Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 17.07.2018, 00:11:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Choroby / Odp: Badanie kału
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia Wczoraj o 20:21:46 »
Jeśli możesz zawieźć do Warszawy, do leć od razu do Dawida Jańczaka w Kajmanie, jego tekst podlinkowałam :)
2
Żółwie lamparcie / Odp: Niunia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Wczoraj o 09:00:32 »
Pytam profilaktycznie, czy moja niunka nie ma trochę podpuchniętych oczu? Wydaje mi się że na taka budowę ale wole się upewnić.
3
Świetlówki UVB i lampy grzewcze / Odp: Młody żółw grecki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Wczoraj o 08:48:02 »
Polecam wziąć metahalogen firmy reptech (dostępne w tym samym sklepie) więcej dają uv, u mnie wystarczy 35w (ok 38-40 cm wysokości do żółwia), nie wiem co będzie zimą :). Pamiętaj o doborze odpowiedniego statecznika a najlepiej kup regulowany 35/50/70W.
4
Choroby / Odp: Badanie kału
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Wczoraj o 08:41:20 »
Mam, mieszkam w okolicy warszawy. Kontakt mam też z oazą, pytam profilaktycznie bo mam weterynarza prawie pod domem. Jak usłyszałem że Pani w sumie może zbadać sama ale woli jak to zrobią specjaliści to.... 
5
Żółwie lamparcie / Odp: Niunia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia Wczoraj o 08:31:34 »
Dzięki za informację, wydaje mi się że stres zrobił swoje dopiero co przyzwyczaja się do nowego właściciela. Ostatnio jest poprawa jak podchodzę do terrarium to śmiało podchodzi do szyby, podnosi mocno głowe i patrzy. Co prawda wyciągniętej reki jeszcze się boi ale po chwili wyciąga głowę i wącha z daleka. 
6
Świetlówki UVB i lampy grzewcze / Odp: Młody żółw grecki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikołaj7 dnia 15.07.2018, 19:44:00 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
7
Pierwsze kroki / Odp: Żółwica kiwie głową do właściciela
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 15.07.2018, 19:39:24 pm »
Na pewno nie jest to powitanie. Żółwica pokazuje Ci, że nie życzy sobie Ciebie na jej terytorium ;) żółwie są samotnikami, spotykają się tylko na gody i czasem gromadzą w miejscach sprzyjających życiu (obfita roślinność, wodopój).
8
Pierwsze kroki / Odp: Żółwica kiwie głową do właściciela
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sanae dnia 15.07.2018, 19:16:19 pm »
No właśnie na pewno samica, ma krótki trójkątny ogon. Mam też samca i on ma całkiem inny ogon dłuższy i bardziej muskularny. Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałam, że to może być objaw pokazania dominacji, bądź zalotów w przypadku samców, a w przypadku samic tylko dominacji. Były też głosy o takiej formie powitania między żółwiami. Tak więc niestety nie jestem pewna, co dokładnie chce mi przekazać moja żółwica ;)
9
Choroby / Odp: Zolw grecki dwie dziwne plamy/przebarwienia na nosie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 15.07.2018, 18:05:43 pm »
Tak poza tym to masz żółwia obrzeżonego a nie greckiego.Jedyną różnicą w utrzymaniu jest ich wielkość. Rosną dużo większe.
10
Choroby / Odp: Zolw grecki dwie dziwne plamy/przebarwienia na nosie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 15.07.2018, 17:29:26 pm »
Jeśli chodzi o te dwie duże plamy nad dziurkami od nosa, to wygląda to po prostu na jedne z łusek na głowie. Fakt, że ciekawego koloru i umiejscowienia :)
Możesz wrzucić zdjęcia plastronu żółwia oraz tyłu skorupy? (tarczka nadogonowa).
Zmieniłabym podłoże na ziemię z gliną zamiast kokosa, kokos jest dość miękki a te włókna drażnią oczy jak tylko lekko przeschną i włażą żółwiowi wszędzie (przetestowane u mnie). Jak długo masz obecne UVB?
Przydałoby się rozszerzyć żywienie o inne gatunki roślin, sam mlecz (a w sumie mniszek) to jednak trochę za mało, oraz suplementować wapń (sepia, skorupki jaj), żółwie tego bardzo potrzebują żeby prawidłowo budować pancerz.
Strony: [1] 2 3 ... 10