Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:33:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dziwny nawyk żółwia  (Przeczytany 17312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Ania147_

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Dziwny nawyk żółwia
« dnia: 28.12.2010, 14:40:06 pm »
Nie dawno dostałam od dziadków ceramiczną podstawkę ,którą służy teraz jako miseczka na jedzenie.
Zdziwiłam się kiedy pewnego dnia zamiast dokończyć suszki (namoczone wodą) Wojtek usiadł na nich. Cała rodzina zaczęła się śmiać ,a on tylko siedział i wyglądał jak by mówił "I co się gapicie?".
Oczywiście kiedy podniosłam go powstała ciapka i musiałam sprzątać i dolną część skorupy i miseczkę. ;D Myślałam ,że to tylko jeden raz tak się stało ,a tu codziennie zamiast dokończyć suszki siada na nich ,a ja muszę sprzątać ciapkę. Nie dawno nawet zasnął w tej misce ,a gdy rano wstał patrzył się na całe terraium i szukał miski ,na której siedział :laugh: ;D
Nie chcę ,żeby siadał na jedzeniu i moje pytanie brzmi: Jak oduczyć Wojtka ,żeby nie siadał na misce?   ??? ::)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2010, 15:19:56 pm »
tego raczej nie oduczysz żółwia
ja również  nieraz widzę jak mój żółwik sobie siedzi w miseczce pełnej jedzienia nie skubiąc go a
ma przecież darń , miejsce wyścielone siankiem nie wiem czym to może być spowodowane
niech sie inni też wypowiedzą ale pewnie wiekszość forumowiczów zauważyła to u swoich podopiecznych
In The Lap Of The Queen

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2010, 15:23:50 pm »
Hmm, coś mi się tak wydaję, że to może być złozony problem... On być może poszukuje czegoś mokrego, np. baseniku :) A suszki jak napisałaś są mokre... może on szuka kąpieli  ::) Masz u niego w terce coś do kąpieli? Też może to być jakaś fanaberia twojego Wojtusia  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline _Ania147_

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 28.12.2010, 16:00:34 pm »
Nie mam u niego nic do kąpieli ,bo albo to wylewa ,albo cały się namacza i roznosi tą "mokrość" po terrarium :P :laugh:.
Ale kąpię go co dwa tygodnie i nawet po kąpieli gdy wpuszczam go do terrarium wchodzi do miski i gapi się na mnie :o :P

________________________________________________________________________________________________________
Ha ,ha ,a to dobre z tą fanaberią ;D :laugh: :D ;) :)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 28.12.2010, 16:07:49 pm »
jakie masz podłoże w terrarium ? < skoro sie martwisz że "mokrość " roznosi po terra >
masz 2 strefy- suchą i wilgotna  ?
In The Lap Of The Queen

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 28.12.2010, 16:59:06 pm »
Co 2 tygodnie? Jeśli żółw w terrarium nie ma stałego dostępu do wody to powinnaś go codziennie kąpać.
Pozdrawiam Jakub

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #6 dnia: 28.12.2010, 18:10:44 pm »
hmm, powiem jedno  :D Coś jest nie tak z twoim podłożem, i boje się, że masz tam piasek...  :-\ Na prawidłowej ściółce, nie ma najmniejszego problemu z wylaniem wody czy roznoszeniem ''mokrości'' Wiem, to nie ten wątek ale proszę, opisz dokładnie jakie ma u ciebie warunki, czy ma lampy... Możliwe ze po warunkach ktoś ci powie o co chodzi z jego nawykiem   ;D Koniecznie wstaw mu miskę z wodą...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 28.12.2010, 23:21:48 pm »
A może akurat nad miską świeci lampa grzewcza?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 29.12.2010, 10:00:46 am »
To że żółw siedzi w jedzeniu, roznosi je po całym terrarium, rozlewa wodę itd to normalne. Nie musisz za każdym razem czyścić jego skorupki /bo się ubrudził'. To jest dzikie zwierze i należy mu pozwolić się ubrudzić, przewrócić, zakopać, wspinać itp bo taka jego natura.
« Ostatnia zmiana: 29.12.2010, 11:12:00 am wysłana przez Viktoria »

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #9 dnia: 31.12.2010, 12:12:10 pm »
dokładnie .. żółw to może nie jakieś głupie zwierze, ale bardzo inteligentne też nie .. zreszta na wolności łazi cały czas po jedzeniu .. w sumie to jego przestrzeń życiowa .. mój potrafił kupe zrobić w jedzenie  <afro>

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #10 dnia: 31.12.2010, 14:17:53 pm »
Hmm... Ja się nie spotkałem jeszcze u moich z takim zachowaniem. 8) Jest szansa przecież, że to co się dzieje oznacza coś niedobrego...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline helkie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Moja koniczynka
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #11 dnia: 31.12.2010, 18:04:34 pm »
A  ja swojego nie mogę nauczyć by chociaż podszedł do miski z wodą która stoi  w terrarium nie chce i już .
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #12 dnia: 09.01.2011, 11:38:59 am »
Podzielam zdanie o poszukiwaniu wilgoci, kapiesz żółwia? Żółw może potrzebować więcej wody i szuka jej właśnie w wilgotnym jedzeniu. ::)
TUPTUŚ

Offline inczi13

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #13 dnia: 29.01.2011, 21:18:07 pm »
ja mojego zolwia tez na poczatku nie moglam nauczyc kapieli. zawsze biegala dookola miski szukajac wyjscia. naszczescie ostatnio jakos to polubila. wylegiwala sie jak dama :) zolwie sa slodkie :D chyba czasem musimy poprostu byc cierpliwi i wszystko samo przyjdzie

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Dziwny nawyk żółwia
« Odpowiedź #14 dnia: 30.01.2011, 13:09:26 pm »
Żółwie to gady, a gady zawsze będą dzikie i nie poskromimy ich instynktu ucieczki i po prostu potrzeba bardzo dużo czasu.
Pozdrawiam Jakub