Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 08:32:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Zimowanie / Odp: Hibernacja w terrarium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 07.01.2024, 12:32:37 pm »
Nie można mu pozwalać na taki sen bo jest on wyniszczający dla organizmu.
Za rok już trzeba przeprowadzić prawidłową hibernację.
22
Zimowanie / Odp: Hibernacja w terrarium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PanHenryk dnia 06.01.2024, 08:45:13 am »
Bardzo dziękuję za polecenia. Wybiorę się z nim.
Wydaje mi się, że jemu nie dolega nic w związku z tym spaniem w tym okresie ponieważ on tak ma co roku o tej porze. Jesienią zasypia już i do jakiegoś lutego/marca będzie tak spał z krótkimi pobudkami. Zastanawiało mnie po prostu szczególnie czy w tym okresie go dokarmiać i palić żarówki bo to jednak wygląda na głęboki sen. Ale dopytam też tego veta w takim razie, a na razie standardowo go dokarmiam i doświetlam.
23
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 06.01.2024, 01:32:13 am »
Całkiem fajne to terrarium. Za małe trochę, ale ładnie urządzone. To siano też jak widzę ma sens tutaj.
A chodzi mi o glinę wędkarską wiążącą do kupienia w każdym wędkarskim. Chociaż ja nie wiem czy bym coś drastycznie tutaj zmieniał bo jest fajnie.
24 stopnie to jak rozumiem temperatura pokojowa. A jaka jest pod lampą bezpośrednio? No i widzę tylko jedna a powinny być dwie(grzewcza i UV).
Teraz jej nie pomożesz, wystarczy jednie odpowiednio odżywiać i pazur zaraz odrośnie. Jak tak na to patrzę to wydaje mi się że mogła go sobie po prostu gdzieś ułamać bo nie chce mi się wierzyć że ten jeden akurat tak stępiła a reszta jest ok.

Czy ją to boli? Jak złamała to bolało ale teraz już nie. Żadnych leków nie trzeba jedynie zdrowe jedzenie i częste kąpieli co tydzień.
24
Zimowanie / Odp: Hibernacja w terrarium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 06.01.2024, 01:24:44 am »
W takim razie zaopatrz się w termometr(i higrometr najlepiej też).
UVB powinno mieć wartość 15.0 z dopiskiem Extra Desert czy coś takiego, ale to nie jest najważniejsze w tym momencie, można się tym zająć na wiosnę.

Ja używam takiego poidła i jest zadowolony. Jest stabilne i się nie przewraca
https://www.google.pl/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.terrarium24.pl%2Fexo-terra-miseczka-na-pokarm-duza-nowosc-8121-ex4-p-453.html&psig=AOvVaw0Bu_tp1kFasM2FGpGkE0By&ust=1704586807992000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBIQjhxqFwoTCIjvx---x4MDFQAAAAAdAAAAABAL

Lista polecanych weterynarzy z Łódzkiego. Jest ich całkiem sporo. Ja w pierwszej kolejności wybierałby tych z tytułem specjalisty od zwierząt nieudomowionych
Lek. wet. Marcin Klimczak   Łódzkie   Łódź
 
Lek. wet. Tomasz Jóźwik - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Łódzkie   Łódź
 
Lek. wet. Izabela Piórkowska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Łódzkie   Łódź
 
Tech. wet. Krzysztof Piórkowski   Łódzkie   Łódź
 
Lek. wet. Aleksandra Bobińska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Łódzkie   Łódź
 
Lek. wet. Magdalena Archetka - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Łódzkie   Konstantynów Łódzki
 
Lek. wet. Mateusz Michałkiewicz - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Łódzkie   Zgierz


25
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 05.01.2024, 18:49:43 pm »
.
26
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 05.01.2024, 18:45:28 pm »
Zdj
27
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klui dnia 05.01.2024, 18:37:28 pm »
Duże są płaskie
Sa tez male glownie w okolicy baseniku takie zwyczjane okrągłe
Podloze to doslownie rzeczy z mojego wiejskiego podworka wiec ekologiczne w 100%
Myślałam czy moze za mala warstwa sianka jak sie kopie (na spodzie jest jakas twarda masa rozłożona - kupione z olx uzywane tetra) ale znów zaduzo sianka to bedzie do baseniku wpadac i gnić i ogolnie zakryje kamienie
Z gliną nic nie mam....moze to byc glina taka z actiona? Ale wiem ze ona pod wpływem wody staje sie znow miękka
Główna kryjówka to most, ma tez takie jakby wglebienie miedzy kamieniem a pniem no i sianko pod ktore sie podkopuje
Jesli chodzi po szybach to domaga sie jedzenia ale od jakis 3 miesiecy nie robi tego karmie ja wg harmonogramu (nqwet budzinsie na jedzonko :) )
Temperatura jest raczej 24C
Tetra lekko ponad 80x60cm
Wysokosc ponad 40
Moge jej jakoś pomóc w odrastaniu go? Czy ją to boli? Jakies leki ?
28
Zimowanie / Odp: Hibernacja w terrarium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PanHenryk dnia 05.01.2024, 12:26:06 pm »
Dzięki za odpowiedź. Jestem z Łodzi.
Nie wiem jaka temp. pod żarówką, ale pamiętam że dobierałem moc do wysokości żeby miał optymalnie. Wartość UV to 10.0. Żwirek mu dałem w zasadzie tylko pod podstawkę na jedzenie (ceramiczna). Przydało by się jakieś zmyślne poidełko, bo to co ma to ciągle rozlewa.
Tak, chwasty to właśnie mniszek i babka przeważnie, albo ten podagrycznik.
29
Pierwsze kroki / Odp: Zamocno przypiłowany pazur
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 04.01.2024, 23:20:46 pm »
Witaj na forum  :)
Rzeczywiście zbyt mocno spiłowany ten pazur.
Czy te kamienie to są płaskie kamienie?
Reszta podłoża to powinna być ziemia ekologiczna(bez nawozów sztucznych) zmieszana z gliną wiążącą w stosunku 2:1.
Ma jakieś kryjówki w których może się schować w tym terrarium?
Może spiłowała tak sobie bo dużo chodzi po terrarium i skrobie o szyby?
Opisz jakie ma warunki w terrarium(wielkość, temperatura, czy ma jakieś kryjówki itp.)
30
Zimowanie / Odp: Hibernacja w terrarium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 04.01.2024, 23:17:13 pm »
Tak, żarówki trzeba normalnie palić.
Jaka jest temperatura pod żarówką?
Jaka jest wartość tego UV? 5.0, 10.0 czy może 15.0 bo to też bardzo istotne.
Glina wymieszana z ziemią to bardzo dobre podłoże, tylko ten żwirek wymienić na jakieś płaskie kamienie typu łupki bazaltowe(do kupienia w każdym sklepie ogrodniczym)

Dieta ok, z tym że ważne aby to były dobre i jadalne chwasty ;) Jeżeli jest to mniszek, babka, pokrzywa czy jasnota biała to ok. Doczytałem że kozia stópka to podagrycznik czyli bardzo dobry i zdrowy dla zolwia chwast.
Na pewno trzeba go częściej kąpać. Co najmniej raz na tydzień. Po prostu wlewasz do miednicy(nie może być to miednica po żadnych środkach chemicznych) cieplej wody tak do dolnej skorupy i zostawiasz na 20-30 minut. Warto wtedy kontrolować jego zachowanie raz na jakiś czas.

Warto żeby zobaczył go specjalista. Tak na odległość nie da się stwierdzić czy jest śpiący czy na coś chory. Napisz skąd jesteś a kogoś Ci polecę.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10