Żółwie lądowe > Przyzwyczajenia i preferencje pokarmowe żółwi

Odpowiednie żywienie i skąd je wziąć?

(1/3) > >>

madziarrrrra:
Hej Forumowicze,

przeglądając forum zobaczyłam, że popełniam kilka błędów żywieniowych. Oczywiście od razu chce to naprawić tylko mam kilka pytań. Zrozumiałam z wpisów, że żółw powinien jeść (jeśli coś źle pisze to proszę poprawcie mnie): rukolę, roszponkę (nigdzie nie mogę znaleźć takiej w doniczce czy do zasadzenia (nasiona?)! skąd wy bierzecie?) i trzykrotkę. Moje obawy to - czy to nie za mało? czy nie jest to zbyt uboga dieta? oczywiście od czasu do czasu hoduje kiełki fasoli mung (tylko takie lubi) czy dam marchewkę (bardzo rzadko), cykorię.
I chciałabym spytać skąd bierzecie trzykrotkę taką bez nawozów? i jak sadzicie bazylię (mój nie lubi, ale może się przekona), rukole czy roszponkę? są jakieś nasiona czy jak i skąd? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

QDŁ:
Do takiej diety na pewno karm tym co znajdziesz koło domu: mlecze, baby, pokrzywy, koniczyny itd itp jak coś zapraszam na stronę: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/plants_19.asp

madziarrrrra:
Dzięki za odpowiedź! Jednak mieszkam w dużym mieście i mam duży problem by zebrać takie rośliny wolne od zanieczyszczeń. Ale w lecie radzę sobie jadąc za miasto na rowerze itd. Chodziło mi o zimę, a przede wszystkim skąd wziąć nasiona do zasadzenia rukoli,roszponki i trzykrotke bez nawozów. 

an_na:
Nasiona kupisz w każdym sklepie ogrodniczym. Fajnie zimą rośnie rzodkiewka. Super wielkie to nie wyrosną ale zawsze gadzina coś skubnie. A trzykrotkę kup w kwiaciarni. Przesadź i podlewaj wodą bez nawozów i już. Poleca się też oskubać roślinę u sąsiadki ;) Zrób też zapas suszonych roślin. Żółwie zimą powinny jeść więcej suszków . A kiełki fasoli to jako tylko dodatek bo kiełki mają dużo białka. Można jeszcze kupić hibiskusy, grubosza, aloes, zioła (tylko to już niekoniecznie żółw polubi).
Zresztą tu możesz sobie poczytać http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/karmienie-zolwia-zima

attra:
Rzodkiewka to super sprawa. Sama często sadzę, w zimie też sadziłam.
Nasionka kupisz w większości sklepów ogrodniczych. Mięta, rukola, bazylia jest całą zimę dostępna wwiększości marketó spożywczych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej