Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 18:14:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przygarne żółwia lądowego:)  (Przeczytany 9392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Przygarne żółwia lądowego:)
« Odpowiedź #15 dnia: 24.09.2010, 19:38:28 pm »
Ja jak juz napisałem w pierwszym poscie to terrarium jest do przerobienia!
I teraz chciałęm zadać kilka pytań:
1.Czy mam z  góry zdjać przykrycie?
2. oczywiscie wszystka dekoracja bedzie powyciagana i zrobiona bedzie tak jak powinen miec żółw czyli darniana na podłodze jakieś kryjówki i jakis kamień... Jak byscie mogli to podpowiedzcie co jeszcz moge w nim ulepszyc żeby żółwiom było w nim naprawde dobrze!
A jeżeli to terrarium kompletnie sie nie nadaje to poprostu zrobię nowe znaczy zrobi mi kolega bardzo tanio który jest szklarzem!
A oto zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e070d224569aef17.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f9354bfd640d08e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/990e8ffd8c50eb3a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba2877c8a3bfe41.html
W rogu siedzi gekon ale oczywiscie juz go tam niema bo został sprzedany, a wyposażenie było robione po domek dal gekona i teraz tylko muszę trochę przebudowac a jak nie to poprostu jak wyzej pisałem skleji mi kolega nowe!
Pozdrawiam ADRIAN!
A i jak bedzie ciepło to zółw bedzie miał do dyspocycji ogród, na którym zrobie wybieg dla żółwia ale to już na wiosnę bo i tak teraz to by tam nie siedział a na wiosne zrobie mu taki z prawdziwego zdarzenia!Oczywiscie bedę sie poradzał na forum jak wyposażyć w środku, a puki co pomużcie mi to terra dla niego ładnie wykończyc!
Dzieki za poświecenie mi swojego czasu:):)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Przygarne żółwia lądowego:)
« Odpowiedź #16 dnia: 24.09.2010, 22:23:02 pm »
Hej kolego, wysil się troszkę - tu na forum jest cała MASA tego typu tematów 'jakie terro najlepsze'. nie trzeba daleko szukać ;)
Lepsze są jednak terraria z osb czy płyt meblowych, bez górnej pokrywy. Oczywiście potrzebne są lampy - UV i grzewcza, chociaż jeżeli żółw będzie wiosna - jesien na wybiegu zew. to te lampy uzywane by były sporadycznie.

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Przygarne żółwia lądowego:)
« Odpowiedź #17 dnia: 25.09.2010, 10:24:33 am »
No to własnie mi chodzi o to czy mam tą górną pokryweś sciagnać z tego terrarium!

TomaszW

  • Gość
Odp: Przygarne żółwia lądowego:)
« Odpowiedź #18 dnia: 25.09.2010, 11:11:54 am »
Przecież Viktoria napisała, że lepsze są terraria bez górnej pokrywy, więc po co pytasz jeszcze raz?!

Zresztą i o tym było na tym forum.

Napisałeś, że czytasz forum, a wygląda na to, że nie czytasz.Zresztą nawet założony przez Ciebie temat czytasz niedokładnie, bo w przeciwnym razie nie padłoby pytanie:
"No to właśnie mi chodzi o to czy mam tą górną pokryweś sciagnać z tego terrarium!" (nie wiem dlaczego na końcu tego zdania jest wykrzyknik, a nie znak zapytania, skoro to pytanie..., o literówkach nie wspomnę...).
« Ostatnia zmiana: 25.09.2010, 11:15:30 am wysłana przez tomaszw »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Przygarne żółwia lądowego:)
« Odpowiedź #19 dnia: 25.09.2010, 13:56:38 pm »
Hej.
Ja bym to uzadzila tak:
Wyjela wszystko z tera i pozadnie je wymyla  ;)
Kupila lub zrobila nowa tapete ktora opkleila bym cale tero do okola tak na przynajmniej 20 cm, wiem ze niektorzy zostawiaja przednia sciane nie oklejona zeby zolwika bylo widac ale ja osobiscie chyba dla komfortu zolwia bym ja tez obkleila.
Zaczela bym od dobrej ziemi , jak masz czas to ja przesidkuj zeby wieksze babrochy wybrac, ziemi w terze mosi byc przynajmniej na 10cm, zakladam ze bierzesz malego zolwika jesli sie uda znalesc jakiegos do adopcji bo na duzego to bedzie troszke za male to tero. Ziemie mozesz wyprazyc w piekarniku.
Poszukala bym jakies ceramicznej doniczki, plaskich kamieni , moze jak sie uda jakas trzykrotke czy zielistke , najlepiej zmontowac jakies puleczki albo haki na ktorych mogl bys je zawiesic to nie beda zabieraly miejsca w terze.
Zaopatrzyla bym sie w dobry termometr, lampy i cale osprzetowanie.

No i takie gotowe , tylko czekajace na zolwika tero zamiescila bym w dziale adopcyjnym  ;). Nawet sama napisze do osoby ktora bedzie miala cos na wydaniu ze jest u nas chlopak z pieknie wyposazonym terem czekajacym na nowego zolwika  ;) . Bo tak to tylko widze tero z gekonem w srodku, i sobie mysle nie wazne co napiszez ja przed oczami mam tego gekona.