Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.04.2024, 13:14:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przyjmę żółwia lądowego  (Przeczytany 9671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joasia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: -1
Przyjmę żółwia lądowego
« dnia: 10.10.2010, 13:26:25 pm »
Witam chciała bym zaopiekować się żółwiem lądowym jestem z woj. kujawsko-pomorskiego dołożę wszelkich starań  aby żółwiowi było u nas dobrze.szprotka3131@op.pl
« Ostatnia zmiana: 10.10.2010, 13:28:15 pm wysłana przez joasia »

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #1 dnia: 10.10.2010, 13:37:11 pm »

TomaszW

  • Gość
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #2 dnia: 10.10.2010, 15:13:30 pm »
aniulka
masz u mnie plusa za taką postawę ;)

Tyle razy była mowa o odpowiednim pisaniu ogłoszeń, a tu....znowu to samo.Z drugiej strony może przydałaby się jakaś badziej czytelna informacja na ten temat...Sam już nie wiem. :-\

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #3 dnia: 10.10.2010, 15:14:32 pm »
Przecież jest cały temat o zmianach jakie się szykują w tym dziale.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

TomaszW

  • Gość
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #4 dnia: 10.10.2010, 15:15:33 pm »
Zgadza się.Ja to wiem, ale nowi użytkownicy widocznie nie...

Offline joasia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: -1
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #5 dnia: 10.10.2010, 15:43:58 pm »
Już dopisuję i przepraszam że nie doczytałam; mogę dojechać do Bydgoszczy  mój wiek 34lata nie mam doświadczenia w hodowli żółwia ale dołożę wszelkich starań aby dobrze się nim opiekować. Terrarium kupię to będzie zależało od wielkości żółwia ja mieszkam na wsi .Mamy dzialke to wybieg latem dobry 
 

Dodano 10.10.2010, 16:09:32 pm
Już dopisuję i przepraszam że nie doczytałam; mogę dojechać do Bydgoszczy  mój wiek 34lata nie mam doświadczenia w hodowli żółwia ale dołożę wszelkich starań aby dobrze się nim opiekować. Terrarium kupię to będzie zależało od wielkości żółwia ja mieszkam na wsi .Mamy dzialke to mgę zbudować  wybieg co d zimowania mam też nie ogrzewaną piwnice to na tyle pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 10.10.2010, 16:09:32 pm wysłana przez joasia »

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #6 dnia: 10.10.2010, 16:38:44 pm »
aniulka
masz u mnie plusa za taką postawę ;)

Tyle razy była mowa o odpowiednim pisaniu ogłoszeń, a tu....znowu to samo.Z drugiej strony może przydałaby się jakaś bardziej czytelna informacja na ten temat...Sam już nie wiem. :-\
Dzięki  :D
Swoją drogą pamiętam,że zanim napisałam pierwszego posta, 1,5 miesiąca byłam cichą czytelniczką/podglądaczką nie tylko tego forum o żółwiach (od kiedy mam Drakusia na tę stronę odwiedzam kilka razy dziennie, choć przyznam,że się loguję znacznie rzadziej ;)). A regulaminu chyba trudno nie widzieć, no chyba że ktoś zajrzał i od razu był zdecydowany napisać posta. W sumie tylko po przestudiowaniu określonych działów,można powiedzieć,że jest się świadomym decyzji o posiadaniu żółwia.
Pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 10.10.2010, 16:40:23 pm wysłana przez aniulka »

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #7 dnia: 10.10.2010, 21:09:05 pm »
Terrarium kupię to będzie zależało od wielkości żółwia ja mieszkam na wsi .
[/quote]
możesz troszke rozwinąć tę myśl bo coś mi tu nie styka !
jeżeli kupisz małego zółwia to i małe terra żeby za kilka/kilkanaście miesięcy kupić nowe / większe ?
nie lepiej byłoby od razu kupić jak największe terrarium na które pozwoliłyby ci pieniądze oraz warunki domowe
pozdro
In The Lap Of The Queen

Offline joasia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: -1
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #8 dnia: 11.10.2010, 09:40:14 am »
Terrarium kupię to będzie zależało od wielkości żółwia ja mieszkam na wsi .
możesz troszke rozwinąć tę myśl bo coś mi tu nie styka !
jeżeli kupisz małego zółwia to i małe terra żeby za kilka/kilkanaście miesięcy kupić nowe / większe ?
nie lepiej byłoby od razu kupić jak największe terrarium na które pozwoliłyby ci pieniądze oraz warunki domowe
pozdro
[/quote]Witam może masz rację żeby kupić odrazu duże postawić mam gdzie bo mniejsca u nas dosyć pomyślę .pozdrawiam.

TomaszW

  • Gość
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #9 dnia: 11.10.2010, 19:26:37 pm »
joasia napisała do mnie w prywatnej wiadomości:

"Moje dzieci bardzo by chciały żółwia z resztą ja też moja koleżanka ma i jak zobaczyły to niema innej obocji jak żółw.Eliasz ma 8 lat a Małgosia 3 lata pozdrawiam Asia"

Może jestem świnia, że to upubliczniam, ale sądzę, że to ważne.Żółw nie jest zabawką!
 

Dodano 11.10.2010, 19:50:49 pm
Wygląda na to, że pojawiła się kolejna osoba, która szuka żółwia - zabawki za "darmochę"... >:( >:( >:( :( :( :(
« Ostatnia zmiana: 11.10.2010, 19:50:49 pm wysłana przez tomaszw »

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #10 dnia: 11.10.2010, 20:08:10 pm »
Eh, bo dzieci chcą.. i rzucą po jednym dniu jak zabawkę  albo zamęczą :(

Nie chciałabym oceniać w ten sposób (bo na pewno niejeden z miłośników i hodowców żółwi ma dzieciaki w domu),ale Joasiu, musisz mieć świadomość,że to na Ciebie spadnie odpowiedzialność za zwierzaka. Zastanów się,czy jesteś  na to gotowa (nie wystarczy rzucenie zielska). No i przede wszystkim,czy masz taki wpływ na dzieci, by nie dopuścić do tego,że żółw stanie się zabawką. Kiedy ja zaczęłam myśleć o żółwiu, myślałam,że to najmniej "kłopotliwe" zwierzę, bo nie będzie potrzebowało mego czasu i specjalnego zaangażowania. Potem lektura forum uświadomiła mi,że to naprawdę kosztowne i odpowiedzialne zajęcie,ale przy okazji tym czytaniem tak się "zaraziłam",że wiedziałam,że bardzo chcę  i podołam takim wymaganiom.
Jeśli masz taką świadomość, to cóż..trzeba życzyć szczęścia, by Ci się udało. Jeśli chcesz to zrobić tylko ze względu na dzieci, sama nie czując w sobie tej pasji i chęci, to naprawdę odradzam. Pozdrawiam :)

Offline joasia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: -1
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #11 dnia: 11.10.2010, 20:13:34 pm »
Wiesz tak jak Tomek mnie ocenił to boli bo nie zna mnie i moich dzieciaków żadne zwierzątko nie jest zabawką ja nie mam 15 lat znam życie i dużo w nim przeszłam

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #12 dnia: 11.10.2010, 20:24:32 pm »
Wiesz co Joasiu ja mam propozycję. Napisz całe ogłoszenie od nowa w następnym poście wypisz adres, jakie żółwiowi zapewnisz warunki i jakie masz wiadomości na temat żółwii i wtedy oszczędzi to niepotrzebnych dyskusji. :)
Pozdrawiam Jakub

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #13 dnia: 12.10.2010, 18:25:25 pm »
Może nie powinnem się odzywać ale wybaczcie mi to... jeżeli ktoś pisze do kogoś prywatna  to chyba oznacza, ze niechce żeby o tym się dowiedziały osoby trzecie >:(

TomaszW

  • Gość
Odp: Przyjmę żółwia lądowego
« Odpowiedź #14 dnia: 12.10.2010, 23:01:29 pm »
Dobro żółwi najważniejsze!