Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 17.10.2018, 22:24:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Choroby / Odp: obtłuczenie skorupy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Dzisiaj o 21:19:13 »
Myślę że nur ms co zbyt długo obserwować tylko skontaktować się z nimi jak najszybciej żeby ładnie się zagoilo i bez zbędnych infekcji.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez F_lipa11 dnia Dzisiaj o 19:53:00 »
raczej kwestia fizyczna, może jakiś upadek, , żółw jest zawsze niesamowicie aktywny i doskonale radzi sobie z pokonywaniem wszelkich przeszkód, lubi się wspinać, jest bardzo ciekawski i pewnie dlatego do tego doszło.
miejsce złamania jest tak jakby w połowie pokryte zaschniętą krwią, ale nie zaszkodzi skontaktować się z Oazą, na razie będę obserwował sytuację, dzisiaj nie widać żadnych zmian, stopniowo zmniejszam czas oświetlenia.
3
Pierwsze kroki / Odp: Prosze o sugestie doświadczonych! :))
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia Dzisiaj o 15:37:20 »
Żabuti rosną bardzo duże, ich zaletą jest to, że nie hibernują i są wszystkożerne. Potrzeują jednak wyższej wilgotności, bo to gatunek pochodzący z lasów tropikalnych. W dużym, niskim otwartym terrarium może być problem z jej utrzymaniem.

Żółw przy zakupie powinien mieć twardą skorupę, niezapadnięte żywe oczy, nie może mu nic wyciekać z nosa, oczu, skóra nie może odchodzić płatami (trochę się zawsze łuszczy, ale pod spodem jest nowy zdrowy naskórek i nie jest to mocno widoczne). Powinien reagować na dotyk chowaniem kończyn czy głowy (chociaż są osobniki na tyle ciekawskie, że wiele sobie z dotyku nie robią, jak moja franca...)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia Dzisiaj o 15:28:57 »
Jeżeli krwawiło, to jak najbardziej warto się przejść do lekarza. Pancerz to wrażliwa tkanka, a złamanie na pewno było bolesne.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Dzisiaj o 13:07:13 »
Mówisz o zabuti ma inne wymagania co do klimatu i jest sporo większy od greka.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kesja dnia Dzisiaj o 12:19:32 »
W norwegii to wygląda troche inaczej bo dopiero od roku mozna tu legalnie posiadać żółwia ale z tego co sie orientuje to tylko kilka wybranych gatunków. Wiem o greckim i red footed.  Ten z czerwonymi nóżkami szalenie mi się podoba!!! Niestety nigdzie nie moge go znaleźć na sprzedaż i ponoć jest bardziej wymagający.  Chciałabym kupić żółwia najlepiej około 2 letniego Ale wiedzę że częsciej sprzedają młodsze około roczne. Wiem o jednej dziewczynie tutaj w oslo ktora kupila zolwika synkowi i jak zobaczyłam jak go trzymaja to prosilam zeby mi go odsprzedali ale niestety oni uważają ze wszystko jest ok i tylko do sprzeczki doszło :((((   jest tez sklep albo jeden handlarz w oslo ktory ma zolwie z węgier :/. Wiec dalej czekam i szukam.Myślał o tym aby kupić żółwia w Polsce Ale ponoć dużo papierkowej roboty i zamieszania+transport. Hodowli nie znalazłam :(

Czyli na co mam dodatkowo zwracać uwagę jesli kupie np rocznego żółwika?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Dzisiaj o 11:21:23 »
A domyślasz się jak do tego doszło? Uszkodzenie nastąpiło przez kontakt fizyczny czy może jest to kwestia zdrowotna? Może dobrze było by zrobić badania z krwi?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Dzisiaj o 11:12:19 »
Jak juz to pomocny 😉,na forum są bardziej doświadczeni odemnie głównie dotyczy to hodowli.

A w jakim wieku zamierzasz kupic żółwia, bo tu może być kwestia dostępności nkwej lampy, im mniejszy to bardziej wrażliwy i bardziej wymagający, tak jak z innymi zwierzętami. Rozumiem że grecki to już przesadzone, masz upatrzona jakas hodowle czy chcesz kupić z importu?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kesja dnia Dzisiaj o 00:11:44 »
Dzięki heres! Jesteś bardzo pomocny/pomocna ;P Okno jest bardzo szczelne bo wcale sie go nie otwiera jest wbudowane w sciane.
10
Rośliny uprawne i sukulenty / Odp: Żyworódka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawelek dnia Wczoraj o 21:17:25 »
Dzięki za odp.

No więc czekam na odpowiedzi innych. :)

Strony: [1] 2 3 ... 10