Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 18.01.2019, 02:16:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Żółwie greckie / Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 16.01.2019, 21:32:47 pm »
Zrób dużo urozmaiceń terenu, na płaskim będzie mieć problem z obróceniem się. Górki, dołki, korzenie, kamienie - wszystko o co może się zaczepić. Wywrotki będą się zdarzać zawsze, tego nie unikniesz. Długotrwałe leżenie "na plecach" może być groźne, dlatego trzeba żółwiowi jak najbardziej ułatwić naukę obrotu do prawidłowej pozycji.
2
Świetlówki UVB i lampy grzewcze / Odp: Metahalogen w terrarium - wybór
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 16.01.2019, 21:29:36 pm »
Pytałeś o Solar Glo. Nie wiem, dlaczego ktoś w opisie nazwał tą lampę zamiennikiem Ultravitaluxa, bo w ogóle się nie umywa. Na odległości 40 cm od lampy, promieniowanie UVB przedstawia się dla porównania następująco:
ExoTerra Solar Glo 160W:    12 µW/cm²
Osram UltraVitalux 300W:    583 µW/cm²
Lucky Reptile Desert 50W:    49 µW/cm²

Jak widać, Ultravitalux nie bez powodu służy do krótkich naświetlań z dużych odległości, natomiast Solar Glo jest 4 razy słabsze od najsłabszego na rynku metalohalogenu, a pobiera przy tym ponad 3 razy więcej prądu. Odpowiedź jest chyba jasna :)
3
Pierwsze kroki / Odp: Rejestracja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doniaa dnia 14.01.2019, 17:03:27 pm »
Dziękuję  :)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia 14.01.2019, 14:42:51 pm »
Jak patrzę to zoltolicego nie ma na liście więc nie podlega rejestracji w starostwie ale ze jest to gatunek inwazyjny więc  trzeba mieć zgodę z rdos, proponuję się udać i wyjaśnić sprawę jeśli nie byłas karana za przemyt zwierząt lub inne podobne sprawy dadzą bez problemu.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doniaa dnia 14.01.2019, 11:37:51 am »
A jeśli nie mam takiego dokumentu? Żółw był zakupiony przez rodziców w zoologicznym i nikt nie dał im żadnego dokumentu pochodzenia zwierzęcia.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia 14.01.2019, 07:51:52 am »
Będzie ok ale tylko do lampy 35w proponuję kupić regulowany 35/50/70 wtedy nie będziesz musiał wymieniać gdy stwierdzisz że 35w jest za mała.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez heres dnia 14.01.2019, 07:49:49 am »
Jest to gatunek inwazyjny, aby zarejestrować żółwia który jest na liście potrzebujesz dokumentu pochodzenia zwierzęcia albo z polskiej hodowli albo tzw. Cites z zagranicy.
8
Pierwsze kroki / Rejestracja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doniaa dnia 13.01.2019, 21:11:22 pm »
Hej, wiecie jak wygląda sprawa z rejestracją żółwia żółtolicego? Dowiedziałam się o czymś takim w zeszłym tygodniu, żółwia mam od 12 lat i nie wiem co teraz..
9
Żółwie greckie / Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kesja dnia 13.01.2019, 18:39:20 pm »
Hej. Wracam tu z kolejnym pytaniem. Mój żółwi jest bardzo aktywny ma apetyt, robi zdrowe ładne kupki i generalnie prawie wszystko idealnie. Mówię prawie bo mam z nim pewien problem.  Mianowicie,  tak bardzo lubi się wspinać i zwiedzać terrarium oraz jest bardzo ciekawy co jest poza nim że często ląduje na grzbiecie. Nie martwiłabym sie gdyby nie to że sam nie potrafi wrócić do normalnej pozycji.  Przychodzę do domu po paru godzinach i niewiem jak długo tak leży. Usunąłem już wszystkie miejsca na których często się wywracal ale pozostały ścianki terrarium.  Co mogę zrobić aby temu zapobiec? I czy to może być niebezpieczne jak tak leży kilka godzin? Czy to dlatego że jest jeszcze malutki nie potrafi się przekręcić?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez F_lipa11 dnia 13.01.2019, 16:22:48 pm »
Strony: [1] 2 3 ... 10