Żółwie lądowe > Przyzwyczajenia i preferencje pokarmowe żółwi

Żółw z pracy - Tuptusia i jej zła dieta

(1/2) > >>

Mikolaj00:
Mam problem tym razem nie z moim żółwikiem - Szczepanem - ale z pewną żółwicą z pracy mojej mamy. Otóż moja mama pracuje w przedszkolu. W jej grupie jest żółwica o imieniu Tuptusia :) .To od niej wziął się pomysł na zakup Sczepanka w 2007 .Od miesiąca czyli odkąd zmieniam warunki mojej skorupce czytam to forum i stosuje się do znalezionych tutaj rad. Mój żółw miał dietę podobną do niej. Ja mam to Szczęście że mój  gad bardzo szybko nauczył się jeść mieszanki oraz inne roślinki oprócz cykorii.
Tuptusia miała dietę cykoriową  (zimą) na długo przed moim chłopczykiem :( .Ona ma około 11 lat. Od zawsze latem jest na wybiegu i je sobie tam roślinki al zimą przez pół roku je tylko cykorię i sporadycznie jakieś jabłko czy marchewkę :o .Moja mama próbuje jej zmienić dietę ale ona jest tak nauczona jeść cykorię ,że jak się ją oszukuje i daje trzykrotkę czy roszponkę zawiniętą w cykorię to potrafi wypluć to czego nie lubi (zupełnie jak ja). Mieszka w trocinach. Powiedzcie mi proszę jak ją "namówić" do jedzenia ?

Lulka:
Nie martwiłabym się póki co o dietę, a o podłożem! Trociny? Kategorycznie do wymiany! Czy jest możliwość aby trociny zastąpić ziemią? Czy żółw ma odpowiednie lampy? Basenik z wodą? Rozumiem, że nie zimuje!?

ankan:
Myślę, że jak żółw lata jadł tylko jeden pokarm to przestawienie trochę potrwa. Najlepiej zacząć mu robić sałatki - pomieszać lubianą cykorię np. z suszkami, rukolą, roszponką, jakimiś roślinami doniczkowymi. Do sałatki dawać maksymalnie 2-3 nowe składniki. Na początku moze wybrzydzać i wybierać cykorię, ale z czasem powinna się przestawić.

I podłoże koniecznie do wymiany. Trociny się zupełnie nie nadają. Nie można jej ziemi z gliną dać? To dużo nie kosztuje.

Mikolaj00:
Żółwinka nie zimuje. W trocinach też z tego co wiem mieszka od dawna ale wcześniej był piasek. Ja sam niewiele mogę zrobić ale dołożę wszelkich starań by zmienić podłoże. Po prostu kupię ziemię. Z Tupką jest mały problem jeśli chodzi o jedzenie ponieważ nie chce jeść żądnych mieszanek czy sałatek tylko cykorię  :-\ .Mój żółw też Był przez długo żywiony tylko cykorią ale przestawił się momentalnie !

Lulka:
Jesteś z Łodzi...  W którym przedszkolu jest żółwik?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej