Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 10:38:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przyzwyczajenie do nieodpowiedniego pokarmu - mail  (Przeczytany 2598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Przyzwyczajenie do nieodpowiedniego pokarmu - mail
« dnia: 21.11.2007, 19:05:48 pm »
Cytuj
Witam. Od kilku miesięcy jestem posiadaczką żółwia stepowego-dostałam go od "znajomej znajomej". Jest już dorosłym żółwiem, ma 22 cm obwodu. Ale mam problem z jego żywieniem. W okresie letnim często wychodziłam z nim na ogódek (mieszkam poza dużym miastem i warunki mam idealne- zdrowa żywność) ale mój żółw nic nie chciał jeść, sprawiał wrażenie przestraszonego i najczęściej zakopywał się w trawę  i tak przesiedział kilka godzin. Teraz również próbowałam go karmić roślinkami ale jedynie za czym przepada i co zje to pokarm Biorept (przypuszczam że są to nawyki wyniesione od poprzednich właścicieli). Tymczasem na waszej stronie przeczytałam, że ten pokarm jest niewskazany. Proszę o radę czy jest jakiś sposób do przestawienia go na właściwą dietę? Pozdrawiam

Witam

Przebywanie żółwia w ciepłe dni na wybiegu to doskonały pomysł. Ciężko powiedzieć co powodowało taką reakcję żółwia, przyczyn może być wiele a informacji o żółwiu mam zbyt mało. Jednym z powodów dla których żółw nie je tego co powienien może być właśnie przyzwyczajenie do niezdrowej, wysokobiałkowej sztucznej karmy ew. innych zbyt obfitych w białko i cukier produktów.
Mimo wszystko najlepiej od razu odstawić Biorept i podawać żółwiowi wyłącznie roślinki (teraz głównie suszone), kilka dni głodówki mu nie zaszkodzi a powinnien z czasem zacząć jeść.
Skoro żółw nie był jednak własciwie hodowany jego stan może być różny. Bardzo często brak apetytu jest objawem różnych chorób. Warto zaniesć go do dobrego weterynarza. Po wyglądzie żółwia można wiele powiedzieć na temat jego dotychczasowych warunków życia. Możesz wysłac mi jego fotki albo wstawić je na forum, to spróbuję coś powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 02.01.2008, 08:42:53 am wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?