Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:56:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nie chce suchego  (Przeczytany 7244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Nie chce suchego
« dnia: 16.11.2008, 20:15:23 pm »
Co robicie jak nie chce jesc suchego jedzenia? Latem ususzylam babke koniczyne, mlecze i inne zielska. No za nic ich nie tknie. Jestem kiepskim ogrodnikiem i wole nie pokazywac jaka mikro-nasturcja mi wyrosla. Ziol typu bazylia itp kupionych nie rusza. Daje mu teraz troche cykorii i ta mikro-nasturcje i mikro-bratki ale zaraz mi sie to skonczy. Moze macie pomysl skad zdobyc trzykrotke, bo w OBI i innych nie widzialam. Nie mam czasu sie za przeproszeniem podrapac, a ten wybrzydza przy jedzeniu.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2008, 20:27:11 pm »
U mnie pomogło namoczenie suszków w wodzie. Podawałam takie nasączone wodą i mocno odciekniete. Po pewnym czasie z niewiadomych dla mnie powodów zaczął jeść całkiem suche. Te mokre wcianał od razu.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2008, 21:40:01 pm »
Jak dlugo juz tak wybrzydza , moze jeszcze sie nie przyzwyczail do suszonego , jak zglodnieje to zakuma ze to jedzenie one potrafia byc bardzo wybredne.A nie zimojesz go w tym roku?Jak co to spruboj Beaty sposobu ,jesli nie podziala podaj mu swieza trawe, ja nie mam takiego problemu bo u nas nie ma sniegu, mleczaki ,koniczyna , caly rok kwiaty troche gorzej ale nie jest zle.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2008, 21:40:57 pm »
A u mnie poskutkowała jedynie kilku (8) dniowa głodówka.
Strasznie wybredny żółw.

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2008, 23:00:26 pm »
Nie chce go meczyc glodowka, bo on jest w zasadzie rekonwalescentem. Zobacze z tymi namoczonymi.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #5 dnia: 17.11.2008, 09:42:21 am »
U mnie wystarcza trzydniowa głodówka.
TUPTUŚ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #6 dnia: 17.11.2008, 17:24:43 pm »
Moj też się nie przekonał do końca, spróbuj jeszcze pomieszać ze świeżym- Ale więcej suchego, mój dawał się nabrać i tak wcinał na przemian świeże i suche.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #7 dnia: 18.11.2008, 23:05:25 pm »
mój nie jadł przez 2 tygodnie aż się poddałem i wróciłem do świeżego. to było w ubiegłym roku. teraz mam inny patent i wygląda, że działa. wsypuję sporo suchego, bardzo drobno pokruszonego, niemal na proszek. do tego wrzucam pokrojony na kawałeczki albo paski ogórek - jakieś maksimum ćwierć tego co podałbym mu normalnie jako główne i jedyne danie, ewentualnie cukinii. mieszam to, przy czym jeśli to cukinia, a one są dość suche mimo wszystko, to dodatkowo psikam z rozpylacza na miseczkę z ziołami. suche zioła ładnie obsypują warzywa, które normalnie żółw uwielbia i jedząc je, je i suche. pamiętać należy, że suszonki są dość skondensowaną formą żywności, więc aż tak wiele objętościowo ich nie trzeba co świeżego zielska. przy okazji ogórek zapewnia wilgoć. czasem dodaję marchewki, przy czym nie jak w lecie w plastrach, ale startą, wtedy ładnie się przyklejają do niej suszki. przy okazji pomarańcz jest bardzo zachęcającym kolorem dla mojego kuby i dobierając się do odrobiny marchewki jest w stanie zjeść sporo właściwego posiłku. w ten sposób podaję nawet suszoną pokrzywę, której nie lubi.
may you always hear the whisper of wings

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #8 dnia: 25.11.2008, 00:14:23 am »
Ja zalewałem ciepłą wodą suszki z Zuzali - robią się takie jakby bardziej świeże , później podsuszałem ściereczką , i na końcu prosiłem na kolanach...pomogła albo tygodniowa głodówka , albo te błagania na kolanach :D
Jak sobie pomyślę jakie głodówki przeżywają na wolności , to taki tydzień , to drobiazg...
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #9 dnia: 28.11.2008, 15:07:53 pm »
Mój żółw to chyba jakiś odmieniec, zjada suszki od razu, z takim samym apetytem jak świeże zielsko, bez żadnego namaczania itp.. Nawet jak położę mu naraz suszone i świeże to zjada wszystko, często zaczynając nawet od suszonego (zależy co mu się nawinie pod pyszczek ;)).

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nie chce suchego
« Odpowiedź #10 dnia: 28.11.2008, 17:10:43 pm »
Widać nawet żółwie maja swoje upodobania.
TUPTUŚ