Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:55:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Luźne rozmowy o żółwiach / Odp: Ciekawski żółw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 23.02.2024, 20:07:20 pm »
Tak działa przyzwyczajenie. Żółw kojarzy Ciebie z jedzeniem i od razu podchodzi licząc na coś dobrego do jedzonka  :)
12
Luźne rozmowy o żółwiach / Ciekawski żółw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PanHenryk dnia 23.02.2024, 09:45:34 am »
Hej, zastanawiam się jak wiele z waszych pupili tak ma, że gdy pojawiacie się w pokoju od razu podchodzi do szybki, drapie w nią itp. Np. gdy wkładam rękę żeby mu posprzątać podchodzi ciekawski. Nawet gdy zatrzymuję tam rękę z ciekawości podchodzi i szturcha mnie nosem... No ciekawy egzemplarz...
13
Ogólny / Odp: Namiary do forumowicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 15.02.2024, 18:23:17 pm »
Cześć.
 Jak pewnie się zorientowałeś forum upadło już praktycznie na samo dno i nie ma tu żadnej aktywności. Zostałem jedynie ja, bo pamiętam jak osoby tutaj pomogły mi w moich początkach z żółwiem. I zamierzam pomagać innym do póki starczy mi czasu i sił.

Misza ostatni raz był aktywny w 2012 roku. Czyli 12 lat temu i niemal na pewno nie korzysta z forum.
A administrator chyba 2 lata temu, więc będzie ciężko nawiązać kontakt.
 Spróbuj przez zolwie net.  Szkoda że nie wziąłeś nr. telefonu od Miszy
14
Ogólny / Namiary do forumowicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lifeisbrutal-94 dnia 15.02.2024, 16:49:50 pm »
Cześć,
w 2010 roku oddałem do adopcji swojego żółwia osobie, którą znalazłem na innym forum.
 https://forum.zolw.info/oddam-zolwia/oddam-zolwia-obrzezonego/msg33597/#msg33597

Z informacji, które się tutaj pojawiały, na tym forum była to "misza".
https://forum.zolw.info/profile/?u=277

Czy ktoś może wie jak można ją znaleźć? :) chciałem podpytać o Teodorę, ale poza forum nie mam zupełnie żadnych śladów kontaktu, wiadomości na @ już poznikały.
Może byłaby możliwość, aby administrator podesłał wiadomość pod @ przypiętego do konta z pytaniem o podanie namiarów kontaktowych
15
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 10.01.2024, 23:59:23 pm »
Tej zimy niech jeszcze nie hibernuje. Dopiero za za rok gdy będzie odpowiednio przygotowana.
16
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 10.01.2024, 11:33:40 am »
Nie jeszcze hibernacji nie miała u mnie
Nie wiem czy kiedykolwiek miala bo byla bobaskiem.
Lampa juz dzis jest 🥳
17
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 09.01.2024, 23:50:53 pm »
Jak na 12 cm to wielkość jest odpowiednia. Biorąc pod uwagę że będzie to lokum przejściowe pomiędzy wybiegiem zewnętrznym a lodówką(hibernacja).
Lampy tak jak wspomniałem muszą być dwie. Grzewcza i UVB 15.00(obie niezbędne).

Jeżeli masz ogród to świetnie. Teraz tylko zrobić tam zabezpieczony wybieg zewnętrzny(bez problemu może też być na balkonie) gdzie będzie cały czas od maja do września.

Ja wiem o co chodzi w hibernacji, ale pytanie czy już ją przeprowadzałaś na Dusi? Jeśli tak to w jaki sposób wyglądał ten proces.
18
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 09.01.2024, 10:26:26 am »
Dusia to maleństwo, w listopadzie miala roczek, ma tak 12cm długości karapaksu moze?? Cos takiego 🥰
Taak juz sie zdenerwowałam i jutro będzie w paczkomacie ta lampa.
Tak jest w zagrodzie ale jak pies uwiązany jest to wypuszczam i pilnuje ją jak chodzi po całym podwórku (wtedy jeszcze chętniej spaceruje).
Żółwie stepowe śpią na zimę o tym mi chodzi, o hibernacji ❤️
19
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 08.01.2024, 23:58:58 pm »
Nie wiem jakie ma wymiary. Ale nie wygląda na wielkoluda więc powinno jej starczyć przez kilka najbliższych lat.
W lato to ona musi siedzieć na dworze 24h. Pomyśl o wybiegu zewnętrznym w ogrodzie lub na balkonie.
Żarówkę grzewcza trzeba kupić na cito! Jak nie ma w zoologu to zamówić przez internet. Totalnie niezbędna rzecz dla żółwia + żarówka UVB 15.00
Czemu mógł się złamać? Pewnie niefortunnie go włożyła pomiędzy kamienie, zaklinował się a przy próbie oswobodzenia się ułamał, nic poważnego.

O jakim śnie zimowym piszesz na końcu?
20
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 07.01.2024, 14:29:48 pm »
Póki co chyba starczy jej czy powinna miec wieksze?
 Dziekujeeee starałam się ❤️
W lato to większość dnia siedzi na dworze wiec duzo przestrzeni ma i łazi i lazi haha
Lampy grzewcze mnie nie lubią o ile ta kupiona odtazu przy żółwiku byla oki to jak sie zepsula to kolejna padła po niecałych 2 tygodniach :c muszę teraz czekac na dostawę w moim zoologicznym
Akurat rozwija sie szybko i dobrze naszczescie tak mowi wet ale pazurek wlasnie nagle tak sie stał i teraz właśnie kurcze moze to jest to
A czemu się mógł załamać?
Dusia ma troche niedobory (na zdj rentgenowskim malo przy odnóżach kosci) i musi jesc suszki i bedzie leczonko jak wyleczymy dokladnie jej pasozyty i po śnie zimowym
Mozliwe ze przez to?
Czyli poki co robię dobrze YAY!❤️❤️❤️ Dziękuję slivznie za odpowiedź 😘



Strony: 1 [2] 3 4 ... 10