Żółwie lądowe > Przyzwyczajenia i preferencje pokarmowe żółwi

Żółw nie chce suszu

(1/3) > >>

gosia101097:
Ratunku! Zima nas w tym roku ostro zastała skończyły mi się już moje suszki (myślałam że zdążę jeszcze coś nazbierać) ale niestety   :-[ kupiłam więc suszki z herbala NAGIETEK(kwiat),ŻÓŁW LĄDOWY STANDARD i ŻÓŁW LĄDOWY premium. wrzuciłam do miseczki i od 3 dni nawet tego nie ruszył pomocy co mam robić boję się że zdechnie z głodu :-[ (chory raczej nie jest bo normalnie aktywny i wszystko tylko z jedzeniem szwankuje)

POMOCY

Świetlik:
Hmm, trzy dni to dla żółwia nie tragedia, jak żółw ma być zazimowany, to dużo dłużej nie je i wszystko jest ok, zatem spokojnie. Kup może zuzali mniszka i babkę- zwykle takie coś zawsze wygrywa, poza tym- możesz posiać rzeżuchę, zasadzić fasolę, rzodkiewkę, czasem dać mu cykorii. Są też w sklepach dostępne rukola i roszponka, czasem można mu zaserwować. Mój Kapsel też nie chciał nagietka w zeszłym roku jeść, zatem to chyba nie jest za duży przysmak dla żółwia :)

gosia101097:
tylko ze on nie je rukoli a co mam teraz przed świętami zrobić bo normalnie zamówiła zuzali z internetu ale przed świętami nie dojdzie
 
Dodano 21.12.2009, 15:23:27 pma może jest jakiś sposób żeby zaakceptował te suszki?????

rainok:
Nie przejmuj sie tym .
Ja choć nie znam się nie wiadomo jak to gdybym miał ten problem to bym go ZAZIMOWAŁ i z głowy ..
Ty nie musisz sie martwić a żółwiowi nie grozi padnięcie z głodu ;0 <angel>

Arczie30:
uważam że pożywienie z herbala jest zbytnio rozdrobnione i mój żółw też nie bardzo chce go jest .. kupiłem więc jedzenie z Zuzala .. ot coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=855196720

i szamie, aż miło .. wspomagam sie oczywiście swoimi suszkami, bazylią i rucolą

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej