,
-jestem zwolennikiem trzymania różnych gatunków osobno (dotyczy to także agresywnych osobników jednego gatunku, które nie mogą żyć w grupie z innymi),

To tyle  :)

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Kujawsko-pomorskie: przyjmę każdego żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 01.09.2010, 20:18:54 pm »

Postanowiłem, że zaopiekuję się każdym niechcianym żółwiem lądowym.


no no, uważaj bo wkrótce będziesz miał ich "dziesiątki (o ile nie setki)" ;)
Stefanka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Kujawsko-pomorskie: przyjmę każdego żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 01.09.2010, 20:33:35 pm »
Hmm... to naprawdę fajnie, że masz warunki, chęć i właściwe podejście do zimowania czy trzymania różnych gatunków.
W dodatku to chyba jedyne porządnie napisane ogłoszenie.

Mnie to cieszy i napawa nadzieją, bo żółwi które potrzebują domu jest niemało, ale mimo wszystko ze strony bardziej doświadczonych użytkowników szukających nowego domu dla żółwia, spodziewaj się pewnej dozy nieufności, która z pewnością będzie malała w miarę upływu czasu i znajomości poprzez forum ew. realny kontakt. Nie gniewaj się jednak i nie bierz do siebie, bo to "standardowa procedura", po prostu chcemy jak najlepiej dla żółwi.

W dłuższej perspektywie tych żółwi może być sporo i przjdzie moment w którym będziesz musiał zastanowić się czy dasz radę.
To są także zobowiązania i wydatki. Co będzie za kilka lat? Czy nie zdecydujesz się np. przeprowadzić? To wszystko trzeba brać pod uwagę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

TomaszW

  • Gość
Odp: Kujawsko-pomorskie: przyjmę każdego żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2010, 00:13:11 am »
Z przeprowadzką to nie problem. :)
Już zastanawiam się nad większym ogrodem i domem (z piwnicą do zimowania). ;D