Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 22.01.2018, 06:47:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pierwsze kroki / Odp: OCENA TERRARIUM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grzybu1979 dnia Wczoraj o 16:15:47 »
nowe podloze
2
Żywienie / Odp: Sucha karma na zimę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez F_lipa11 dnia 19.01.2018, 11:36:25 am »
Chyba że ten mix kwiatów na końcu
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez F_lipa11 dnia 19.01.2018, 11:34:39 am »
Nie sądzę chyba że masz żółwia wodno lądowego
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksik dnia 19.01.2018, 09:28:55 am »
Powiedzcie mi, czy coś z tej oferty https://allezoo.com.pl/120-pokarmy-terrarystyczne nadaje się dla żółwia stepowego? Powoli się przygotowuję i chcę wiedzieć więcej, wolę od razu kupić coś wartościowego, dobrego, tak, żeby żółwiowi posłużyło a nie zaszkodziło.
5
Żółwie stepowe / Największe wybijokno w dzielnicy - LUVKA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Heluvka dnia 18.01.2018, 01:36:31 am »
Cześć,
jestem Ewa, ale to nie jest ważne.

Ważne jest, że jest żółw. Stepowy. Z Ukrainy. Taki z rodowodem.
Niedługo skończy dziesięć lat.
Ten żółw to ONA.. Gangsterka. Zastraszaczka.
Ma lekką nadwagę, ale pracujemy nad tym. Jest wybredna i od suszonego mniszka czy babki woli czerwoną jak krew paprykę... albo jabłko. Nie musi być czerwone...
Byle nie gruszka. To jest najkoszmarniejsze - FU - w żółwiowym Luvki wszechświecie. Więc darujmy sobie te klepsydrowe kształty i przejdźmy do konkretów.

Luvka energię tak dużą, że nie mieści jej terrarium, które specjalnie jej przybrana matka, autorka tego posta, ściągnęła z drugiego końca Polski.
Luvka nie godzi się na życie za drewnem i szybą - po prostu musi za wszelką cenę wyjść na zewnątrz.
Gdy choć na chwilę jedna z dwóch szyb pozostanie uchylona... ONA wywietrzy okazję i przemocą wydrze się na zewnątrz. [jakie szczęście, że pod terrarium jest jeszcze szersza półka...].
Luvka, jak każda 'niemal-nastolatka' próbuje robić rodzicom na złość. Buszuje po terrarium, gdy ktoś o bladym świcie nieroztropnie przemknie przed jej pokojem. Gdyby potrafiła, wspięłaby się pewnie na sufit... Na szczęście wciąż jest na to za krótka.

Gdy Luvka widzi dłoń, myśli o jedzeniu. Jednak samej dłoni nie ugryzie. To napawa jej przyszywaną matkę i męża tejże optymizmem.
Może nie jest jeszcze całkiem zbuntowanym żółwiem?
Może kiedyś przestanie otwierać sobie szyby i wyskakiwać na półkę?

Niezależnie od tego, co kryje w sobie przyszłość... Luvka zawsze będzie z nami. Nawet jeśli będzie gamoniem, kochać ją będziemy.

6
Terrarium i wybieg / Odp: Basen w terrarium i kąpiele
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 17.01.2018, 22:49:44 pm »
Ja jak widziałam, że dziewczyny się same dużo moczą, to nie kąpałam. Jedynie w okresie silnych upałów kiedy obserwowałam wzmożone pragnienie fundowałam im kąpiel raz na tydzień.
7
Choroby / Odp: Zapach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 17.01.2018, 17:55:05 pm »
Ten zapach to może być kał lub kwas moczowy a jasne pasy to pewnie przyrosty .Obserwuj swojego gada i kontroluj czy zapach będzie się utrzymywał.Narazie nie ma powodów do niepokoju.
8
Terrarium i wybieg / Odp: Basen w terrarium i kąpiele
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 17.01.2018, 17:51:54 pm »
To bardzo dobrze ,że korzysta z basenu bo stepowce rzadko to robią. :)
Oczywiście nie oznacza to zaprzestania kąpieli , które są kluczowe dla dobrej kondycji gada.
9
Choroby / Zapach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michal78 dnia 17.01.2018, 16:34:00 pm »
Wyczułem dziś podczas kąpieli żółwia niezbyt przyjemny zapach, mam wrażenie że Horhe był zawsze bezwonny. Czy może to być objaw grzybicy pancerza ? Karapaks wygląda normalnie, chociaż jeśli by się bardzo przyjrzeć, jest coś jakby jaśniejszego pomiędzy płytkami, jaśniejsze miejsca, tak ledwie widoczne, że gdyby nie ten zapach na pewno nie uznałbym ich za coś odbiegającego od normy. Zółw w tym roku nie jest zimowany.
10
Terrarium i wybieg / Basen w terrarium i kąpiele
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexStep dnia 17.01.2018, 10:48:07 am »
Cześć!
Mój Alex na Gwiazdkę dostał basen do terrarium i ostatnio chętnie do niego wchodzi. Pytanie: czy w takim razie konieczne sa osobne kąpiele, czy jego moczenie się w basenie w terrarium spełnia tę funkcję?
Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 10