Forum o żółwiach lądowych - żółw stepowy i grecki, hodowla, terrarium, nasze żółwie

Żółwie lądowe => Żywienie => Przyzwyczajenia i preferencje pokarmowe żółwi => Wątek zaczęty przez: GeoffreyRush w 09.09.2010, 10:26:45 am

Tytuł: Jak podawać jedzenie? suche czy mokre
Wiadomość wysłana przez: GeoffreyRush w 09.09.2010, 10:26:45 am
Zaczęłam się ostatnio zastanwiać nad tym czy odpowiednio podaję mojemu żółwiowi pokarm, chodzi mi dokładnie o to czy jedzenie dla żółwia trzeba podawać suche w senesie opłukane wodą i wysuszone jakąs szmatką czy można dawać mokre?
Ja często podaję mokre i jeszcze nalewam do miseczki w której to jedzenie lezy trochę wody, zeby zachowało świezość, jeśli zółw go nie zje na raz. Dodam jeszcze ze robie tak, bo moj zolw w ogole nie pije tzn. tylko raz go widzialam jak faktycznie wszedł do miseczki z wodą i chlipał. A wy tu ciągle piszecie o odwodnieniu itd. Co o tym myślicie dobra metoda czy trzeba raczej wysuchyć ręczniczkiem jakims te listki, ktore mu podaję?
Tytuł: Odp: Jak podawać jedzenie? suche czy mokre
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w 09.09.2010, 10:29:28 am
Ja również często podaję mokre, żeby żólwik się przy okazji napił. To dobry sposób. Ale zostawianie mokrego w terrarium to raczej nie bo może zgnić.  ;)
Tytuł: Odp: Jak podawać jedzenie? suche czy mokre
Wiadomość wysłana przez: ankan w 09.09.2010, 12:33:05 pm
Jedzenie może być wilgotne, ale nie powinno ociekać wodą. Ani w niej leżeć.
Tytuł: Odp: Jak podawać jedzenie? suche czy mokre
Wiadomość wysłana przez: Viktoria w 09.09.2010, 17:32:18 pm
Nie martw się tym, że nie pije. Żółwie rzadko piją. Wodę pobierają przede wszystkim z jedzenia i to im wystarcza, ale wchłaniają również przez skórę, dlatego ważne jest żeby utrzymywać odpowiednią wilgotność w terrarium i dobrze żeby żółw miał w terra basenik. Ale sama nie zmuszaj go żeby 'korzystał' z wody. On doskonale wie czego potrzebuje :)