Żółwie lądowe > Przyzwyczajenia i preferencje pokarmowe żółwi

Jedzenie w okresie zimowym

(1/3) > >>

MateuszR:
Witam

Z racji iż przez 14 lat mój żółw mieszkał w domu,chodził po dywanach,dostawał sałatę,pomidory,kalafiory i inne śmieci nadszedł czas na zainteresowanie się nim.Problem w tym że jest okres zimowy a ja nie za bardzo mam co dać mu do jedzonka.Na razie dostaje karmę "Agrobs" Testudo Herbs,bazylię,oregano i dalej brak pomysłów co można kupić z zieleniny w sklepach aby to nie było dla niego śmieciowe jedzenie.Kupujecie coś swoim żółwią w sklepach typu:Biedronka,Kaufland,Tesco,Careffour itd.?

doru:
Jeżeli żółw z różnych powodów nie może zostać zahibernowany, w okresie zimowym powinien jeść tylko susz. Susz można zrobić samemu w lecie, a jeśli to nie możliwe - kupić w sklepach zoologicznych i przez internet. Wiele firm ma w ofercie susze z różnych roślin polnych, warto tylko zwrócić uwagę na to, żeby nie był to susz zbyt rozdrobiony.

Jaki to gatunek żółwia? Jeśli masz go od 14 lat, to podejrzewam że stepowy. One powinny mieć naprawdę restrykcyjną dietę, mają organizm przystosowany do skąpych ilości jedzenia i łatwo je przekarmić.

ankan:
Można mu dać rośliny doniczkowe, np.: aloes, agawę, opuncję, trzykrotkę, zielistkę, grubosza, hibiskusa, grudnika, eszewerię;
Wyhodować coś samemu - np. rzeżuchę, kiełki rzodkiewki, słonecznika.

A w marketach to czasem kupuję: roszponkę, rukolę albo cykorię i stosuję jako dodatek do suszu.

MateuszR:
W Biedronce jest mix sałat na dziale żywności i sałata zawiera rukolę,roszponke itd. czy można ją bez problemu podać?

Anna1983:
Witaj, sałaty nie można podawać w ogóle. Roszponka, rukola, cykoria itp.jako uzupełnienie diety i dodatek do suszu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej