Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:39:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw dużo je  (Przeczytany 24376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NoName

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 0
  • jak pomogłem postaw + :)
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #30 dnia: 27.02.2010, 18:45:46 pm »
ja mam tak ze jak ja nakarmie i dam palec to wacha a jak jest glodna i dam palec to ciachnie co zrobic zeby nei ciachala ;]
Posiadany gatunek: Żółw stepowy (Testudo horsfieldi) - Mundzia


Jeśli pomogłem postaw + :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #31 dnia: 27.02.2010, 19:56:04 pm »
nic takie żółwie jak pachniesz np jakąś roślinką po karmieniu to bierze to za tą roślinkę mój żółwik gryzie jak np od czasu do czasu dam mu truskawkę i mam rękę z soku to od razu się na nią rzyca ale to jest śmieszne że jak włożę rękę do terra to żółwik chowa śię a jak mam jedzenie to od razu podbiega i je a jak skończy jeść i jedzenia zabraknie to jak wodzę ręka po terrarium to ją goni :)
Pozdrawiam Jakub

Offline NoName

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 0
  • jak pomogłem postaw + :)
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #32 dnia: 27.02.2010, 20:16:58 pm »
u mnei dokaldnie to samo ;]
Posiadany gatunek: Żółw stepowy (Testudo horsfieldi) - Mundzia


Jeśli pomogłem postaw + :)

Offline JennyLc

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #33 dnia: 17.04.2010, 23:11:33 pm »
Hej, nie wiem gdzie to napisac wiec pomyslalam zeby w dziale zywienia...
Mam takie pytanie, czy Wasze zolwie duzo jedza, bo moj np bardzo duzo, gdy tylko  zerwalam mu mlecze to odrazu je zjadl, gdy wrzuce kwiaty tulipana to tak samo, i tak samo bylo jak bratki mu dalam. Wcina wszystko co jest zolte i zielone. Gdy tylko poloze mu jedzeni w terrarium to odrazu je zjada... Czy to normalne:P

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #34 dnia: 18.04.2010, 00:00:38 am »
W zasadzie żółw zje praktycznie każdą ilość jedzenia, dlatego należy rozsądnie dobierać ilość podawanego jedzenia. Chociaż preferencje żywieniowe są też indywidualne dla każdego osobnika. Mój Frodo i Helga dosłownie rzucają się na jedzenie i pochłoną każdą ilość, a znowu Kuba jest strasznie wybredny.

gdy wrzuce kwiaty tulipana to tak samo...

A czy tulipan nie jest przypadkiem szkodliwy?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #35 dnia: 18.04.2010, 10:59:19 am »
teraz żółwie jedzą więcej bo wiosna przyszła, ale nie możesz dawać mu do oporu, musisz troszkę ograniczać. no i nie karm go dzień w dzień, zrób jeden dzień przerwy na tydzień. a tulipany są trujące dla żółwi.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #36 dnia: 18.04.2010, 11:34:36 am »
Żółwie żyjące w naturze spędzają większość swojego czasu na żerowaniu, dlatego i te, które mamy w domach mają takie zapędy do jedzenia ;D Sola słusznie zauważyła, że należy w związku z tym rozsądnie żółwiowi jedzenie przydzielać, szczególnie osobnikom żyjącym w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach, nie mających za zbyt wiele ruchu.

Co do tulipanów to też mi się wydaje, że są trujące. Żółwie ogólnie bardzo chętnie zajadają się różnymi kwiatami, co nie oznacza, że wszystkie są dla nich w porządku. Także jeśli chodzi o kwiatki, to nie ma co z nimi "eksperymentować" - zawsze lepiej wcześniej się gdzieś dowiedzieć nim dojdzie do tragedii.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #37 dnia: 18.04.2010, 13:51:55 pm »
Co do kwiatów to ja Ci mogę polecić kwiaty: bratka, róży, malwy, nagietka, powoju (rzadko), koniczyny, mniszka, nasturcji, petuni... wiele ich jest i większość jest bardzo lubiana przez żółwie. W ogóle lubią kolorowe rzeczy jeść ;) mój maluszek próbował dziś zjeść żółtą doniczkę  ;)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #38 dnia: 18.04.2010, 15:05:02 pm »
... do tego - bardzo lubiane - kwiaty hibiskusa, czy też drzew i krzaków owocowych  :D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline JennyLc

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #39 dnia: 19.04.2010, 14:44:14 pm »
o kurde to juz mu nie dam tulipana, a co do kolorowych kwiatkow to moj zolw uwielbia wszystkie ktore maja kolor zolty... wrecz rzuca wszystko i biegnie do zoltego mleczan czy bratka;P dzieki za pomoc:)

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #40 dnia: 10.05.2010, 10:25:15 am »
To znaczy ile jedzenia podawać żółwiowi? Ja też zauważyłam, że mój zaczął od tygodnia jeść dużo więcej- tak z 5 razy więcej. Wcześniej mu dawałam wielką garść, a teraz 2 durszlaki. Waży 3,5 kilo mam go 2 m-ce i nie wiem ile powinien jeść.
Mam też pytanie- dieta lampartow w 70-80% powinna składać sie z traw. Czy to znaczy, że powinnam mu zrywać 70% trawy i 30% chwastów. Czy może chwasty też są zaliczane do diety trawnej, a te 30% to np kwiaty. Może się to pyt wydać głupie, ale jestem skołowana.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #41 dnia: 10.05.2010, 11:12:12 am »
Nie przejmuj się - moje teraz też jedzą znacznie więcej niż np. w lutym, czy marcu. Niech je - teraz zaczyna rosnąć.
Poobserwuj żółwia - ja daję tyle, zeby większość zjadły na raz, a resztę max. do południa. Na podstawkach nie zostaje absolutnie nic, nawet mniej lubiane żarcie typu poziomka czy krwawnik.
Dieta to ok. 70% traw, a reszta ok. 30% to inne roślinki polne. Kwiaty zaliczamy do tych 30%.
Teraz latem możesz powiedzmy dać więcej polnych i kwiatów - czyli tak pół traw pół reszty. Wybieraj niskokaloryczne, wysokobłonnikowe rośliny typu tasznik, krwawnik. Plus dużo kwiatów - mlecze, bratki, stokrotki, niezapominajki, hibiskus itp.
 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #42 dnia: 10.05.2010, 12:01:05 pm »
No to może być kłopot, bo trawy nie chce za bardzo jeść. Jak mu się zapląta z jakimś chwastem to wtedy szama, ale samej to nie tyka.
 

Dodano 10.05.2010, 12:19:53 pm
Zabrałam mu paku z pod nosa >:( i robię sałatkę trawną :o ;. Oby nie dostał obrazy majestatu. Jest bardzo dumny, zna swoją wartość!
Powiem Wam szczerze, że nie nie wiedziałam, że sie tak zakocham! ;) :D
« Ostatnia zmiana: 10.05.2010, 12:19:53 pm wysłana przez Nila »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #43 dnia: 10.05.2010, 12:53:25 pm »
Nila - wszystko powoli i na spokojnie...:)  Żółwik ma złe nawyki żywieniowe, ale to się da poprawić..:)
Mieszaj mu trawę z roślinami polnymi, stopniowo zwiększając udział trawy. Nadaje się każda - byle nie była ostra. I chętniej zjadana jest młoda. Przynajmniej moje dużej i starej jeść nie chcą.
Jak masz ogród i trawnik to wypuszczaj go tam jak jest słońce - powinien sam zacząć jeść trawę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw dużo je
« Odpowiedź #44 dnia: 10.05.2010, 16:00:31 pm »
Oj! Ja wiem , że może za bardzo sie przejmuję,ale chcę dobrze. Ja jeszcze mojego nie dałam na zewnątrz ani razu. Wybieg ogródkowy ma gotowy posadzone roślinki nowe specjalnie dla niego (nie wiem jak piwonia, bo nie mogę znaleźć  czy żółwiowi nie zaszkodzi).Jak coś to je ogrodzę, bo to takie dorodne egzemplarze-starsze od Nas.