Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 03:41:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przygarnę żółwia  (Przeczytany 5104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marekpro2

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 4
Przygarnę żółwia
« dnia: 31.07.2010, 16:18:17 pm »
Witam przygarnę samiczkę żółwia lądowego najlepiej stepowego, ale nie wykluczam innych gatunków posiadam już jednego żółwia stepowego, więc o hodowli tych zwierzaków mam pojęcie mogę również żółwiowi zapewnić świetne warunki posiadam duże terra i wiele miejsca na wybieg zewnętrzny mam również specjalną lodówkę przeznaczoną do zimowanie mojego żółwia, więc nie widzę problemów z zimowaniem przygarniętego żółwia w grę wchodzi tylko samiczka, ponieważ można je łączyć w pary a ja mam taki zamiar i nie chce żeby żyła samotnie. Podkreślam, że karmie żółwie zielenizną i tym, co znajdę na łące a nie tak jak niektórzy nieodpowiedzialni hodowcy sałatą owocami itp. Najbardziej interesowałaby mnie wysyłka żółwia, ponieważ nie mogę po niego dojechać zainteresowanych proszę odpisywać lub pisać na nr. GG- 2223952

TomaszW

  • Gość
Odp: Przygarnę żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 31.07.2010, 18:26:51 pm »
Napisałeś najdłuższe zdanie świata, które można by podzielić na kilka krótszych! :o Świadczy to o niedbalstwie i tym samym lekceważeniu innych osób na tym forum (bo musimy to czytać).

Nie stawiasz za wysokich wymagań?Piszesz, że koniecznie ma to być samiczka, bo chcesz żółwie połączyć w parę.Wcześniej wspominasz, że nie wykluczasz innych gatunków....Bardzo to zawiłe.  :D
Na koniec dodajesz,że ma być przesyłka! :o

Czy to nie przesada?

Z tego, co wiem to samca i samiczki nie powinieneś trzymać cały czas razem, bo on ją zamęczy.Skoro mają być osobno to i tak będą skazane na samotność w oddzielnych terrariach.

Mam nadzieję, że przemyślałeś sprawę (w przeciwieństwie do treści Twojego postu).
« Ostatnia zmiana: 31.07.2010, 18:33:37 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Marekpro2

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 4
Odp: Przygarnę żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 31.07.2010, 19:16:36 pm »
Co do łączenia to raczej nie zamierzam połączyć samca z samiczką tylko zamierzam w przyszłości do niej dokupić samiczkę.

A co do niedbalstwa dopowiedziałem na podstawowe pytania jakie są do takiego rodzaju ogłoszenia a nie napisałem tak jak niektórzy ( przygarnę żółwia i tyle na temat. )

Wysyłka to najlepszy w moim przypadku środek transportu a po za tym jeżeli ktoś by mieszkał blisko mnie to żółwia mogę odebrać a jak będzie wysyłka to koszt pokryję.

Moim zdaniem lepiej że przygarnę niechcianą przez właściciela gadzinę bo mogę jej zapewnić odpowiednie warunki. A przesyłka to nie przesada bo wiem że przesyłka to nic złego a żółw będzie miał lepsze życie

(bo musimy to czytać) nikogo nie zmuszam aby to czytał chce aby ludzie którzy chcą oddać żółwia to czytali a o ile się nie mylę ty do takich nie należysz.

Pozdrawiam

Offline Kasienka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Przygarnę żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 31.07.2010, 19:22:53 pm »
WITAM
Przemysl swoja decyzje..
Z reszta myśle ze osoba ktora zechce oddac zolwia, bedzie na tyle odpowiedzialna, ze odda go srawdzonej osobie.
Ja np tez adoptowałam zolwia, bardzo schorowanego, ktory byl glodzony,zle traktowany i z Katowic jechałam po niego do Gdańska.
Takie poswiecenie, ale tylko dlatego ze zolwie to moj swiat i moge  im zapewnic swietna opieke i warunki.
Wez pod uwage ze ktos kto oddaje zolwia, mogl go znalesc, byc moze zyl w zlych warunkach i wymaga szczegolnej opieki.
Pozatym samiec z samica nie moga byc razem na dluzsza mete.
Poczytaj moze cos wiecej na temat zolwi.
Aha i swoje "ogloszenia" pisz w odpowiednich forach a nie na "oddam zolwia"
Dla mnie to dziwne...no coz i tak pozdrawiam...
Kasienka

TomaszW

  • Gość
Odp: Przygarnę żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 31.07.2010, 19:43:16 pm »
Kolego,
Twoje niedbalstwo nie polegało na tym, że napisałeś o swoich wymaganiach i zaletach (bo to akurat było.... no powiedzmy na Twoją korzyść), ale na formie w jakiej to zrobiłeś - kilka zdań zbitych w jedno, przez co wyszedł chaos :(

A oprócz tego zgadzam się z moją poprzedniczką:)
Ogłoszenie powinno znaleźć się w  dziale podrzędnym - "Przyjmę żółwia", a nie w "Oddam żółwia".

Mimo wszystko życzę powodzenia i pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 31.07.2010, 19:48:33 pm wysłana przez tomaszw »


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.